Spotkania z miłością

„Spotkania z miłością” – to opowieści o tym, że chrześcijaństwo to nie nuda i śmiertelna powaga, ale pokój i radość! To historie, które pokazują, że dla Boga nie ma osoby, nad którą nie chciałby się pochylić. Posłuchaj i przekonaj się – dla Boga nie ma sytuacji bez wyjścia! Zaprasza Hubert Czarnocki.

Słuchaj: czwartek, 21.30. Powtórka: piątek, 9.10; niedziela, po 13.00


Audycje archiwalne:

AUDYCJA NR 1 – Ks. Rafał Jarosiewicz, kapłan z Woodstocku
Data emisji: 2015-07-02

Rozmowa z niezwykłym kapłanem – ks. Rafałem Jarosiewiczem, który do starego busa wstawił konfesjonał i jeździ nim po mieście, szukając zagubionych. Zorganizował rekolekcje z o. Johnem Bashoborą na Stadionie Narodowym. Co rok jeździ na Przystanek Jezus na Woodstocku. Autor książki „Miłość chodzi po Woodstocku”. I właściciel najdłuższego rachunku za SMSy. Jaka jest jego historia życia?

 

AUDYCJA NR 2 – Ci, którzy cierpią, są najbliższej Jezusa
Data emisji: 2015-07-09

Pierwszym gościem Huberta Czarnockiego jest ks. Marcin Bernaś, autor książki „Szpital na Banacha”, który mówi, że Ci, którzy cierpią są najbliżej Jezusa, a on cierpi razem z nimi. Jaki jest sens cierpienia? Dlaczego Bóg pozwala na cierpienie? Tomasz Mikołaj z portalu szturmujemyniebo.pl opowiada z kolei o cierpiących dzieciach i o tym, jak można im pomóc.

 

AUDYCJA NR 3 – Nawrócony przestępca z różańcem w dłoni
Data emisji: 2015-07-16

Gościem Huberta Czarnockiego jest Mariusz. W przeszłości handlował narkotykami i bił ludzi. Teraz nosi przy sobie różaniec i dzieli się swoim świadectwem nawrócenia. Opowiada o tym, czy łatwo jest być nawróconym przestępcą.

 

AUDYCJA NR 4 – Michał
Data emisji: 2015-07-23

Gościem Huberta Czarnockiego jest niewidomy Michał, którego nawrócenie zaczęło się w 2018 r., gdy poznał psychologa, który zaczął opowiadać mu o Bogu, m.in. że Bóg uzdrawia tak samo, jak 2000 lat temu. Mimo iż Michał podchodził do tego sceptycznie, chciał by te rzeczy działy się w jego życiu. Chłopak trafił na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Odczuł tam niesamowitą miłość, która oczyszcza i podnosi. Michał trafił też na Kurs Filip i oddał swoje życie Jezusowi. Jezus zaś zaczął uzdrawiać wnętrze Michała. Co się stało dalej? Posłuchajcie!

 

AUDYCJA NR 5 – Marcin, nawrócony przestępca, część 1
Data emisji: 2015-07-30

Gościem Huberta Czarnockiego jest niewidomy Marcin, który wraz z kolegami brał narkotyki, kradł samochody. Potem postanowili porwać człowieka dla okupu. Marcin poczuł, że w ten sposób przekroczy pewną granicę, której przekroczyć nie chciał. Mówi, że miłość jest fundamentem relacji, bycia, rodziny. Dzieci wychowywane bez miłości wkraczają na drogę podobną do jego drogi. Obecnie Marcin studiuje budownictwo i pracuje nad sobą.

 

AUDYCJA NR 6 – Marcin, nawrócony przestępca, część 2
Data emisji: 2015-08-06

Gościem Huberta Czarnockiego jest niewidomy Marcin, który wraz z kolegami brał narkotyki, kradł samochody. Potem postanowili porwać człowieka dla okupu. Marcin poczuł, że w ten sposób przekroczy pewną granicę, której przekroczyć nie chciał. Mówi, że miłość jest fundamentem relacji, bycia, rodziny. Dzieci wychowywane bez miłości wkraczają na drogę podobną do jego drogi. Obecnie Marcin studiuje budownictwo i pracuje nad sobą. Zapraszamy na drugą część rozmowy.

 

AUDYCJA NR 7 – Patrycja i Jacek z Fundacji PRO Prawo do Życia
Data emisji: 2015-08-13

Gośćmi Huberta Czarnockiego są dziś Patrycja i Jacek z Fundacji PRO Prawo do Życia, którzy opowiadają o ochronie życia, o tym kim jest prolifer i dlaczego należy chronić życie dziecka od poczęcia.

 

ARCHIWIZACJA W TOKU…


Najnowsze:

AUDYCJA NR 111 – Szkoła Dzieci Światłości część 1
Data emisji: 2017-08-31

Szkoła to czas rocznej formacji przeznaczonej dla osób między 18 a 30 rokiem życia, posiadających już pewne doświadczenie życia chrześcijańskiego.

– Jesteś młody. Dlaczego nie mógłbyś dać roku Twojego życia Jezusowi? To byłoby wielkim szczęściem dla Ciebie i dla NIEGO! Twoje pokolenie, aby nie umrzeć, bardzo pilnie potrzebuje transfuzji życia, miłości, a więc radości. Dlaczego więc nie stać się radosnym świadkiem Jezusa dla swoich rówieśników? Jeżeli odpowiesz tak na te dwa pytania, oto dla Ciebie Szkoła Bożego Szczęścia, by otrzymać radość bycia dzieckiem Bożym i stać się odważnym apostołem Jego Piękna – napisał założyciel Szkoły Daniel-Ange.

 

AUDYCJA NR 112 – Szkoła Dzieci Światłości część 2
Data emisji: 2017-09-07

 

AUDYCJA NR 113 – Szkoła Dzieci Światłości część 3
Data emisji: 2017-09-14

 

AUDYCJA NR 114 – Film „Proroctwo”
Data emisji: 2017-09-21

,,Proroctwo” to próba odpowiedzi na pytanie, czym a może kim ma być iskra, o której mówił Jezus św. Faustynie. Czy jest nią orędzie o Miłosierdziu? Co oznacza posłuszeństwo woli Jezusa?

Kilka dni temu odbył się pokaz dla mediów, niebawem każdy będzie mógł obejrzeć film bezpłatnie na stronie. Dokument to swego rodzaju śledztwo. Czy Polska ma jakąś specjalną misję? W jaki sposób iskra z Polski przygotuje świat na ostateczne przyjście Jezusa? Czy iskrą jest orędzie o Miłosierdziu, czy może coś innego? Jak spełnić warunek podany przez Jezusa o posłuszeństwie Jego woli? I czym ona właściwie jest? Obejrzyjcie Państwo film i posłuchajcie rozmowy o kulisach jego powstawania, bo były one niezwykłe.

Chcesz obejrzeć film: http://www.proroctwo.com.pl/

 

AUDYCJA NR 115 – Kuba Kornacki
Data emisji: 2017-09-28

 

AUDYCJA NR 116 – Ludwika Kopytowska
Data emisji: 2017-10-05

Ludwika Kopytowska nosiła krótkie włosy, ubierała się na czarno. Tak było kiedyś, przed nawróceniem. Teraz chodzi w sukienkach i ma długie włosy. Jest dziennikarką, do niedawna pracowała w „Gościu”.

Przełomem w jej życiu były konferencje ks. Pawlukiewicza, które poleciła jej przyjaciółka. Miała wrażenie, że ksiądz mówi wprost do jej serca. „Przesłuchałam to, przemyślałam sobie. I wtedy zrozumiałam, że Bóg jest. I że te wszystkie przykazania, które nam dał, nie mają nas ograniczać. Ale że właśnie dzięki tym przykazaniom my możemy żyć dobrze, szczęśliwie, mądrze, pięknie. Poszłam do tej przyjaciółki i mówię: Pójdziesz ze mną do kościoła, bo chciałam się wyspowiadać?”.

Co wydarzyło się później? O tym w audycji.

 

AUDYCJA NR 117 – Duchowa adopcja część 1
Data emisji: 2017-10-12

 

AUDYCJA NR 118 – Duchowa adopcja część 2
Data emisji: 2017-10-19

 

AUDYCJA NR 119 – Woodstock i skuteczna ewangelizacja
Data emisji: 2017-10-26

Gościem tego odcinka audycji „Spotkania z Miłością” jest ks. Mateusz Bajena, który głosił Jezusa na Przystanku Woodstock. Odpowiada na pytania o to, jak rozmawiać z ludźmi na ewangelizacji? Jakie są jej skutki? Kto bierze w niej udział i czy radością w oczach można pociągnąć kogoś do Jezusa?

 

AUDYCJA NR 120 – Warto błogosławić dzieci!
Data emisji: 2017-11-02

Czy jest jakiś związek pomiędzy komunikacją a błogosławieństwem? Jak stworzyć bliską relację z drugim człowiekiem? Na czym polegają komunikacja empatyczna i asertywna, i czym różnią się od komunikacji dyżurnej? Hubert Czarnocki rozmawia dziś z Mirą Kępką, która wydała książkę „Błogosławiąca komunikacja, błogosławiące rodzicielstwo”. Autorka jest pedagogiem, jakiś czas temu zainteresowała się tematem błogosławieństwa i dowiedziała się, że ma ono szersze niż się zazwyczaj sądzi znaczenie. Nie możesz dogadać się ze swoimi dziećmi czy mężem? Chciałbyś błogosławić swoje dzieci, a nie wiesz, jak to zrobić? Dlaczego błogosławieństwo jest tak ważne? Dowiesz się w dzisiejszej audycji.

 

AUDYCJA NR 121 – Nie doświadczam Bożej obecności…
Data emisji: 2017-11-09

Nie czujesz obecności Boga? Nie jesteś w tym sam. Posłuchaj historii Agnieszki, która przez pewien czas również nie odczuwała Bożego istnienia.- Byłam na pustyni duchowej. Wiem, co znaczy okres nie odczuwania Jego obecności.[…] Byłam w takim miejscu, że nie miałam pojęcia, że Bóg jest osobą żywą, realną, że można mieć z nim relację. Chodziłam do kościoła w niedzielę, ale nie budowałam z Nim więzi. Dałam się namówić komuś na jakieś rekolekcje. Od tego się zaczęło – mówi rozmówczyni Huberta Czarnockiego.

 

AUDYCJA NR 122 – Czy można uratować człowieka przez telefon?
Data emisji: 2017-11-16

Gośćmi Huberta Czarnockiego są dziś ks. Michał Misiak i Basia. Ks. Michał opowiada niezwykłą historię pewnego telefonu, który doprowadził do ocalenia od śmierci. Basia daje świadectwo swojego nawrócenia i współpracy z Jezusem we wspólnocie „Przymierze Miłosierdzia” i w domu poprawczym.

AUDYCJA NR 123 – Muzyka chrześcijańska
Data emisji: 2017-11-23

Czy muzyka chrześcijańska w Polsce to tylko Tymoteusz, Maleo Reggae Rockers czy Armia? W dzisiejszym odcinku audycji „Spotkania z Miłością” Hubert Czarnocki przekonuje, że muzykę chrześcijańską piszą też twórcy, których byśmy o to nie podejrzewali.

 

AUDYCJA NR 124 – Chwilowo panna
Data emisji: 2017-11-30

Gościem Huberta Czarnockiego jest Magdalena Wołochowicz, autorka książek „Chwilowo panna” i serii „Tak Bóg chce”.

Jaka powinna być katolicka rodzina? Jaki jest żywy Kościół? O tym między innymi opowiedziała Magdalena Wołochowicz. Najważniejsze w czym możemy naśladować pierwszy Kościół to jest po prostu, żeby rodzina była Kościołem – mówi Magda. Taką rodzinę tworzyli rodzice pisarki, o czym opowiedziała w audycji Huberta Czarnockiego „Spotkania z miłością.”

 

AUDYCJA NR 125 – Jakich prezentów nie kupować dzieciom
Data emisji: 2017-12-07

Nie wszystkie bajki, które oglądają dzieci służą ich rozwojowi. Podobnie jest z zabawkami, czy grami komputerowymi. Niektóre mogą szkodzić na poziomie psychicznym albo duchowym. Dlaczego po emisji pewnej bajki do szpitali trafiło około 700 dzieci z objawami epilepsji? Co sprawia, że dziewczynkom podobają się brzydkie lalki? W jaki sposób obrzydzić w ich oczach macierzyństwo? Jak działają przekazy podprogowe? Dlaczego niektóre dzieci mają trudności w skupieniu się przy edukacji szkolnej?

Między innymi o tym opowiadała na naszej antenie pisarka Małgorzata Nawrocka. Rozmawiał z nią Hubert Czarnocki. Niech ta rozmowa będzie dla nas takim mini-poradnikiem przed świątecznymi zakupami.

 

AUDYCJA NR 126 – Zbigniew Kowalski
Data emisji: 2017-12-14

Gościem audycji Spotkania z Miłością będzie dzisiaj Zbigniew Kowalski, który głosił Jezusa m.in. na Woodstocku, Lednicy czy Misji Talitha Kum. Co świecki katolik robi na ulicy opowiadając o Bogu? Jak na niej ewangelizować? Czym jest kerygmat? Dlaczego pewien obcokrajowiec poczuł ciepło po modlitwie właśnie na takiej ulicznej ewangelizacji? Zapraszamy na pierwszą część rozmowy.

 

AUDYCJA NR 127 – Zbigniew Kowalski
Data emisji: 2017-12-21

Gościem audycji Spotkania z Miłością będzie dzisiaj Zbigniew Kowalski, który głosił Jezusa m.in. na Woodstocku, Lednicy czy Misji Talitha Kum. Co świecki katolik robi na ulicy opowiadając o Bogu? Jak na niej ewangelizować? Czym jest kerygmat? Dlaczego pewien obcokrajowiec poczuł ciepło po modlitwie właśnie na takiej ulicznej ewangelizacji? Zapraszamy na drugą część rozmowy.

 

AUDYCJA NR 128 – Uwierz dziecko!
Data emisji: 2017-12-28

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Agnieszka. Trafiła do oazy, tam zaczęła przybliżać się do Boga. Po jakiś czasie weszła do wspólnoty złożonej z wolontariuszy pomagających na rekolekcjach Jezus na stadionie.

W pewnym momencie przeżyła rozstanie z chłopakiem. Zaczęła chodzić do kościoła na adorację, żeby wyrzucać Bogu swoje żale. Któregoś dnia usłyszała słowa ,,uwierz dziecko”. – Po raz pierwszy usłyszałam, że Bóg mówi do mnie osobiście. Od razu przestałam płakać i spojrzałam na Najświętszy Sakrament. Chociaż było mi nadal smutno, to zaczęłam się do niego uśmiechać. Byłam pewna, że to Pan Bóg powiedział do mnie te słowa. Od tamtego momentu było zupełnie inaczej – mówi Agnieszka.

 

AUDYCJA NR 129 – Jezus wśród muzyków
Data emisji: 2018-01-04

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Patryk – muzyk. Usłyszymy więc nie tylko piękne świadectwo spotkania z Jezusem, ale także piękną muzykę na żywo w wykonaniu Patryka.

 

AUDYCJA NR 130 – Sandra
Data emisji: 2018-01-11

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Sandra, która pierwszy raz spotkała się z żywym Kościołem kiedy miała 15 lat. Było to w Łodzi na mszy z modlitwą o uzdrowienie. – To było jak jakieś rozpoczęcie wyścigu. To było niesamowite dla mnie. Zobaczyła radosnych ludzi z podniesionymi rękami. Pomyślała, że jest w niebie, poczuła po raz pierwszy ciepło w sercu i spokój. Jej przybliżanie się do Boga trwało jeszcze kilka lat. Po drodze była Szkoła Kontaktu z Bogiem, Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, Światowe Dni Młodzieży. Zaczęła coraz więcej się modlić, czytać Pismo Święte. Modliła się też swoimi słowami, wylewała swoje serce przed Bogiem. Powiedziała Mu: – Tak otwieram swoje serce na Ciebie, zabierz wszystko to, co do mnie należeć nie powinno. Zabierz pracę i relacje, których nie powinnam mieć, które mnie oddalają od Ciebie. Poprzez tę modlitwę uwolniła się od obowiązku, że jest za wszystko odpowiedzialna w swoim życiu. Powiedziała Bogu, żeby posługiwał się nią do czynienia dobra na świecie.

 

AUDYCJA NR 131 – Czarek
Data emisji: 2018-01-18

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Czarek, który opowie m.in. o upadkach, poszukiwaniu żywej wiary, szkaplerzu i spotkaniach wspólnoty Only4Men.

 

AUDYCJA NR 132 – DJ Leszek
Data emisji: 2018-01-25

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Leszek, który grał techno, był DJ-em. Otaczał się symbolami buddaistycznymi, bliski był mu new age. Chciał korzystać z życia. Chrześcijaństwo było dla niego archaiczną religią. Systemem zachowań nieadekwatnym do współczesnego świata. Nie wiedział co to jest bliska relacja z Bogiem. Pewnego razu znalazł w rzece różaniec. Zrozumiał, że stało się coś ważnego. Nie umiał się na nim modlić, ale gdy trzymał go w dłoni czuł pokój. Zaczął się proces topnienia jego serca. Przeczytał o nawróceniu Krzysztofa Antkowiaka na jednej z mszy z modlitwą o uzdrowienie. Zaczął szukać informacji o takich mszach. Trafił do kościoła Wszystkich Świętych w Warszawie. Nie wiedział, że odbywają się tam charyzmatyczne rekolekcje, na których jest błogosławieństwo relikwiami m.in. św. Pawła. Po błogosławieństwie wracał do ławki mocno przemieniony.

– W niedzielę wróciłem do domu, czułem, że jestem innym człowiekiem. Pojawiło się światło. Zacząłem mówić o Matce Bożej, o miejscach objawień maryjnych. Matka Boże nas przynagla, żebyśmy się nawracali, żebyśmy zmieniali swoje życie i ona robi to po coś – opowiada o swojej przemianie Leszek.

 

AUDYCJA NR 133 – Daniel
Data emisji: 2018-02-01

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Daniel. Doświadczył więzienia, bezdomności, kradł samochody. Był odtrącony przez rodzinę. Należał do środowiska raperów, kibiców. Nawrócił się na rekolekcjach dla bezdomnych. Przebaczył tam swoim rodzicom, po rekolekcjach był innym człowiekiem. – Uśmiechnięty, wygadany, pomocny. Całkiem inny człowiek – opisuje tę zmianę Daniel. Jezus prowadził Daniela od tamtej chwili, Jemu on oddał swoje serce. Poszedł na pielgrzymkę do Częstochowy, na której niósł ze sobą siedmiokilogramowy kamień o kształcie serca. Zostawił go przed figurą Maryi przed wejściem do sanktuarium. W czasie pielgrzymki doświadczył czegoś niezwykłego, poczuł dotknięcie Maryi.

– Siedziałem w ławce, za mną ściana. Po lewej nikogo, a ja czuję na lewym ramieniu czyjś dotyk, jakby ktoś mnie uspokajał. Wiem, że to Ona do mnie mówiła i mnie uspokajała – opowiada Daniel.

 

AUDYCJA NR 134 – Ola i Medjugorie
Data emisji: 2018-02-08

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Ola. Mając kilkanaście lat lubiła zabawę i imprezy. W czasie swojego nastoletniego buntu trafiła do Medjugorie. Tam jej życie zmieniło się o 180 stopni. Dziś pisze piosenki dla Maryi i posługuje we wspólnocie. Posłuchajcie jej poruszającej historii.

 

AUDYCJA NR 135 – Krzysiek część 1
Data emisji: 2018-02-15

Gościem Huberta Czarnockiego jest dziś Krzysiek, który z zawodu jest fryzjeremPewnego dnia do jego zakładu przyszła pewna osoba, która opowiedziała mu o wszystkich jego problemach i grzechach. Wtedy Krzysiek zaczął modlić się o łaskę spowiedzi. Opowiada on między innymi o najważniejszej spowiedzi w swoim życiu.

 

AUDYCJA NR 136 – Krzysiek część 2
Data emisji: 2018-02-22

Zapraszamy na drugą część spotkania z Krzyśkiem.

 

AUDYCJA NR 137 – Kuba
Data emisji: 2018-03-01

Gościem Huberta Czarnockiego jest Kuba, który szukał szczęścia w pieniądzach, karierze, relacjach, a znalazł je w Bogu. Kuba spotkał Jezusa w wieku 28 lat. ,,Bóg przez ręce drugiej osoby pokazał mi, że jestem ważny.” Otrzymał od tej osoby prezent, gest miłości. Ten gest spowodował, że coś w nim pękło. ,,Pomyślałem, że coś musi być w tych katolikach, że są uzdolnieni do takiego gestu. I pomyślałem sobie, że ja też tak chcę. To był z jej strony gest miłości bezinteresownej i to mnie bardzo dotknęło. I od tamtego momentu zacząłem zadawać jej wiele pytań o Boga. Potem była spowiedź z całego życia. Rozliczenie się z tego jaki byłem i później droga pójścia całym sobą za Bogiem”.

 

AUDYCJA NR 138 – Iwanka
Data emisji: 2018-03-08

Gościem Huberta Czarnockiego jest Iwanka, która do 13. roku życia niewiele wiedziała o Bogu. Dopiero po przeczytaniu pewnego artykułu wszystko się zmieniło. Był to artykuł w ,,Miłujcie się” opowiadający o cudownym pojawieniu się Dzieciątka Jezus w węgierskiej szkole w czasach komunizmu.

– I ten moment tych otwartych drzwi, tego wejścia to był moment, kiedy w moim sercu coś się otworzyło. Zrozumiałam, że Bóg jest, że przychodzi. Że naprawdę przychodzi, kiedy się Go po prostu zawoła – mówi bohaterka audycji.

Iwanka obecnie ewangelizuje na ulicy, uwielbia Boga śpiewem i grą na gitarze, przygotowuje dzieci do Komunii Świętej, bierze udział w Akademii Rozwoju Talentów i doświadcza żywego Kościoła.

 

AUDYCJA NR 139 – ks. Norbert Lis
Data emisji: 2018-03-15

Gościem Huberta Czarnockiego jest ks. Norbert Lis. W audycji padną trudne pytania. Kim jesteśmy w oczach Bożych? Co to znaczy, że jesteśmy dziećmi Bożymi? Jak Bóg objawił swoją miłość? Co do niej prowadzi? Za jaką cenę zostaliśmy nabyci? Jesteśmy drogocenni w oczach Boga. Czy wierzymy w to?

 

AUDYCJA NR 140 – Kuba Kornacki
Data emisji: 2018-03-22

Porzucił teatr, tworzy chrześcijańską poezję śpiewaną nie zapominając przy tym o kulturze osobistej. Kuba Kornacki właśnie wydał nową płytę ,,Trzy sny”. Jest to coś nowego w przestrzeni muzyki dotykającej tematów religijnych. Artysta pisze teksty metaforyczne, liryczne i subtelne. Ale rozmowa w audycji Bliżej nieba dotyczyła nie tylko muzyki, ale też tego jak pan Kuba spotkał Jezusa.

Po kilku minutach na kolanach zobaczyłem coś, co paręnaście lat później nakręcił Mel Gibson w ,,Pasji”. To nie przypominało obrazów, które zwykłem widzieć w ikonografii. Zobaczyłem człowieka tak zbitego, że nie przypominał ludzi. A potem usłyszałem jedno zdanie, które mi wywaliło życie do góry nogami. To zdanie brzmiało: Poszedłem na to z miłości do ciebie. Wtedy zrozumiałem różnicę pomiędzy religijnością a relacją. Zrozumiałem, że mogę przez wiele lat odbębniać ryty, ale nigdy Go nie spotkać. Zacząłem na nowo czytać Biblię. Zacząłem na nowo odkrywać, że On jest prawdą, a Jego miłość jest konkretem – mówi Kuba Kornacki.

 

AUDYCJA NR 141 – ks. Mariusz Bernyś
Data emisji: 2018-03-29

Gościem Huberta Czarnockiego jest ks. Mariusz Bernyś, który opowiada o swojej posłudze w szpitalu. Mówi przede wszystkim o wielkiej wartości cierpienia…

 

AUDYCJA NR 142 – Mariusz – nawrócony przestępca
Data emisji: 2018-04-05

Gościem Huberta Czarnockiego jest Mariusz, były przestępca, handlarz narkotykami, często używający pięści. Chłopak opowiada o swoim trudnym dzieciństwie, które sprowadziło go na złą drogę. Jezus wyciągnął go z bagna i odmienił jego życie. Usłyszymy także niezwykłe świadectwo o mocy Różańca.

 

AUDYCJA NR 143 – Szymon
Data emisji: 2018-04-12

Gościem Huberta Czarnockiego jest Szymon, który jest przykładem na to, że jeśli ktoś zawoła do Boga, to On go poprowadzi.
Uważam, że Miłosierdzie Boże jest tak fantastyczne, że ono nas samo sięga i wyciąga. Trzeba mieć tę krztę otwartości – mówi Szymon. – Bardzo jestem wdzięczny, że w Kościele rzymskokatolickim się odnalazłem. Dlatego, że daje mi dużą wrażliwość na drugą osobę. Budzę się rano i nie myślę o sobie, o swoich nieszczęściach, tylko o tym, że mogę komuś pomóc. To mnie ładuje i daje mi przestrzeń do tego, żeby przez to życie iść.

 

AUDYCJA NR 144 – Arkadio
Data emisji: 2018-04-19

Gościem Huberta Czarnockiego jest Arkadio, czyli Arkadiusz Zbozień, który opowiada o swoim nawróceniu. Bóg wyprowadził go z uzależnień do alkoholu, papierosów i narkotyków. Usłyszymy też o wieczorach uwielbienia Back Home Warsaw.

 

AUDYCJA NR 145 – Świadectwa uzdrowień
Data emisji: 2018-04-26

W dzisiejszym odcinku audycji „Spotkania z Miłością” usłyszymy świadectwa uzdrowień.


AUDYCJA NR 146 – Artur Meyer – przestępca, który został tercjarzem franciszkańskim – część 1
Data emisji: 2018-12-06

Zapraszamy do wysłuchania pierwszej części rozmowy Huberta Czarnockiego z Arturem Meyerem – nawróconym przestępcą, który dawniej siedział w więzieniu, brał narkotyki, interesował się okultyzmem. Jego nawrócenie rozpoczęło się od zaproszenia Boga do swojego życia. Teraz Artur należy do tercjarzy franciszkańskich i przybrał imię Franciszek.

 

AUDYCJA NR 147 – Artur Meyer – przestępca, który został tercjarzem franciszkańskim – część 2
Data emisji: 2018-12-20

Zapraszamy do wysłuchania drugiej części rozmowy Huberta Czarnockiego z Arturem Meyerem – nawróconym przestępcą, który dawniej siedział w więzieniu, brał narkotyki, interesował się okultyzmem. Jego nawrócenie rozpoczęło się od zaproszenia Boga do swojego życia. Teraz Artur należy do tercjarzy franciszkańskich i przybrał imię Franciszek.

 

AUDYCJA NR 148 – Krzysztof
Data emisji: 2019-01-03

 

AUDYCJA NR 149 – Aneta
Data emisji: 2019-01-10

 

AUDYCJA NR 150 – Kuba
Data emisji: 2019-01-17

Synonimem szczęścia były dla Kuby wartości materialne. Z domu nie wyniósł wzorców związanych z wiarą katolicką. Przez dłuższy czas żył z daleka od Boga, dopóki nie poznał swojej przyszłej żony, która zaczęła prowadzić go w stronę Kościoła. Wciąż jednak była to wiara martwa, nie znał Boga żywego. Pewnego razu mama żony Kuby opowiedziała im o Mszy, na której dzieją się niesamowite rzeczy. Powiedziała, że koniecznie muszą to zobaczyć. Pojechali więc, zobaczyli modlitwę o uzdrowienie. Było też namaszczenie olejami św. Charbela. „Podchodzimy do księdza Jarosława. Ksiądz namaszcza mnie olejem i wtedy doświadczam spotkania z Jezusem. Teraz wiem, że nazywa się to spoczynek w Duchu Świętym. Padłem na ziemię. Gdy otworzyłem oczy, to zacząłem tak strasznie płakać. To był płacz oczyszczający. Płacz po doświadczeniu wielkiego Miłosierdzia”.

 

AUDYCJA NR 151 – Pozjon
Data emisji: 2019-01-25

 

AUDYCJA NR 152 – Lepiej jest dawać, niż brać…
Data emisji: 2019-01-31

Minionego lata większość ludzi odpoczywała. Nie odpoczywały Asia i Ola ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, które pojechały na misję do Mozambiku. Co robiły? Ola i Asia spotkały Jezusa w ubogich. Kiedy pojechały do Mozambiku zajęły się tym, od czego zwykle uciekają przyjezdni w tym afrykańskim kraju. Bawiły się z dziećmi, rozmawiały z ubogimi. Rozmawiały z nimi również na wielkim wysypisku śmieci w stolicy kraju. – Pamiętam moment, kiedy poszłyśmy na to wysypisko śmieci i bawiłyśmy się z dziećmi – wspominają. – To była właśnie ta okrutna, wymykająca się opisowi bieda. Ci ludzie naprawdę nie mieli nic. Oni tak żyli na co dzień, a mimo wszystko mieli w sobie tyle wolności i tyle w sobie takiej niesamowitej prawdy. Zobaczyłyśmy, że można nie posiadać nic, a być naprawdę szczęśliwym. Szczęśliwym na ile tylko może być człowiek. Ci ludzie są bardzo relacyjni, są otwarci na drugą osobę. I to nas też tego nauczyło, że to nie jest tak, że musimy zrobić dużo rzeczy, bo ważniejsi są ludzie. Ci, których masz przed sobą tu i teraz. Po powrocie ich patrzenie na życie się przewartościowało, patrzą na nie z innej perspektywy. Mówią, że lepiej jest dawać niż brać.

 

AUDYCJA NR 153 – Krzysztof i Patrycja
Data emisji: 2019-02-07

 

AUDYCJA NR 154 – Magda i Magda
Data emisji: 2019-02-14

 

AUDYCJA NR 155 – Agnieszka cz. 1
Data emisji: 2019-02-21

Agnieszka opowiada o swoim nawróceniu, o tym, dlaczego pomaga ubogim, relacji z Maryją i jak pomogła jej wjechać rowerem na górę.

 

AUDYCJA NR 156 – Agnieszka cz. 2
Data emisji: 2019-02-28

Agnieszka opowiada o swoim nawróceniu, o tym, dlaczego pomaga ubogim, relacji z Maryją i jak pomogła jej wjechać rowerem na górę.

 

AUDYCJA NR 157 – Tomek
Data emisji: 2019-03-14