W dialogu o Bogu

Audycja „W dialogu o Bogu” prowadzona jest od 2007 r. przez członków wspólnoty Mocni w Duchu. Najpierw nadawana była w Radio Józef, następnie w Radio Plus Warszawa, obecnie w Radio Niepokalanów. Prowadzona i przygotowywana przez Krzysztofa Diug, Joannę Sztaudynger (2020 r.), a montowana przez Janka Bohdanowicza (wcześniejsi prowadzący: Dagmara Diug, Bogna i Jan Bohdanowicz, Katarzyna Kasprzyk, Aleksandra Wojda)

Spotkania „W dialogu o Bogu” to mocne świadectwa nawrócenia, ale też rozmowy o codzienności z Bogiem. Sześcioro prowadzących plus ciekawi goście, to klucz do popularności audycji i stałego grona słuchaczy.

Słuchaj: wtorek, 21.30. Powtórki: środa, 9.10 i czwartek, 18.10.


Audycje archiwalne:
Sezon 2015/2016

Data emisji: 06.10.2015

Wracamy po przerwie wakacyjnej, z czego oczywiście bardzo się cieszymy. Dzisiaj gościem Kasi Kasprzyk będzie Ola – młoda aktorka, która opowie o swoim doświadczeniu stanowczego opowiedzenia się za Chrystusem w życiu zawodowym. I to na początku swej drogi z Jezusem.

Data emisji: 20.10.2015

W dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu”, Michał podzieli się swoim doświadczeniem wiary, która umacnia się przez uczestniczenie i zaangażowanie mężczyzn we wspólnocie modlitewnej. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 27.10.2015

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” jest dziś Piotr, szczęśliwy małżonek. Przez 30 lat żył w związku niesakramentalnym, a od 1,5 roku także mąż sakramentalny. Jak to się stało, że zawalczył o to, by jego małżeństwo zaistniało przed Bogiem. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 03.11.2015

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Julią Kulik – katechetką i jedną z inicjatorek założenia przedszkola „Żywioły” w Łodzi. O dzieciach, interesujących pomysłach i….tatuażach w rozmowie z Dagą Diug.

Data emisji: 10.11.2015

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” jest dziś Marta Wawrzyniak, dyrektorka powstałego niedawno w Łodzi przedszkola „Żywioły”. Marta jest żoną i mamą, z wykształcenia jest geografem, łodzianką i pasjonatką Łodzi. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 17.11.2015

Zapraszamy na spotkanie z o. Zygmuntem Kwiatkowskim – jezuitą, któremu wojna przerwała ponad 30-letni pobyt w Syrii. „Tragiczne wydarzenia w Paryżu”, „Chrześcijanin w Syrii a w Polsce”, „Wojna”, „Islam”, to tylko niektóre tematy o których rozmawiamy. Zaprasza Krzysztof Diug.

Data emisji: 24.11.2015

Dzisiaj zapraszamy do wysłuchania kontynuacji rozmowy z o. Zygmuntem Kwiatkowskim – jezuitą, któremu wojna przerwała ponad 30-letni pobyt w Syrii. Ojciec Zygmunt opowiada o byciu chrześcijaninem – co to znaczy, ale nie uniknęliśmy też rozmowy o polityce prowadzonej na Bliskim Wschodzie. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 01.12.2015

Gościem dzisiejszej audycji będzie o. Krzysztof Augustyniak SJ, pracujący obecnie w Danii młody zakonnik. W rozmowie z Kasią Kasprzyk opowie jak służyć Jezusowi w taki sposób, jaki On sam zaplanował.

Data emisji: 08.12.2015

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Edytą, nauczycielka religii w szkole specjalnej i przedszkolu. Bardzo lubi swoją pracę i dzieci. Jest także osobą konsekrowaną posługującą w świecie. Jak to się stało, że odpowiedziała na zaproszenie Boga, by poświęcić Mu całe swoje życie, posługiwać w Kościele i opiekować się rodzinami. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 15.12.2015

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z LERKIEM („Moja Panienka” to najbardziej znany hit Lerka), który kiedyś nosił krzyż na grubym łańcuchu jako ozdobę, dzisiaj nosi różaniec i modli się na nim. Posłuchajcie o przemianie Jego życia i jaki wpływ na to miała spowiedź. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 22.12.2015

W ostatniej przed świętami audycji rozmowa z Adamem Dziedzicem, basistą (i nie tylko) zespołu Mocni w Duchu, o ostatniej płycie zespołu „Jestem do Niego podobny” (Adam jest na jej okładce!). Jak powstawała płyta, jak się aranżuje utwory i wiele, wiele ciekawostek dotyczących tworzenia piosenek zespołu Mocni w Duchu. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 29.12.2015

Dzisiaj gościem Bogny Bohdanowicz będzie Sebastian – mąż i ojciec trzech córek. Na antenie opowie o swojej bliskości z Bogiem, który daje mu wszystko to, czego nie doświadczył od własnego ziemskiego ojca. Jest to niesamowita historia ocalenia i miłości Boga do człowieka.

Data emisji: 05.01.2016

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z niespełna trzydziestoletnią Martą, która przeszła niezwykłą drogę od życia zbuntowanej nastolatki, walczącej z nałogami i całym światem, do życia szczęśliwej żony i mamy odkrywającej miłość ludzką i Bożą. To bardzo interesująca, pełna nadziei rozmowa – zwłaszcza dla pogubionej młodzieży oraz ich rodzin. Z Martą spotkała się Daga Diug.

Data emisji: 12.01.2016

Dzisiaj gościem Kasi Kasprzyk będzie Irena – żona i matka. Podzieli się jak Jezus prostuje jej drogi życia. Kobieta przez długie lata żyła w związku niesakramentalnym i w wielkiej tęsknocie… Warto posłuchać!

Data emisji: 19.01.2016

Gościem Bogny Bohdanowicz będzie Bożena, która opowie o tym, jak Bóg uratował jej małżeństwo i odmienił życie. A wszystko zaczęło się od wakacyjnych rekolekcji dla rodzin.

Data emisji: 02.02.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Moniką – samotną matką, która w cierpieniu i znalazła Boga i nadała swojemu życiu nowy sens. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 09.02.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Piotrem „Olo” – członkiem łódzkiej grupy Mekka Street (grupa sportowa zajmująca się takimi dyscyplinami jak: Freestyle Football i Street Soccer – sporty te polegają na trenowaniu różnorakich trików piłkarskich) i członkiem kadry Polski we Freestyle Football. Porozmawiamy o cierpieniu, które stało się dla Piotra wielkim darem. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 16.02.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Łukaszem, dyplomowanym artystą plastykiem, który pisze ikony. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 23.02.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Michałem, który jest charyzmatycznym pedagogiem – nauczycielem z pasji. Z wykształcenia geograf, z zamiłowania podróżnik. Na co dzień mąż i ojciec dwójki dzieci. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 01.03.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Sową, mężem Edyty, ojcem czwórki dzieci, zawodowo zaś zajmuje się profilaktyką uzależnień. Do tego co robi zawodowo i co jednocześnie jest jego pasją, powołał go Bóg, po tym jak uwolnił go z uzależnienia od narkotyków i wyciągnął go z ulicy. Andrzej kocha młodych i pragnie ustrzec ich przed jego ciężką drogą. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 08.03.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Magdaleną, która jest członkiem zespołu „Mocni w Duchu”. Największą łaską jakiej doświadczyła w życiu jest łaska miłości. Magda pracuje w szkole z dziećmi w wieku 6-13 lat. Podkreśla, że aby dotrzeć do dzieci, trzeba je zaakceptować, być z nimi – nie osądzając. Wtedy zaczynają się otwierać na miłość. Magda opowiada także o swoim dzieciństwie, o tym jak Bóg pokonał blokadę na miłość w jej sercu. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 15.03.2016

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Grażyną posługującą m.in. modlitwą o uwolnienie w Domu Miłosierdzia działającym przy oo. Jezuitach w Łodzi. Porozmawiamy o na czym polega modlitwa pięciu kluczy, kto może z niej skorzystać i jak się do niej przygotować. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 22.03.2016

Dzisiaj rozmowa z jezuitą o. dr Tomaszem Ludwisiakiem SJ, który będzie nas zachęcał do uczestniczenia we wszystkich trzech dniach Triduum Paschalnego. Opowie też o kilku symbolach, a także ciekawostkach związanych z Wielkim Tygodniem. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 29.03.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Ewelina Przelazły, która opowie przede wszystkim o pięknie macierzyństwa i naprotechnologii. Polecamy rozmowę szczególnie małżeństwom, które walczą o potomstwo. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 06.04.2016

Dziś w audycji „W dialogu o Bogu” rozmowa ze współprowadzącą Uwielbieniową Łódź Ratunkową – Izą Woropaj. UŁR to spotkania dla młodzieży z gimnazjów i liceów, przy dobrej muzyce i mocnym uwielbieniu Boga, a także świadectwa dotykające serca. Ostatnia UŁR zgromadziła około 1500 osób. Więcej w audycji. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 12.04.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Joanna, która zajmuje się kosmetyką, upiększa panów i panie. Od 16 lat jest żoną i ma troje dzieci. Z wykształcenia jest fizykiem. Siłę Asi dają dwa kulminacyjne momenty życia, w których w sposób szczególny doświadczyła mocy i miłości Boga. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 26.04.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Piotr, którego Bóg wyrwał z sideł złego i sprawił, że jego życie jest szczęśliwe. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 03.05.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Jola, która opowie o warsztatach małżeńskich „Z jakiej gliny jestem” i o przezwyciężonym dzięki nim kryzysie małżeńskim. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 10.05.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Krzysztof,  dziennikarz, który opowie o swoim życiu małżeńskim i o działaniu Boga w małżeństwie. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 17.05.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś ks. Grzegorz Kopytowski, znany Słuchaczom Radia Niepokalanów z audycji „Spotkania z muzyką sakralną”, którą od kilku lat przygotowuje. Ks. Grzegorz jest szefem nowej instytucji w Archidiecezji Łódzkiej – Studium Muzyki Kościelnej. Opowiada o swoim powołaniu i miłości do muzyki. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 24.05.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Joanna,  która opowie o pewnym nowym dziele w Archidiecezji Łódzkiej – Domu MAGNIFICAT. Czym jest ten szczególny dom? Jak powstał? Jakie jest jego zadanie? Posłuchajcie. Zapraszamy zwłaszcza osoby, które doświadczają depresji, uzależnienia, bólu, a także tych, którzy mają w swoim otoczeniu takich ludzi. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 31.05.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Kinga, która od niedawna mieszka w Łodzi i cieszy się czasem spędzonym z rodziną. W ciągu minionego roku Kinga przeżyła wiele przygód, jej życie wywróciło się do góry nogami. Porzuciła swoje stare życie, dała się zdobyć Bogu. Wczoraj przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 14.06.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Michał, który opowiada o swojej drodze wiary, a także rekolekcjach rodzin i posłudze w Kościele. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 21.06.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Janek, który opowie o zbliżających się wydarzeniach Roku Miłosierdzia i 1050-lecia Chrztu Polski, m.in. o ogólnopolskiej premierze filmu Lecha Dokowicza i Macieja Bodasińskiego „Ufam Tobie”. Przy filmie tym pracował również Janek. Film ukazuje się w czerwcu, by otrzymali go wszyscy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 28.06.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” – ostatniej przed wakacyjną przerwą – będzie dziś druhna Joanna Stempień, akela stada wilczków w Federacji Skautingu Europejskiego, współtwórca i współrealizatorka idei domu dla uzależnionych w archidiecezji łódzkiej. Dom Magnificat już zaczyna funkcjonować w Łasku Kolumnie i jest to jedyny taki Dom w województwie łódzkim, gdzie leczenie obejmuje terapię grupową i indywidualną, terapię pracą i modlitwę. Opowiada także o książce „Księga dżungli” i o tym dlaczego warto z niej czerpać w formacji młodych ludzi. Co daje skauting? Posłuchajcie! Rozmawia Bogna Bohdanowicz


Sezon 2016/2017

Data emisji: 04.10.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” – po wakacyjnej przerwie – będzie dziś Martyna, która opowie o swoim doświadczeniu wiary i spotkaniu Boga. Pochodzi z Lubelszczyzny, z niewielkiej wsi pod Kraśnikiem, gdzie narodziła się jej wiara. W Łodzi studiuje wzornictwo tkanin. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 11.10.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś Joanna, mama dwóch synów i żona. Rozmowa dotyczy przede wszystkim żywego Boga działającego w rodzinie. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 18.10.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie dziś o. Paweł Sawiak SJ, nowy duszpasterz zespołu Mocni w Duchu. Porozmawiamy m.in. o odkrywaniu powołania do kapłaństwa, nowych pomysłach na ewangelizację, rapowaniu i jeszcze wielu innych rzeczach. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 25.10.2016

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” jest dziś Anna, która mieszka w Olsztynie, jest nauczycielem, a także mamą i żoną. W wolnym czasie prowadzi pensjonat nad jeziorem, gdzie gości wielu ludzi. Momentem zwrotnym w jej życiu był wybór Boga. Audycja realizowana jest w czasie rekolekcji dla rodzin. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 01.11.2016

Dziś dzień Wszystkich Świętych, dlatego mamy dla Was wyjątkową audycję. Gościem będzie Inga Pozorska – szefowa zespołu Mocni w Duchu, która podzieli się swoim świadectwem. Opowie o śmierci najbliższej osoby, buncie i nadziei. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 08.11.2016

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” jest Maria, która jest szczęśliwą żoną, mamą i babcią. Jest już na emeryturze, ale pracuje jeszcze zawodowo w pralni, co daje jej wiele radości. Opowiada o tym, co Bóg uczynił w jej życiu, gdy swoje plany i marzenia złożyła w jego ręce. W wieku 47 lat była już zmęczona życiem, choć po ludzku miała wszystko, czego potrzeba. Nic jej jednak nie cieszyło. Wtedy znajoma zaprosiła ją do Odnowy w Duchu Świętym, działającej w Łodzi przy kościele ojców jezuitów. Co stało się dalej? Posłuchajcie! Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 15.11.2016

Witajcie, gościem dzisiejszej audycji będzie zespół Jedno Ciało (Lena i Maciej Durlakowie), którzy opowiedzą o swojej muzyce, o sobie, o miłości, wzruszeniach, cudach, ewangelizacji. Będzie bardzo ciekawie, obiecujemy, no i będzie też można posłuchać utworów z ich płyty. Gorąco zapraszamy. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 22.11.2016

Gościem dzisiejszej audycji będzie Dorota, która została wdową mając dwóch synów. Życie nie musi być samotnością – to motto przewodnie dzisiejszej rozmowy. Otwartość na bliskość Boga, na Miłość – to drogowskaz dla wszystkich, którzy zmagają się z codziennym życiem. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 29.11.2016

Witajcie, gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Krzysztof, który opowie o trudnościach w małżeństwie, o swoim sposobie na ich przezwyciężanie oraz o łasce, która odnawia miłość. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 06.12.2016

Dziś spotkanie z Gutkiem – pierwsza część rozmowy z nawróconym policjantem. O nowym życiu i powrocie do sakramentów.
Rozmowę prowadzi Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 13.12.2016

Zapraszamy na drugą część rozmowy z Gutkiem – nawróconym policjantem. O nowym życiu i powrocie do sakramentów. Rozmowę prowadzi Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 20.12.2016

Gościem dzisiejszej audycji będzie Janusz, fundator ośrodka rekolekcyjnego w Porszewicach. Porozmawiamy o hojności w Bogu, czy obdarowywanie innych coś daje? Słuchajcie uważnie, w audycji konkurs dla Facebookowiczów i oczywiście coś do wygrania 🙂 Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 27.12.2016

Witajcie, dzisiejszą audycję zatytułowaliśmy krótko – Rób to co kochasz, a gościem będzie Marta Łysyganicz – świecka dominikanka, pianistka. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 03.01.2017

Gościem dzisiejszej audycji jest ks. Grzegorz Korczak – łódzki egzorcysta. Rozmawiamy o tym jakie postanowienia warto podjąć na Nowy 2017 Rok, ale też jakich zagrożeń duchowych unikać. Na koniec błogosławieństwo na 2017 rok. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 10.01.2017

Gościem dzisiejszej audycji będzie Bartek Szkudlarek – lider wspólnoty Mocni w Duchu. Rozmawiamy o zasłuchaniu się w Ducha Św. podczas spotkań modlitewnych, w Ducha Św. który udziela swoich charyzmatów. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie – co zrobić, żeby wspólnota się rozwijała i … dużo, dużo więcej 🙂 Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 24.01.2017

Gościem dzisiejszej audycji będzie Anna Powideł – chrześcijanka, szczęśliwa żona, mama piątki dzieci, pasjonatka życia w pełni. Magister nauk o rodzinie. Pisze bajki i opowiadania dla dzieci, a także bloga z zakresu duchowości kobiety. Redaguje swoją pierwszą biograficzną książkę: „Cesarzowa rodzi w domu”. Propagatorka mądrego i szlachetnego rodzicielstwa. Wychowuje i edukuje dzieci w domu, prowadzi warsztaty dla kobiet, a także terapie indywidualne i grupowe – dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pasjonuje ją praca nad kobiecością. Pragnie, aby każda kobieta odkryła w sobie piękno i siłę. Bogna Bohdanowicz porozmawia z naszym gościem m.in. o pionierskich działach w zakresie edukacji domowej w regionie łódzkim.

Data emisji: 31.01.2017

Cud Eucharystyczny w Legnicy (drugi w Polsce) będzie tematem rozmowy w dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu”. Gościem jest ks. Andrzej Ziombra – proboszcz parafii św. Jacka w Legnicy, gdzie cud ma miejsce. Rozmawiamy m.in. o tym, jak to wydarzenie zmieniło życie parafian, przemyśleniach księdza: dlaczego akurat w Jego parafii takie wydarzenie, co może oznaczać, co Jezus może chcieć nam przez ten cud powiedzieć? Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 07.02.2017

W dzisiejszej audycji Bożena opowie o przemianie swojego życia. Kiedyś mówiła, że może być szczęśliwa bez Boga. Wszystko zmieniło się po pewnych rekolekcjach, od których nic już nie jest takie samo. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 14.02.2017

„Po co żyję?” – wiele osób zadaje sobie to pytanie, odpowiadając „Nie wiem”. Zbigniew – gość dzisiejszej audycji po najważniejszym spotkaniu w jego życiu odpowiada na to pytanie zupełnie inaczej. . Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 21.02.2017

Gościem w audycji „W dialogu o Bogu” jest Ewelina, która opowiada o swojej trudnej drodze prowadzącej od anoreksji do spotkania Jezusa i oddania się tańcowi uwielbienia . Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 07.03.2017

Gościem w audycji „W dialogu o Bogu” jest Michał, który jest tatą trójki dzieci Opowiada m.in. o tym, kim dla niego jest Chrystus. Michał uczestniczył w rekolekcjach oazy rodzin, podczas których uznał Jezusa jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela. Stara się realizować to przez słuchanie Go i wypełnianie Jego woli. Zobowiązanie, które niegdyś złożył, potraktował bardzo poważnie i stawia Jezusa na pierwszym miejscu w każdej dziedzinie życia. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 14.03.2017

Gościem w audycji „W dialogu o Bogu” jest Adam Rymarz – wokalista, który śpiewa z najlepszymi. Rozmawiamy m.in. o projekcie Stabat Mater Dolorosa (dla niewtajemniczonych – pieśni wielkopostne), o muzyce religijnej w jego życiu, o początkach śpiewania ale też o pomysłach na przyszłość, i oczywiście o tym Kto jest w centrum świata naszego gościa. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 21.03.2017

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Bogny Bohdanowicz z Martą Gabryelczak-Paprocką o początkach Chłopięcego Chóru Archikatedry Łódzkiej. Szczególne miejsce w pracy z chórem zajmuje wychowanie w duchu chrześcijańskich wartości, w życzliwej i otwartej atmosferze. Ważny jest też wymiar formacyjny działalności tego chóru, chłopcy mają okazję do pogłębiania swojej wiary i odkrywania jej bogactwa.

Data emisji: 28.03.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Ewa, która jest organistką i muzykiem zawodowym (wiolonczelistka). Opowiada o muzyce kościelnej. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 04.04.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie ks. Grzegorz Korczak, łódzki egzorcysta i duszpasterz w Fundacji Magnificat. Tematem rozmowy będą kwestie modlitwy, postu i jałmużny, czy są one równie ważne, czy którąś z nich można „odpuścić”, i w jaki sposób wpływają na nasze przygotowania do Święta Zmartwychwstania. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 11.04.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie o. Tomasz, jezuita, który opowiada o Triduum Paschalnym. Dlaczego warto przeżywać je całe? Jaka jest jego symbolika, głębia i sens? Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 18.04.2017

W dzisiejszej audycji Krzysztof, wielokrotny przestępca, opowie jak spotkał Zbawiciela w więzieniu. Po doświadczeniu miłości Jezusa zmienił całe swoje życie. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 02.05.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Marta, która opowie o swoim doświadczeniu przejścia przez uzależnienie od narkotyków, odrzucenia przez ludzi, aż po uwolnienie i odnalezienie Boga. Rozmawia Dagmara Diug.

Data emisji: 16.05.2017

W dzisiejszej audycji Marcin, pracownik firmy logistycznej, opowie o tym, jak kształtowała się jego wiara, jej zmianach, począwszy od wychowania w rodzinie, powierzchowności w wierze, depresji, do odkrywania miłości Boga, odnajdowania siebie i wyjścia na głębię w wierze. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 23.05.2017

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” jest dziś Grażyna, która od 25 lat należy do wspólnoty i zespołu Mocni w Duchu, posługuje w Domu Miłosierdzia i jest katechetką. Opowiada o modlitwie o uwolnienie, którą posługuje w Domu Miłosierdzia, który znajduje się przy kościele ojców jezuitów w Łodzi. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 30.05.2017

Dzisiaj Magda opowie o tym jak poszukiwała odpowiedzi na zadawane sobie pytania m.in. we wróżbach, w chiromancji o buncie i o swojej drodze dochodzenia do łaski miłości Boga. Dzięki prowadzeniu Bożemu w Nim znalazła odpowiedzi na wiele pytań. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 06.06.2017

Gościem Bogny Bohdanowicz była Karolina Barycka, która jest od wielu lat solistką w zespole Mocni w Duchu i zawodowo zajmuje się śpiewem. Rozmowa dotyczy śpiewania, głosu, oddychania, pasji. Karolina modli się śpiewem, odkrywa w nim Boga i przekazuje nim emocje. Zajmuje się także szkoleniem głosu. Odpowiada m.in. na pytanie, czy każdy może śpiewać.

Data emisji: 20.06.2017

Gościem Bogny Bohdanowicz była Cecylia, która jest lekarzem. Opowiada o muzyce w życiu mamy, żony i lekarza. A muzyka jest ogromnie ważna w jej życiu od dziecka. Nie na darmo nosi imię patronki muzyki kościelnej. Cecylia śpiewa m.in. dla Boga. Jak to się stało?

Data emisji: 27.06.2017

Gościem Bogny Bohdanowicz był ks. Jean Marie Piotrowski, który posługuje w Belgii. Opowiada o Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, które jest niezwykle bliskie jego sercu, które dla siebie odkrył i propaguje w Belgii. Są to GODZINKI, które w 1982 r. poznał w czasie pieszej pielgrzymki.


Sezon 2017/2018

Data emisji: 03.10.2017

Gościem Kasi Kasprzyk była Olga, która od zaangażowania w harcerstwo, przez spotkanie Boga Żywego, odnalazła życie szczęśliwe, pełne wyzwań. Życie, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.

Data emisji: 10.10.2017

Martyna była świadkiem manifestacji demonicznej, słyszała myśli innych ludzi, którzy nie są w stanie łaski uświęcającej…. Skąd takie doświadczenia w jej życiu i jak ostatecznie doszło do jej powrotu do Boga? O tym opowiedziała Bognie Bohdanowicz i Słuchaczom Radia Niepokalanów.

Data emisji: 17.10.2017

Dzisiaj Anna opowie o tym jak rozpoczęła się jej przygoda z Bogiem – nagła zmiana planów wakacyjnych i niezaplanowany wyjazd na rekolekcje. Po nich Bóg zaczął zmieniać jej życie. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 24.10.2017

Gościem audycji będzie Aleksandra Wojda – wokalistka w zespole Mocni w Duchu i nowa współprowadząca audycje „WdoB”. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób Bóg mówi do Oli, o jej uzdrowieniu fizycznym podczas jednej z Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie i jeszcze kilku innych ciekawych rzeczach. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 31.10.2017

Gościem Kasi Kasprzyk w dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Agnieszka, która opowie jak Bóg wypełnia obietnicę daną jej w dzieciństwie. Chcecie usłyszeć jaką?

Data emisji: 7.11.2017

Gościem audycji będzie Jezuita o. Paweł Sawiak – od roku duszpasterz zespołu Mocni w Duchu (oczywiście m.in.). Ojciec Paweł opowie o tym, co nowego dzieje się przy Centrum Mocni w Duchu w Łodzi, o Jego posłudze z zespołem (rapowaniu). Porozmawiamy też o tym, co Jego zdaniem cechuje Pana Boga, a także o darze proroctwa, którego Bóg udziela posługującym i ….. sami usłyszycie 🙂 Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 14.11.2017

Gościem audycji będzie Sebastian. Kilka razy brał już udział w audycji „W dialogu o Bogu”, ale zawsze w kontekście posługi wobec innych osób we wspólnocie charyzmatycznej. Ale, żeby móc dawać, trzeba najpierw dostać. Sebastian opowiada więc o swoim spotkaniu z Bogiem, o pierwszej łasce jaką dostał od Boga: narodził się, choć plan rodziców był inny. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 21.11.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Wiesław Jindraczek, narkoman z 20-sto letnim „stażem” w nałogu. Obecnie od 15 lat nie bierze narkotyków i jest głęboko „wierzący”. Jednak jak sam twierdzi „Narkomanem się jest.”. Heroinę zaczął brać w wieku 15 lat, odrzucił Boga i Jego przykazania. Stracił w tamtym czasie sens życia. Był człowiekiem bez sumienia i zasad moralnych, a potem bez domu i rodziny. Będąc na dnie i myśląc o samobójstwie zawołał do Boga: – Jeżeli jesteś, jeżeli istniejesz to albo mnie stąd zabieraj albo zmień moje życie. I Bóg go wysłuchał … i uzdrowił …tak po prostu. Bo dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych. Posłuchajcie historii Wieśka od początku do końca. Rozmawia Krzysiek Diug. Audycja wyjątkowo nie jest nagrywana w studiu, ale w… Medjugorie.

Data emisji: 28.11.2017

Gościem Kasi Kasprzyk w dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Mirosław – inżynier, naukowiec, który opowie jak dociekania naukowe doprowadziły go do Boga.

Data emisji: 05.12.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie siostra Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw, mieszkająca obecnie w Mediugorje. Siostra opowie o swojej niesamowitej historii powołania do Wspólnoty ale też o tym czym jest Wspólnota Błogosławieństw, w której są osoby konsekrowane, ale też świeckie. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 12.12.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Agnieszka, nauczycielka w jednej ze szkół we Wrocławiu, ale przede wszystkim misjonarka w Etiopii. Opowie o tym jak została misjonarką, jak wygląda praca misyjna z dziećmi w Afryce, jak można porozumiewać się nie znając języka tubylców. Będzie też o spełnionych pragnieniach i marzeniach. Rozmawia Ola Wojda – witamy na pokładzie nową współprowadzącą audycje.

Data emisji: 19.12.2017

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Dorota, która pochodzi z Zamościa, ale większość życia mieszka w Warszawie. Pracuje z kobietami, ucząc je rozwoju osobistego, pielęgnacji, przywództwa. Opowiada o momencie, w którym wybrała Jezusa, jako swojego Pana. Gdy miała trzydzieści kilka lat z dnia na dzień została wdową. Na jej utrzymaniu został cały dom i dwóch synów.  Dorota przestała chodzić do Kościoła, spowiadać się, miała żal do Boga. W końcu jednak uznała, że wcale nie jest jej lepiej bez Boga. Wtedy dostała maila z zaproszeniem na rekolekcje. Co stało się dalej? Posłuchajcie! Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 02.01.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Rafał, który jest głęboko wierzącym i zaangażowanym katolikiem. Jak to się stało, że zaczął głęboko wierzyć? W podstawówce mocno wierzył w Boga, na studiach stał się ateistą i myślał o odebraniu sobie życia. Chciał racjonalnie podchodzić do życia, ale nauka nie dawała mu szczęścia. O swoich odejściach i powrotach opowiada Kasi Kasprzyk.

Data emisji: 09.01.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Beata, która jest mamą, żoną, przedsiębiorcą i pracodawcą. Opowiada o tym jak połączyć biznes z wiarą. Historia jej nawrócenia zaczyna się zaledwie rok temu, ale Beata ma już na swoim koncie głoszenie Ewangelii. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 16.01.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Maciek, który należy do Wspólnoty „Mocni w Duchu” w Łodzi. Maciek prowadzi rodzinę zastępczą dla czwórki dzieci. Opowiada o swoim dzieciństwie, nawróceniu i jak to się stało, że postanowił pomagać dzieciom ofiarowując im swoją rodzinę. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 23.01.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Radek, mężczyzna w wieku 46 lat, postawny, bardzo aktywny i uśmiechnięty. Na co dzień jest przedsiębiorcą, prowadzi biuro podróży. Przyjeżdża wraz z córką z Kudowy Zdroju na warsztaty muzyczne do Mocnych w Duchu. Opowiada o swojej pasji do muzyki kościelnej. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 30.01.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Piotr „Olo” Oleksik, który opowie o tym jak będąc już na „dnie” zawierzył swoje życie Bogu, a Bóg zmienił je o 180 stopni. Kiedyś uzależniony od alkoholu, narkotyków, dzisiaj Piotr to stypendysta fundacji Real Madryt, Animator roku 2016 (nr 1 w Polsce) w ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki realizowanego przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej, reprezentant kraju street soccer – wicemistrz świata. organizator Mistrzostw Polski założyciel łódzkiej Grupy Mekka Street, jeden z pierwszych trenerów w historii naszego kraju Frestyle Football. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 06.02.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Marta Ławska, wokalistka chrześcijańska znana słuchaczom Radia Niepokalanów m.in. dzięki piosence „Jesus Is Life”. W rozmowie z Krzyśkiem Diugiem opowiada o tym jak Bóg przemienia jej życie i jak z Nim spełniają się marzenia. A na koniec audycji niespodzianka.

Data emisji: 13.02.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Sylwia, nauczycielka pracująca w łódzkiej szkole salezjańskiej, gdzie również prowadzi teatr. Porozmawiamy o tym czy żyć tak jak żyje świat, czy może jednak spróbować iść przez życie z Bogiem. Sylwia opowie też jak dzięki Bogu realizuje swoją teatralną pasję. Rozmawia Ola Wojda.

Data emisji: 20.02.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Dominik Krawiec, który opowie o swoim nawróceniu i zaangażowaniu w Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą codziennie w Łodzi na głównym deptaku miasta – ulicy Piotrkowskiej. Opowie dlaczego on, ale także inni ludzie, których jest coraz więcej, przychodzą modlić się publicznie. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 27.02.2018

Gościem Bogny Bohdanowicz będzie dzisiaj Jola, żona i mama. Jola z mężem przeżywają odnowienie swojej miłości małżeńskiej. Opowie o swojej i ich wspólnej drodze, którą przeszli: od wątpliwości i kryzysów, do poznania Miłości i wspólnoty z Chrystusem – do wymarzonego szczęścia. Zapraszamy do słuchania!

Data emisji: 06.03.2018

Gościem Oli Wojdy będzie Natalia. Jej życie Bóg odmienił przez proroctwo skierowane bardzo osobiście do Jej serca. Spotkała Boga w łódzkiej wspólnocie Młodość Lubię to! Teraz jest odpowiedzialna za ewangelizacje w szkołach. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania niesamowitej historii działania Boga!

Data emisji: 13.03.2018

Dzisiaj Monika opowie Wam swoją historię spotkania Jezusa. Będąc studentką przeżyła dramatyczne rozstanie z mężem – została sam z dwiema córkami. Przez wiele lat walczyła o przeżycie. Ukojenie odnalazła w Bogu.
Rozmowę prowadzi Daga Diug.

Data emisji: 20.03.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Joanna, która przeżywając rekolekcyjne Seminarium Odnowy w Duchu Świętym, doświadczyła mocnego działania Boga w swoim życiu. Opowie też o potężnej mocy modlitwy wspólnoty. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 27.03.2018

Gościem Bogny Bohdanowicz będzie Halina, na stałe mieszkająca w Niemczech. Halina opowie o łaskach, których na emigracji udziela jej Bóg. Po przeżyciu w Polsce rekolekcji ignacjańskich doświadcza wraz ze swoją wspólnotą, dzięki lekturze książek ś.p. jezuity o. Józefa Kozłowskiego, Bożego prowadzenia.

Data emisji: 03.04.2018

Gościem Krzysztofa Diuga będzie Iza Woropaj, szefowa Diakonii Tańca w Zespole Mocni w Duchu, prywatnie żona, mama i nauczycielka. Opowiedzą o odbywającej się cyklicznie w łódzkim kościele Ojców Jezuitów Uwielbieniowej Łodzi Ratunkowej.

Data emisji: 10.04.2018

Gościem Krzysztofa Diuga będzie Maciej, były świadek Jehowy, który opowie o swoim odnalezieniu Boga w Kościele Katolickim. Posłuchajcie co wspólnego miało z tym Bożym działaniem Radio Niepokalanów 🙂

Data emisji: 17.04.2018

Gościem Oli Wojdy jest jeden z gitarzystów zespołu Mocni w Duchu – Mateusz, który opowie m.in o tym jak trafił do zespołu i jak współpraca z zespołem wpływa na jego wiarę w Boga.

Data emisji: 24.04.2018

Dzisiaj w audycji rozmowa z Marzeną i Ryszardem, którzy opowiedzą jak odnaleźli swoje miejsce w kościele będąc w związku niesakramentalnym. Porozmawiamy o trudach i dylematach z jakimi się spotykają, ale też o nadziei i radości, które im towarzyszą. W audycji powiemy kiedy i gdzie są spotkania modlitewne dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 01.05.2018

Gościem Kasi Kasprzyk jest dziś Arkadiusz, mąż od 22 lat, ojciec trzech córek i sędzia. Od kilku lat należą z żoną do Domowego Kościoła.

Data emisji: 08.05.2018
Gościem Krzysztofa Diuga jest Michał, producent filmowy. W dzisiejszej audycji będzie mowa o relacji z ludźmi, z Bogiem, zmianie podejścia do życia, kacu moralnym i nawróceniu.

Data emisji: 15.05.2018
Krzysztof Diug rozmawia z Piotrem Jeleniem. W dzisiejszym Dialogu o Bogu posłuchamy o ,,zrobieniu kroku w stronę drugiego człowieka i Pana Boga”.

Data emisji: 22.05.2018
Aleksandra Wojda rozmawia z Emilią i Piotrem, małżeństwem z Bydgoszczy. W audycji dzielą się swoją wiarą i doświadczeniem Boga.

Data emisji: 29.05.2018
Krzysztof Diug z racji zbliżającego się Dnia Dziecka, gościł w Przedszkolu Sióstr Służebniczek NMP. Rozmowa dotyczyła pytania. Co to znaczy być dzieckiem Bożym?

Data emisji: 05.06.2018
Aleksandra Wojda w audycji, W dialogu o Bogu rozmawia z Martą Markiewicz, studentką na temat jej spotkania z Chrystusem i sile wspólnoty.

Data emisji: 12.06.2018
Dzisiaj Krzysztof Diug rozmawia z Ingą Pozorską i Adamem Dziedzicem, muzykami z zespołu Mocni w Duchu. Przedmiotem audycji jest trzydziestolecie zespołu, koncerty i posługa we wspólnocie.

Data emisji: 19.06.2018
Gościem Dagi Diug jest Katarzyna dr. Psychologi. Posłuchamy o spełnieniu zawodowym, rodzinnym i wykorzystaniu wiedzy w życiu codziennym.

Data emisji: 26.06.2018
Dzisiaj Krzysztof Diug przybliży temat kierownictwa duchowego, gościem audycji jest Anna, która opowie o tej tematyce.


Sezon 2018/2019

Data emisji: 02.10.2018

Gościem dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” jest lider wspólnoty Mocni w Duchu – Bartek Szkudlarek.

„Świętymi bądźcie!” – to tytuł ostatniego Forum Charyzmatycznego, gdzie głównym mówcą był rekolekcjonista watykański o. Raniero Cantalamessa. Rozmawiamy o tym spotkaniu, ale też o nowej formacji wspólnoty Mocni w Duchu, o zmianach w prowadzeniu spotkań i nowych sposobach ewangelizacji. Audycję prowadzi Krzysztof Diug.

Data emisji: 09.10.2018

Gościem Janka Bohdanowicza w dzisiejszej audycji jest Marcin, którego życie Bóg zmienił po latach cierpliwego oczekiwania na otwarcie serca. Marcin opowie też jak i dlaczego ważna jest w jego życiu czystość ciała, oczu i serca.

Data emisji: 16.10.2018

Dziś będziecie mogli posłuchać historii Agnieszki, która po śmierci najbliższych jej osób odwróciła się od Boga. Duch Święty zaprosił ją by na nowo uwierzyła w miłość Boga. Posłuchajcie co się wydarzyło. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 23.10.2018

Gościem Aleksandry Wojdy w dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” będzie Rafał, kiedyś uwikłany w New Age i praktyki okultystyczne, dzisiaj, po nawróceniu, otwarcie mówi o miłości Bożej i ewangelizuje na ulicach miasta.

Data emisji: 30.10.2018

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Olą, studentką i stypendystką Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia JPII. Czy młodemu człowiekowi łatwo jest przyznawać się do wiary w Boga i trwać w swoich wartościach. Będzie też o tym czy święci są tylko w niebie? Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 06.11.2018

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Kubą. Kiedyś członek grupy przestępczej, uzależniony od alkoholu i narkotyków, dzisiaj po nawróceniu pełen radości i wdzięczności za nowe życie pomaga innym odnaleźć miłość Boga. Rozmawia Krzysztof Diug.

Data emisji: 13.11.2018

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Martyną, dla której kiedyś okultyzm był normą, a dzisiaj po radykalnym nawróceniu i spowiedzi generalnej, codziennie uczestniczy w Eucharystii. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 20.11.2018

Jeżeli jest Ci ciężko… uwielbiaj Boga, bądź mu wdzięczny w każdym czasie. Czy to możliwe? Posłuchajcie rozmowy z Witkiem – członkiem wspólnoty „Młodość. Lubię to!” Będzie też o spełnionych marzeniach i pielgrzymowaniu. Rozmawia Ola Wojda.

Data emisji: 27.11.2018

Gościem Krzyśka Diuga jest dziś Adam Dziedzic basista Zespołu Mocni w Duchu, który opowiada o najnowszym albumie „Wake up”. Posłuchamy aż 6 utworów.

Data emisji: 04.12.2018

W dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” wysłuchacie historii Kingi, która dzieli się swoją wieloletnią walką z depresją, obalając wiele mitów na jej temat. Dzisiaj odkrywając siebie na nowo pracuje w ośrodku dla osób uzależnionych, niosąc nadzieję innym. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 11.12.2018

Dzisiaj rozmowa z Sandrą ze Wspólnoty „Młodość Lubię To!”. Będzie o Uwielbieniowych Łodziach Ratunkowych, odbywających się co miesiąc w kościele oo. Jezuitów w Łodzi, o relacji i zawierzeniu życia Maryi, ale też o trudnościach w mówieniu o Bogu wśród najbliższych, szczególnie gdy nie są osobami wierzącymi. Rozmawia Aleksandra Wojda.

Data emisji: 18.12.2018

Dzisiaj rozmowa z Januszem Blachosem, który urodził się u oo. Jezuitów mając 46 lat. Jest mężem i dziadkiem. Swoją drogę wiary rozpoczął pod opieką śp. o. Józefa Kozłowskiego. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 25.12.2018

Świąteczna rozmowa z Aleksandrem Betą, wielokrotnym mistrzem Polski w judo, członkiem kadry narodowej, mnóstwo tytułów na arenie międzynarodowej. Porozmawiamy o tym jak to jest być wojownikiem Maryi, o tym jaką siłę daje mu różaniec i co spowodowało, że jest w kościele, a to wszystko przy dźwiękach kolęd zespołu Mocnych w Duchu.. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 01.01.2019

W Noworocznej audycji w dialogu o Bogu usłyszymy o wyprawie do Kairu i Kościele Koptyjskim, jego społeczności i miejscach kultu. Z Agnieszką rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 08.01.2019

Od 1 stycznia 2019 r. Kościół Łódzki wzbogacił się o dwie Dziewice Konsekrowane, Nadię i Sylwię, które są gośćmi tej audycji. Opowiedzą czym jest ten, coraz popularniejszy, stan w Kościele, jak wyglądają przygotowania do konsekracji, czym na co dzień się zajmują i nie tylko. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 15.01.2019

Dzisiaj rozmowa z Cecylią, która opowie o jednym z rodzajów modlitwy śpiewem, jakim jest chorał gregoriański i o odkryciu radości ze wspólnego śpiewania. Rozmawia Bogna Bohdanowicz..

Data emisji: 22.01.2019

Gościem Krzysztofa Diuga jest dziś Roman Zięba, kiedyś przemytnik, członek grupy przestępczej, potem wysoki pracownik korporacji i Prezes firmy IT, teraz PIELGRZYM. Ziemia Święta, Liban, Bałkany, Rosja a ostatnio USA, są wśród jego 13 nietypowych pielgrzymek. Posłuchajcie o radykalnej przemianie życia, początkach pielgrzymowania i wspólnocie Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia: http://idzieczlowiek.pl/

Data emisji: 29.01.2019

Dzisiaj rozmowa z Joanną. Poszukiwała sensu życia i odpowiedzi na nurtujące ją pytania u wróżbitów. Zamiast odpowiedzi, znalazła lęk. Bóg jednak nigdy nie zostawia swoich dzieci. Dzisiaj po przeżyciu seminarium Odnowy w Duchu Świętym i Rekolekcjach Ignacjańskich odpowiedzi szuka w Bogu i z Bogiem. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

Data emisji: 05.02.2019

Gościem Krzysztofa Diuga jest Paweł Krzywański, perkusista, m.in. w Mocnych w Duchu. Żyjąc od imprezy do imprezy w pustce życia zawołał do Boga o ratunek. Wystarczyła jedna szczera modlitwa a Bóg zaczął działać i czynić cuda w jego życiu.

Data emisji: 12.02.2019

Dzisiaj rozmowa z małżeństwem z 25 letnim stażem – Anią i Sławkiem. Kiedyś samotni i utrudzeni małżeńską codziennością, myśleli o rozstaniu. Jednak Msza święta z modlitwą o uzdrowienie stała się początkiem nowego życia. Dzisiaj codziennie modlą się razem, rozumieją wzajemnie i wraz ze swoimi dziećmi angażują się w życie Kościoła. Rozmawia Dagmara Diug.

Data emisji: 19.02.2019

Dziś w audycji ” W dialogu o Bogu” ks. Krzysztof Augustyn opowie o swojej drodze powołania. O tym, czy kryzys wiary może prowadzić do czegoś dobrego oraz o Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca. Rozmawia Aleksandra Wojda.

Data emisji: 26.02.2019

Dzisiaj rozmowa z siostrą Noelą, która opowie o drodze, która zaprowadziła ją do życia zakonnego, a była to droga wyjątkowa! Rozmawia Dagmara Diug.

Data emisji: 05.03.2019

Gościem Krzysztofa Diuga jest o. Paweł Sawiak SJ. Rozmawiająy o tym, dlaczego okres Wielkiego Postu jest czasem szczególnym we wzrastaniu w wierze. Czy wymagania jakie sobie stawiamy w tym okresie są potrzebne i dlaczego Jezus objawił swoją chwałę na krzyżu. Jest też zaproszenie na szczególne wydarzenie.

Data emisji: 19.03.2019

Dzisiaj proponujemy Wam wysłuchanie wzruszającej historii Piotra. Kiedyś obejmował stanowiska kierownicze w Ministerstwie, potem był cinkciarzem. Jego życie prowadziło przez uzależnienie, eksmisję i mieszkanie w kanałach, aż po zawierzenie wszystkiego Bogu. Dzisiaj, pełen radości, sam swoje życie określa cudem. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 26.03.2019

Czy masz tak, że nie lubisz swojej pracy? Poniedziałek nie jest Twoim najlepszym dniem i nie możesz doczekać się weekendu? Posłuchaj dzisiaj kolejnej audycji, której gościem będzie Paweł – radca prawny, który dokonując trudnych wyborów musiał zgodzić się na bycie bezrobotnym. Dzisiaj robi to co lubi, ale dopiero po tym, jak swojego wyboru dokonał z Panem Bogiem. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 02.04.2019

Gościem najbliższej audycji będzie Iza, współprowadząca spotkanie ewangelizacyjne w hali Atlas Arena w Łodzi – Arena Młodych. Powspominamy, jak było przed rokiem i jakie atrakcje będą w tym roku, poza tym, że będzie pierwszy raz Arena Rodzin.
Pamiętajcie 9-10 kwietnia 2019 roku – Arena Młodych, a w piątek 12 kwietnia Arena Rodzin. Rok temu w łódzkiej Atlas Arenie było około 10 tys. młodych ludzi z całej Archidiecezji Łódzkiej. Rozmawia Krzysiek Diug.

Data emisji: 09.04.2019

Gościem dzisiejszej audycji jest Michał, nauczyciel, który współprowadzi SOS dla wspólnot. Michał poza tym, że opowie o sobie i o tym jak trafił do SOS, to również co to jest to SOS i do kogo jest adresowane. Rozmawia Kasia Kasprzyk.

Data emisji: 16.04.2019

W dzisiejszej audycji gościem Aleksandry Wojdy będzie Michał, który opowie swoją historię nawrócenia i spotkania z żywym Bogiem. A wszystko zaczęło się od sportu i poważnej kontuzji kolana…

Data emisji: 23.04.2019

W dzisiejszej audycji gościem Dagmary Diug będzie Andrzej, kiedyś wokalista rockowej kapeli, którego Bóg wyciągnął w cudowny sposób z uzależnienia od heroiny. Kiedyś był tylko on, brak nadziei i narkotyki, dzisiaj po oddaniu swojego życia Bogu jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci.

Data emisji: 30.04.2019

Gościem dzisiejszej audycji jest Anna.

Data emisji: 07.05.2019

Gościem dzisiejszej audycji jest Bożena.

Data emisji: 14.05.2019

W dzisiejszej audycji gościem Aleksandry Wojdy będzie Anna, młoda nauczycielka. Ania jest pełną energii miłośniczką wypraw w góry i …żyjącego Boga. W audycji opowie o swoim nawróceniu i wielu łaskach, które otrzymała. Odpowiemy sobie na pytanie, czy ponosząc porażki można odnaleźć miłość Boga i mieć z Nim bliską relację.

Data emisji: 21.05.2019

W dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” Kinga podzieli się historią swojej wieloletniej walki z depresją. Dzisiaj niesie pomoc i nadzieję innym. Rozmawia Daga Diug.

Data emisji: 28.05.2019

Gościem dzisiejszego odcinka jest Krzysztof.

Data emisji: 04.06.2019

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny Marsz Dla Życia i Rodziny, a gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie Michał Owczarski – organizator łódzkiego Marszu. Oczywiście porozmawiamy o samym Marszu i dlaczego warto wziąć w nim udział, ale też o działaniu Bożym w życiu naszego gościa. Rozmawia Krzysztof Diug.

Data emisji: 11.06.2019

Dzisiaj gościem audycji „W dialogu o Bogu” będzie Maciej Woropaj, członek zespołu Mocni w Duchu od 25 lat i założyciel Fundacji „Aby nikt nie zginął”. Porozmawiamy o filmie o o.Józefie Kozłowskim SJ, który powstaje przy współpracy Centrum Mocni w Duchu i Fundacji, ale też o tym, jaki wpływ na życie Maćka miał o. Józef. Rozmawia Krzysztof Diug.

Data emisji: 18.06.2019

Dzisiaj gośćmi audycji „W dialogu o Bogu” będą Asia i Max, którzy opowiedzą nam o nowej inicjatywie Mocnych w Duchu – „Łódzkie Jerycho”, czyli modlitewnej wyprawie rowerowej po Łodzi,która odbędzie się już 29 czerwca. Zatrzymujemy się w 7-miu kościołach – posłuchaj czy będziemy w Twojej parafii, będzie adoracja, świadectwo wiary.

Data emisji: 25.06.2019

Gośćmi najbliższej i ostatniej przed wakacjami audycji „W dialogu o Bogu” będą Beata i Marcin, piękne małżeństwo, ich ślub na YouTube obejrzało ponad 2 mln 300 tys. osób.


Sezon 2019/2020

Data emisji: 08.10.2019

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” była Inga Pozorska – kierownik zespołu Mocni w Duchu. Rozmawialiśmy o tym jak rozpoznaje się pomysły z „Nieba”, o nowym cyklu na kanale Mocnych – Mała Maryja, ale też o tym jakie znaczenia ma Maryja w życiu Ingi. Będziecie mogli też dowiedzieć się co pomaga Indze w tym by ewangelizując przez prawie 30 lat nie popaść w rutynę…

 

Data emisji: 15.10.2019

W audycji poznacie historię życia Martyny, dla której kiedyś okultyzm był normą, a dzisiaj po radykalnym nawróceniu, codzienność wygląda zupełnie inaczej. Rozmawia Bogna Bohdanowicz

 

Data emisji: 22.10.2019

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” była Anna – teraz członek zespołu Mocni w Duchu, kiedyś szukając akceptacji innych odeszła od Boga i kościoła, co się stało że teraz pełna radości uwielbia Boga tańcem w zespole MwD?

 

Data emisji: 29.10.2019

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” była Ewa, która jest organistką i muzykiem zawodowym (wiolonczelistka). Ewa pracuje w Filharmonii Łódzkiej, oprócz zespołu Mocni w Duchu, gra także w kwartecie AdRem, który uświetnia różne uroczystości. Posłuchajcie jak w muzyce można odnajdować Boga. Rozmawia Bogna Bohdanowicz.

 

Data emisji: 05.11.2019

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” była Joanna – projektantka mody i youtuberka, która opowie o swoim uzdrowieniu i nawróceniu. Porozmawiamy też o tym dlaczego i dla kogo prowadzi vloga, w którym opowiada o Bogu, który ją uzdrowił, zachwycił i nie przestaje zachwycać. Rozmawia Krzysztof Diug.

 

Data emisji: 12.11.2019

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” była siostra Miriam ze Wspólnoty Błogosławieństw, mieszkająca obecnie w Mediugorje. Siostra opowie o swojej niesamowitej historii powołania do Wspólnoty ale też o tym czym jest Wspólnota Błogosławieństw, w której są osoby konsekrowane, ale też świeckie. Rozmawia Krzysiek Diug.

 

Data emisji: 19.11.2019

Gościem audycji „W dialogu o Bogu” była Anna Pudlarz, koordynator posługi towarzyszenia duchowego w życiu, przy wspólnocie Mocni w Duchu w Łodzi. Porozmawiamy o drodze Ani od nawrócenia przez wzrastanie w relacji z Bogiem do dzisiejszego zaangażowania w towarzyszenie. A jeżeli chcecie się dowiedzieć na czym polega towarzyszenie duchowe w życiu i czy warto się na nie zdecydować, to włączcie Radio Niepokalanów we wtorek godz. 21.30. Audycję poprowadzi Krzysztof Diug.

 

Data emisji: 26.11.2019

Gościem „W dialogu o Bogu” była Olga, kiedyś prostytutka, narkomanka i ofiara przemocy, dzisiaj Bóg jest najważniejszą wartością w jej życiu i swoją historią służy innym. Audycję poprowadzi Bogna Bohdanowicz.

 

Data emisji: 10.12.2019

Poznajcie jedną z nowych prowadzących nasze audycje. Gościem „W dialogu o Bogu” jest Joanna Sztaudynger, pisarka, redaktorka a prywatnie żona i mama trzech synów i córki. Relacja z Bogiem, nawrócenie, radość i tzw. przypadki, w których można dostrzec Boże działanie, o tym porozmawiamy, ale oczywiście nie tylko. Audycję poprowadzi Krzysztof Diug.

 

Data emisji: 17.12.2019

Gościem „W dialogu o Bogu” jest Wojciech Werner SJ, który m.in. opowie o swoim doświadczeniu pustki, ale też o Tym, który tę pustkę wypełnia.
Po raz pierwszy audycję poprowadziła Joanna Sztaudynger

 

Data emisji: 26.12.2019

Joanna Sztaudynger w rozmowie z Wojciechem Werner SJ, o tym co zrobić, żeby sens Bożego Narodzenia nam nie umknął.

 

Data emisji: 02.01.2020

Joanna Sztaudynger w rozmowie z Anną Lasoń-Zygadlewicz. Kto jest spragniony, niech przyjdzie do Źródła! Świadectwo działania Słowa w życiu. Zachęcamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób doświadczają cierpienia, są nieszczęśliwi i nie rozumieją, nie wiedzą, co jest przyczyną tego smutku, nieszczęścia. Ta rozmowa jest też dla tych, którzy znają przyczynę swojego nieszczęścia, ale nie wiedzą, jak jemu zaradzić… a może nie mają już siły, żeby spróbować jeszcze raz… Bóg dotknął Anię w bardzo konkretny sposób i pomógł Jej ZMIENIĆ życie.

 

Data emisji: 07.01.2020

Czas by poznać kolejną nową prowadzącą nasze audycje. Gościem „W dialogu o Bogu” (7 stycznia) będzie  Agnieszka Predecka, w Mocnych w Duchu od ponad 3 lat, wcześniej udręczona sama sobą, ciągłą chęcią zmiany siebie. Po drodze używki i szukanie miłości tam gdzie jej po prostu nie ma. Jedna msza o uzdrowienie zmieniła wszystko w jej życiu. Chociaż jej codzienność naprawdę jest niesielankowa, dziś idzie przez życie pełna nadziei i pogody ducha. Rozmawia Krzysztof Diug.

 

Data emisji: 14.01.2020

Jeżeli pojawiają Wam się pytania: dlaczego inni mają taką bliską relację z Panem Bogiem a ja nie? Jak zacząć rozmowę z Bogiem? Czy Bóg może przyjść do mnie takiego jakim jestem? to koniecznie posłuchajcie rozmowy z Basią, a jak kochacie góry to już w ogóle  Po raz pierwszy audycję poprowadzi Agnieszka Predecka.

 

Data emisji: 21.01.2020

Gościem najbliższej audycji będzie Magda – szczęśliwa żona i mama trójki dzieci.Opowiada o swoim nawróceniu, czystości przed ślubem, o wspólnej rodzinnej modlitwie i mocy, którą Bóg daje tym, którzy Jemu ufają nawet w najmniejszych sprawach. Audycję poprowadzi Joanna Sztaudynger.

 

Data emisji: 28.01.2020

Dzisiaj Magda opowie o założeniu na Facebooku grupy dla wierzących kobiet – „Niewiastę dzielną któż znajdzie”. Grupa ponad 4,5 tys. członkiń wspiera się wzajemnie, przez modlitwę i działania w „realu”. UWAGA! audycja daje nadzieję na zmiany w życiu – na lepsze  Audycję poprowadzi Joanna Sztaudynger.

 

Data emisji: 04.02.2020

Paweł miał kiedyś dobrze prosperującą firmę ale popadł w uzależnienie. Dzisiaj jest nawróconym trzeźwym alkoholikiem, który daje świadectwo tego jak Bóg przemienił życie jego i jego najbliższych. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Predecka.

 

Data emisji: 11.02.2020

Czy już wiecie, że powstaje Jezuicka Szkoła Podstawowa w Łodzi? W audycji Kamila Janczyk powie najważniejsze informacje dot. Szkoły. Dlaczego warto właśnie do tej szkoły posłać swoje dziecko, wysokość opłat, mnogość zajęć dodatkowych, lekcje od godz. 9.00 ale świetlica czynna od godz. 6.00 do godz. 18.00. to tylko kilka informacji w tym poście, dużo dużo więcej w audycji. Rozmowę poprowadzi Krzysztof DIUG.

 

Data emisji: 18.02.2020

Znacie radosne, otwarte, pełne energii osoby i dowiadujecie się, że od lat chorują na depresję. Nie chce się wierzyć… ona, on ma depresję?! Posłuchajcie rozmowy z jedną z takich osób – Magdą Karpienią. Audycję poprowadzi Joanna Sztaudynger

 

Data emisji: 25.02.2020

Już 27 i 28 lutego kolejne wielkie wydarzenie w Atlas Arenie – ARENA MŁODYCH I ARENA RODZIN. Z szefową zespołu Mocni w Duchu – INGĄ POZORSKĄ, porozmawiamy o tym dlaczego warto wziąć udział w w tym wydarzeniu, ale też o samym zespole Mocni w Duchu. Zaprasza serdecznie KRZYSIEK DIUG

 

Data emisji: 03.03.2020

Dużo mówimy, dużo piszemy, komunikujemy się z całym światem. Spędzamy długie godziny zaangażowani w media społecznościowe. A gdzieś umyka sedno komunikacji – spotkanie z drugim człowiekiem, spojrzenie w oczy. O zaletach powolności, czasu na pobycie z samym sobą, wartościowym słuchaniu i mówieniu – opowiada psycholog Michał Borkowski w rozmowie z Joanną Sztaudynger.

 

Data emisji: 10.03.2020

O. Jacek Olczyk SJ jest nowym duszpasterzem zespołu Mocni w Duchu. W rozmowie z Joanną Sztaudynger opowie o szacunku, wolności i Bogu, który nie potępia. Posłuchajcie odpowiedzi na pytania: Czy czesanie uczuć i przycinanie ich do własnego wyobrażenia ma sens? Co powiedzieć dzieciakowi, który ze złością wyskakuje z szafy? Co nam daje wystawianie się na słońce? Dlaczego czasami warto krzyczeć i wierzgać?

 

Data emisji: 17.03.2020

Dzisiaj gościem Bogny jest Maciej, który mówi o łasce, która przychodzi przez wspólną modlitwę w małżeństwie, w rodzinie. O tym, że Bóg potrafi zbudować bardzo wiele w życiu człowieka, potrzebuje tylko wiary i zaufania Jemu. Z tego zaufania zrodziła się też inicjatywa Rekolekcji dla Rodzin, które organizują rodziny.

 

Data emisji: 31.03.2020

W najbliższej audycji postaramy się popatrzeć na czas pandemii od strony pozytywnej, mimo wszystko. Krzysztof Diug porozmawia z ks. Andrzejem Michalakiem, duszpasterzem w Kolegiacie w Łasku m.in. o tęsknocie za Eucharystią, rekolekcjami w internecie, większej inicjatywie księży w szukaniu nowych sposobów na głoszenie Dobrej Nowiny.

 

Data emisji: 07.04.2020

W najbliższej audycji Krzysztof Diug połączy się telefonicznie z duszpasterzem zespołu Mocni w Duchu – o. Jackiem Olczykiem. Dowiecie się jak będzie wyglądać spowiedź (także przed kościołem) i Triduum Paschalne u oo. Jezuitów w Łodzi, porozmawiamy o tęsknocie za Eucharystią, sposobach na zawalczenie o modlitwę. Ojciec Jacek opowie kilka słów o sobie, otwieraniu sie na nowe i swojej aklimatyzacji w nowych warunkach.

 

Data emisji: 21.04.2020

 

Data emisji: 28.04.2020

W dzisiejszej audycji „W dialogu o Bogu” Krzysztof Diug porozmawia z Maćkiem, byłym świadkiem Jehowy, który nawrócił się i ochrzcił w Kościele Katolickim. Posłuchajcie jego historii.

 

Data emisji: 05.05.2020

W najbliższej, PREMIEROWEJ audycji, kontynuacja historii Maćka (byłego świadka Jehowy), której powtórki wysłuchaliśmy tydzień temu. W rozmowie z Krzysztofem Diug, już nie sam, a z żoną Anetą, opowiedzą jak wiele rzeczy Bóg dokonał przez ostatnie dwa lata w ich życiu.

 

Data emisji: 12.05.2020

Zapraszamy do wysłuchania powtórkowej audycji „W dialogu o Bogu” , w której gośćmi byli Beata i Marcin. Ich ślub na YouTube obejrzało prawie 2 mln 600 tys. osób.

 

Data emisji: 19.05.2020

Modlitwa za innych – to naprawdę działa! Gościem Agnieszki Predeckiej będzie Magda, która opowie o tym, jak Bóg prowadził ją do służby innym ludziom w „Modlitewnym Telefonie” Mocnych w Duchu. Mówi też o tym, jak Bóg wiele jej osobistych modlitw wysłuchał w czasie modlitwy za innych.

 

Data emisji: 26.05.2020

Dzisiaj gościem Agnieszki Predeckiej będzie Maciej – finansista, który w latach 90-tych zrobił karierę jako inwestor giełdowy. Opowiada o tym, jak odnalazł Boga po przeżytym kryzysie… a wszystko zaczęło się od modlitwy różańcem.

 

Data emisji: 02.06.2020

 

Data emisji: 09.06.2020

Zapraszamy Was do poznania pięknego małżeństwa z Mocnych w Duchu. Karolina i Maks pobrali się w czasie pandemii – 25 kwietnia. W rozmowie z Krzysztofem Diug opowiedzą jak trafili do wspólnoty i czym jest dla nich ewangelizacja.

 

Data emisji: 16.06.2020

 

Data emisji: 23.06.2020

Zapraszamy Was do wysłuchania kolejnej audycji „W dialogu o Bogu”.
Ania jest marketingowcem, prowadzi swoją firmę, ma 5-letnią córkę. Opowiada o swoim przeżywaniu nieustannego, codziennego nawrócenia. Jak sama mówi – nawrócenie się nie kończy – ono trwa. Opowiada o swoim doświadczeniu jak Bóg odpowiada na jej modlitwy.
Rozmawia Agnieszka Predecka.