MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe

„(…) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego i czy będzie zwlekał w ich sprawie?” (Łk 18, 7)

„Miej czas na modlitwę. To największa siła na ziemi” – uczy św. matka Teresa z Kalkuty. Wiele lat wcześniej, św. Jan Vianney zwykł mawiać: „dobrą modlitwą możemy rozkazywać niebu i ziemi”, a współczesny włoski dziennikarz Vittorio Messori dodaje: „Na historię większy wpływ mają staruszki, przesuwające paciorki różańca, niż wielcy politycy, ekonomiści, czy ludzie kultury w swoich pałacach, biurach i akademiach.” Nie można pominąć słów św. Maksymiliana, którego zdaniem – największe efekty w pracy dają… kolana.

Trudności w modlitwie są dowodem na to, że modlitwa ma moc, że diabeł się jej boi i pragnie odwieść nas od niej. Tymczasem w modlitwie bardzo ważna jest wytrwałość.  Bóg oczekuje jej od nas.  Wytrwałość jest dowodem na to, że Mu ufamy… także wtedy, gdy  życie nie układa się po naszej myśli.

MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe to nowa propozycja Radia Niepokalanów. Podpowiemy, jak ważna i jak skuteczna może być modlitwa. O co powinniśmy prosić i jak? Nie zabraknie świadectw i konkretnych wskazówek, jak się modlić i jaką modlitwą.

Na program zaprasza – Malwina Szymańska.
Słuchaj: czwartek: 9.10 (premiera) i ok. 20.20 (powtórka). Wtorek: po 18.00 (powtórka).


Audycje archiwalne:

AUDYCJA NR 1 – MODLITWA ZA NIENARODZONE DZIECI
Data emisji: 2016-10-06

Maria Bienkiewicz – niestrudzona obrończyni ludzkiego życia. Adorując Najświętszy sakrament, odmawiając różaniec i zawierzając się Matce Bożej, uratowała setki ludzkich istnień. Na antenie Radia Niepokalanów opowie między innymi o sile danej z Nieba oraz o relikwiach świętego Maksymiliana, które z pomocą franciszkanina z Niepokalanowa, ojca Mirosława Kopczewskiego, zawiozła do sejmowej kaplicy…

 

AUDYCJA NR 2 – WIELKA POKUTA. DLACZEGO JEST POTRZEBNA?
Data emisji: 2016-10-13

Wielka Pokuta (wielkapokuta.pl) – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 15 października na Jasnej Górze odbędzie się potężna modlitwa przebłagalna za grzechy całego Narodu Polskiego. Polacy różnych stanów i w różnym wieku u stóp Królowej Polski spotkają się, by wyprosić dla Polski przebaczenie i uzdrowienie oraz zburzyć mury zła i grzechu budowane w naszej Ojczyźnie przez wieki i pokolenia.

O tej niezwykłej inicjatywie w dzisiejszym programie MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe. Gośćmi Malwiny Szymańskiej będą: ks. Dominik Chmielewski, Maciej Bodasiński oraz Lech Dokowicz.

 

AUDYCJA NR 3 – JAK MODLIĆ SIĘ ZA DUSZE CZYŚĆCOWE?
Data emisji: 2016-10-20

Jak modlić się za dusze, cierpiące w czyśćcu? Czy dusze Te mogą nam pomóc? I jaką relację z Nimi miał św. Maksymilian? Między innymi na te pytania odpowiedział ojciec Mirosław Kopczewski, franciszkanian.

 

AUDYCJA NR 4 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 1
Data emisji: 2016-10-27

Ci, którzy zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski otrzymali wiele łask.
Uwikłani w grzechy – idą do spowiedzi; żyjący w związkach niesakramentalnych – wychodzą z nich i regulują sprawy małżeństwa i życia rodzinnego; bezdzietni – rodzą dzieci, a zadłużeni – wychodzą z długów. Dla Matki Bożej nie ma sytuacji bez wyjścia!

O tym wszystkim w najbliższej audycji „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe.” Gościem Malwiny Szymańskiej będzie Maria Emmanuel Dziemian, misjonarka świecka, koordynatorka zawierzeń, które raz w miesiącu odbywają się na Jasnej Górze. Malwinie Szymańskiej opowie m.in. o tym, co to znaczy zawierzyć się  Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski? Gdzie można tego dokonać i w jaki sposób? A także o licznych świadectwach osób, które takiego zawierzenia dokonały.

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 5 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 2
Data emisji: 2016-11-03

„Dary Boże to nie są ogórki, by je kisić. O nich trzeba mówić.” Kolejna audycja MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe poświęcona będzie takim właśnie darom. Padnie odpowiedź m.in. na pytania: czy „Zawierzenia” można dokonać tylko na Jasnej Górze oraz czym różni się „Zawierzenie” od modlitwy. Będzie mowa także o małżeństwie,  które po 17 latach doczekało się potomstwa oraz m.in. o tym, jak ważne jest, by wynagradzać Bogu zło, którego się dopuściliśmy…

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 6 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 3
Data emisji: 2016-11-10

Przed nami kolejne, trzecie już „spotkanie” z tematem, dotyczącym Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Dzisiaj gościem Malwiny Szymańskiej będą Ci, którzy zawierzyli Matce Najświętszej, otrzymali łaski,
o które prosili i dziś nam o tym opowiedzą…

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 7 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 4
Data emisji: 2016-11-17

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie pani Barbara Rajczyk, uzdrowiona z nowotworu po tym, jak po rekolekcjach w Niepokalanowie zawierzyła się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 8 – MOC CUDOWNEGO MEDALIKA
Data emisji: 2016-11-24

27 listopada przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. O łaskach, jakie obiecał Matka Boża tym, którzy będą go nosili zwłaszcza na szyi w najbliższym programie MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe. Zapraszają: o. Mirosław Kopczewski i Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 9 – GODZINA ŁASKI
Data emisji: 2016-12-01

8 grudnia w południe będziemy po raz kolejny obchodzić GODZINĘ ŁASKI. Godzina łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej Róży Duchownej w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. Co to jest GODZINA ŁASKI, jak ją obchodzić i „skąd się wzięła”? O tym w dzisiejszym programie opowie nam franciszkanin, ojciec Rajmund Marszałkowski.

 

AUDYCJA NR 10 – POST
Data emisji: 2016-12-08

Czy przez post możemy wyprosić łaski
u Pana Boga? To pytanie, na które między innymi padnie odpowiedź w dzisiejszej audycji „MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe.” Gościem programu będzie o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 11 – Św. Maksymilian czyni cuda. Daj Mu szansę!
Data emisji: 2016-12-15

W jednym z numerów Rycerza Niepokalanej pojawiło się świadectwo p. Stanisława, który w swojej parafii modlił się przed obrazem świętego Maksymiliana:

„Biorę Cię na pośrednika. Spraw, by dobry Bóg ujął lat z mojego życia według swej łaskawości, a dodał mej umierającej żonie. Przecież już za parę miesięcy są najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia i jej urodziny. Proszę Cię, Maksiu, nie zwlekaj. Sprawa jest podobna do Twojej i wymaga szybkiej decyzji (…) Gdzieś wewnątrz usłyszałem wyraźny głos, a może to była tylko moja natrętna myśl – PÓŁ ROKU (…) Zgoda Maksiu, dziękuję Ci.”

Żona Pana Stanisława zmarła dokładnie pół roku później, przeżywając w pełnej świadomości z mężem i rodziną, święta Bożego Narodzenia…

W tej audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe o skutecznym wstawiennictwie świętego Maksymiliana.

 

AUDYCJA NR 12 – Przebaczenie. Dlaczego jest tak istotne, by otrzymać łaski, o które prosimy?
Data emisji: 2016-12-22

Czy świąteczna atmosfera zmiękcza nasze serca? Czy w czasie świąt łatwiej przebaczamy innym? Chyba tak! Dlatego dzisiaj właśnie Malwina Szymańska poruszy w swoim programie temat PRZEBACZENIA. Gniew bowiem, skrywana uraza, złość na innych są, jak się okazuje, częstą przyczyną chorób nie tylko ducha, ale i ciała.

Posłuchajmy audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe, a może łatwiej będzie nam w te święta wyciągnąć dłoń do tych, którzy, jak nam się wydaje, bardzo nas skrzywdzili.

 

AUDYCJA NR 13 – O mocy kapłańskiego błogosławieństwa przez nałożenie rąk
Data emisji: 2016-12-29

„Tak szybko jak zachwycamy się łaską uzdrowienia, tak szybko jesteśmy w stanie ją zanegować. To działanie złego ducha” – mówi pijar – ojciec Piotr Różański. I zaraz dodaje „Nie bójcie się prosić kapłanów o błogosławieństwo przez nałożenie rąk, Pan Jezus nigdzie nie mówi – módlcie się za chorych, tylko mówi – uzdrawiajcie chorych”!

O uzdrowieniu właśnie i niezwykłej mocy kapłańskiego błogosławieństwa przez nałożenie rąk z ojcem Piotrem Różańskim rozmawiała Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 14 – O DOBREJ I OWOCNEJ MODLITWIE (OGÓLNIE)
Data emisji: 2017-01-05

„Więcej osób nawróciło się przez choroby i krzyż niż przez to, ze wszystko układało się po ich myśli” – mówi ojciec Mirosław Kopczewski. O dobrej i owocnej modlitwie porozmawia z nim dziś Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 16 – KOMU SZCZEGÓLNIE POMAGA ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI?
Data emisji: 2017-01-19

W dzisiejszym programie „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”
o obcowaniu świętych i o tym, że święci skutecznie wstawiają się za nami do Pana Boga.

Między innymi o tym, w jaki sposób i komu szczególnie lubi pomagać święty ojciec Stanisław Papczyński opowie dzisiejszy gość Malwiny Szymańskiej – ks. Wojciech Skóra, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.

 

AUDYCJA NR 17 – MODLITWA UWIELBIENIA. DLACZEGO JEST TAK SKUTECZNA?
Data emisji: 2017-01-26

W dzisiejszym programie „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”
o modlitwie uwielbienia.
Gościem Malwiny Szymańskiej będzie o. Remigiusz Trocki.

 

AUDYCJA NR 18 – MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, CZ. 1
Data emisji: 2017-02-02

Dzisiaj mowa będzie o ratunku, jakim jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
Opowie o tym o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 19 – MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, CZ. 2
Data emisji: 2017-02-09

Dzisiaj w dalszym ciągu mowa będzie o ratunku, jakim jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
Opowie o tym o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 20 – MATKA BOŻA KĘBELSKA W WĄWOLNICY
– „W ŻADNYM MIEJSCU W POLSCE NIE MA TYLU CUDÓW MATKI BOŻEJ, CO TUTAJ”

Data emisji: 2017-02-16

Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry, o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.

Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.

Zobacz też: Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Homilie ks. Jana Pęzioła, diecezjalnego egzorcysty, wygłaszane podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Wąwolnicy (4. sobota miesiąca): TUTAJ

Książka księdza Jana Pęzioła o Sanktuarium w Wąwolnicy i skutecznym orędownictwie Matki Bożej: „Ja tu jestem. Cudowne dowody miłości Matki Bożej w świadectwach wiernych.