MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe

„(…) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego i czy będzie zwlekał w ich sprawie?” (Łk 18, 7)

„Miej czas na modlitwę. To największa siła na ziemi” – uczy św. matka Teresa z Kalkuty. Wiele lat wcześniej, św. Jan Vianney zwykł mawiać: „dobrą modlitwą możemy rozkazywać niebu i ziemi”, a współczesny włoski dziennikarz Vittorio Messori dodaje: „Na historię większy wpływ mają staruszki, przesuwające paciorki różańca, niż wielcy politycy, ekonomiści, czy ludzie kultury w swoich pałacach, biurach i akademiach.” Nie można pominąć słów św. Maksymiliana, którego zdaniem – największe efekty w pracy dają… kolana.

Trudności w modlitwie są dowodem na to, że modlitwa ma moc, że diabeł się jej boi i pragnie odwieść nas od niej. Tymczasem w modlitwie bardzo ważna jest wytrwałość.  Bóg oczekuje jej od nas.  Wytrwałość jest dowodem na to, że Mu ufamy… także wtedy, gdy  życie nie układa się po naszej myśli.

MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe to nowa propozycja Radia Niepokalanów. Podpowiemy, jak ważna i jak skuteczna może być modlitwa. O co powinniśmy prosić i jak? Nie zabraknie świadectw i konkretnych wskazówek, jak się modlić i jaką modlitwą.

Na program zaprasza – Malwina Szymańska.
Słuchaj: czwartek: 9.10 (premiera) i ok. 20.20 (powtórka). Wtorek: po 18.00 (powtórka).


Audycje archiwalne:

AUDYCJA NR 1 – MODLITWA ZA NIENARODZONE DZIECI
Data emisji: 2016-10-06

Maria Bienkiewicz – niestrudzona obrończyni ludzkiego życia. Adorując Najświętszy sakrament, odmawiając różaniec i zawierzając się Matce Bożej, uratowała setki ludzkich istnień. Na antenie Radia Niepokalanów opowie między innymi o sile danej z Nieba oraz o relikwiach świętego Maksymiliana, które z pomocą franciszkanina z Niepokalanowa, ojca Mirosława Kopczewskiego, zawiozła do sejmowej kaplicy…

 

AUDYCJA NR 2 – WIELKA POKUTA. DLACZEGO JEST POTRZEBNA?
Data emisji: 2016-10-13

Wielka Pokuta (wielkapokuta.pl) – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 15 października na Jasnej Górze odbędzie się potężna modlitwa przebłagalna za grzechy całego Narodu Polskiego. Polacy różnych stanów i w różnym wieku u stóp Królowej Polski spotkają się, by wyprosić dla Polski przebaczenie i uzdrowienie oraz zburzyć mury zła i grzechu budowane w naszej Ojczyźnie przez wieki i pokolenia.

O tej niezwykłej inicjatywie w dzisiejszym programie MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe. Gośćmi Malwiny Szymańskiej będą: ks. Dominik Chmielewski, Maciej Bodasiński oraz Lech Dokowicz.

 

AUDYCJA NR 3 – JAK MODLIĆ SIĘ ZA DUSZE CZYŚĆCOWE?
Data emisji: 2016-10-20

Jak modlić się za dusze, cierpiące w czyśćcu? Czy dusze Te mogą nam pomóc? I jaką relację z Nimi miał św. Maksymilian? Między innymi na te pytania odpowiedział ojciec Mirosław Kopczewski, franciszkanian. (UWAGA! O modlitwie za dusz czyśćcowe mówi także Andrzej Wronka, w audycji nr 53 – patrz niżej).

 

AUDYCJA NR 4 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 1
Data emisji: 2016-10-27

Ci, którzy zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski otrzymali wiele łask.
Uwikłani w grzechy – idą do spowiedzi; żyjący w związkach niesakramentalnych – wychodzą z nich i regulują sprawy małżeństwa i życia rodzinnego; bezdzietni – rodzą dzieci, a zadłużeni – wychodzą z długów. Dla Matki Bożej nie ma sytuacji bez wyjścia!

O tym wszystkim w najbliższej audycji „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe.” Gościem Malwiny Szymańskiej będzie Maria Emmanuel Dziemian, misjonarka świecka, koordynatorka zawierzeń, które raz w miesiącu odbywają się na Jasnej Górze. Malwinie Szymańskiej opowie m.in. o tym, co to znaczy zawierzyć się  Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski? Gdzie można tego dokonać i w jaki sposób? A także o licznych świadectwach osób, które takiego zawierzenia dokonały.

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 5 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 2
Data emisji: 2016-11-03

„Dary Boże to nie są ogórki, by je kisić. O nich trzeba mówić.” Kolejna audycja MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe poświęcona będzie takim właśnie darom. Padnie odpowiedź m.in. na pytania: czy „Zawierzenia” można dokonać tylko na Jasnej Górze oraz czym różni się „Zawierzenie” od modlitwy. Będzie mowa także o małżeństwie,  które po 17 latach doczekało się potomstwa oraz m.in. o tym, jak ważne jest, by wynagradzać Bogu zło, którego się dopuściliśmy…

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 6 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 3
Data emisji: 2016-11-10

Przed nami kolejne, trzecie już „spotkanie” z tematem, dotyczącym Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Dzisiaj gościem Malwiny Szymańskiej będą Ci, którzy zawierzyli Matce Najświętszej, otrzymali łaski,
o które prosili i dziś nam o tym opowiedzą…

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 7 – ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI KRÓLOWEJ POLSKI, CZ. 4
Data emisji: 2016-11-17

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie pani Barbara Rajczyk, uzdrowiona z nowotworu po tym, jak po rekolekcjach w Niepokalanowie zawierzyła się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Zobacz też:
Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na Jasnej Górze
Oddaj się Maryi w Niepokalanowie

 

AUDYCJA NR 8 – MOC CUDOWNEGO MEDALIKA
Data emisji: 2016-11-24

27 listopada przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. O łaskach, jakie obiecał Matka Boża tym, którzy będą go nosili zwłaszcza na szyi w najbliższym programie MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe. Zapraszają: o. Mirosław Kopczewski i Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 9 – GODZINA ŁASKI
Data emisji: 2016-12-01

8 grudnia w południe będziemy po raz kolejny obchodzić GODZINĘ ŁASKI. Godzina łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej Róży Duchownej w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech. Co to jest GODZINA ŁASKI, jak ją obchodzić i „skąd się wzięła”? O tym w dzisiejszym programie opowie nam franciszkanin, ojciec Rajmund Marszałkowski.

 

AUDYCJA NR 10 – POST
Data emisji: 2016-12-08

Czy przez post możemy wyprosić łaski
u Pana Boga? To pytanie, na które między innymi padnie odpowiedź w dzisiejszej audycji „MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe.” Gościem programu będzie o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 11 – ŚW. MAKSYMILIAN CZYNI CUDA. DAJ MU SZANSĘ! 
Data emisji: 2016-12-15

W jednym z numerów Rycerza Niepokalanej pojawiło się świadectwo p. Stanisława, który w swojej parafii modlił się przed obrazem świętego Maksymiliana:

„Biorę Cię na pośrednika. Spraw, by dobry Bóg ujął lat z mojego życia według swej łaskawości, a dodał mej umierającej żonie. Przecież już za parę miesięcy są najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia i jej urodziny. Proszę Cię, Maksiu, nie zwlekaj. Sprawa jest podobna do Twojej i wymaga szybkiej decyzji (…) Gdzieś wewnątrz usłyszałem wyraźny głos, a może to była tylko moja natrętna myśl – PÓŁ ROKU (…) Zgoda Maksiu, dziękuję Ci.”

Żona Pana Stanisława zmarła dokładnie pół roku później, przeżywając w pełnej świadomości z mężem i rodziną, święta Bożego Narodzenia…

W tej audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe o skutecznym wstawiennictwie świętego Maksymiliana.

 

AUDYCJA NR 12 – PRZEBACZENIE. Dlaczego jest tak istotne, by otrzymać łaski, o które prosimy?
Data emisji: 2016-12-22

Czy świąteczna atmosfera zmiękcza nasze serca? Czy w czasie świąt łatwiej przebaczamy innym? Chyba tak! Dlatego dzisiaj właśnie Malwina Szymańska poruszy w swoim programie temat PRZEBACZENIA. Gniew bowiem, skrywana uraza, złość na innych są, jak się okazuje, częstą przyczyną chorób nie tylko ducha, ale i ciała.

Posłuchajmy audycji MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe, a może łatwiej będzie nam w te święta wyciągnąć dłoń do tych, którzy, jak nam się wydaje, bardzo nas skrzywdzili.

 

AUDYCJA NR 13 – O MOCY KAPŁAŃSKIEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA PRZEZ NAŁOŻENIE RĄK
Data emisji: 2016-12-29

„Tak szybko jak zachwycamy się łaską uzdrowienia, tak szybko jesteśmy w stanie ją zanegować. To działanie złego ducha” – mówi pijar – ojciec Piotr Różański. I zaraz dodaje „Nie bójcie się prosić kapłanów o błogosławieństwo przez nałożenie rąk, Pan Jezus nigdzie nie mówi – módlcie się za chorych, tylko mówi – uzdrawiajcie chorych”!

O uzdrowieniu właśnie i niezwykłej mocy kapłańskiego błogosławieństwa przez nałożenie rąk z ojcem Piotrem Różańskim rozmawiała Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 14 – O DOBREJ I OWOCNEJ MODLITWIE (OGÓLNIE)
Data emisji: 2017-01-05

„Więcej osób nawróciło się przez choroby i krzyż niż przez to, ze wszystko układało się po ich myśli” – mówi ojciec Mirosław Kopczewski. O dobrej i owocnej modlitwie porozmawia z nim dziś Malwina Szymańska.

 

AUDYCJA NR 16 – KOMU SZCZEGÓLNIE POMAGA ŚW. STANISŁAW PAPCZYŃSKI?
Data emisji: 2017-01-19

W dzisiejszym programie „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”
o obcowaniu świętych i o tym, że święci skutecznie wstawiają się za nami do Pana Boga.

Między innymi o tym, w jaki sposób i komu szczególnie lubi pomagać święty ojciec Stanisław Papczyński opowie dzisiejszy gość Malwiny Szymańskiej – ks. Wojciech Skóra, kustosz sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.

 

AUDYCJA NR 17 – MODLITWA UWIELBIENIA. DLACZEGO JEST TAK SKUTECZNA?
Data emisji: 2017-01-26

W dzisiejszym programie „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”
o modlitwie uwielbienia. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie o. Remigiusz Trocki.

 

AUDYCJA NR 18 – MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, CZ. 1
Data emisji: 2017-02-02

Dzisiaj mowa będzie o ratunku, jakim jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
Opowie o tym o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 19 – MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM, CZ. 2
Data emisji: 2017-02-09

Dzisiaj w dalszym ciągu mowa będzie o ratunku, jakim jest modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
Opowie o tym o. Mirosław Kopczewski.

 

AUDYCJA NR 20 – MATKA BOŻA KĘBELSKA W WĄWOLNICY
– „W ŻADNYM MIEJSCU W POLSCE NIE MA TYLU CUDÓW MATKI BOŻEJ, CO TUTAJ”

Data emisji: 2017-02-16

Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry, o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.

Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.

Zobacz też: Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Homilie ks. Jana Pęzioła, diecezjalnego egzorcysty, wygłaszane podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Wąwolnicy (4. sobota miesiąca): TUTAJ

Książka księdza Jana Pęzioła o Sanktuarium w Wąwolnicy i skutecznym orędownictwie Matki Bożej: „Ja tu jestem. Cudowne dowody miłości Matki Bożej w świadectwach wiernych.

 

AUDYCJA NR 21 – EUCHARYSTIA
Data emisji: 2017-02-23

Katarzyna Emmerich pisała: „Widziałam, jak łaski Boskie spływają na tych, którzy uczęszczają na Msze święte i jak często jedna osoba z rodziny, która Mszy świętej słuchała, przynosi błogosławieństwo Boskie, dla całego domu… ” O wartości Eucharystii mowa będzie w dzisiejszym programie MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe. Zapraszają Malwina Szymańska i ojciec Mirosław Kopczewski.

AUDYCJA NR 22 – NOWENNA POMPEJAŃSKA, CZ.1
Data emisji: 2017-03-02

Dzisiaj Malwina Szymańska, wspólnie ze swoimi gośćmi – Agnieszką Woś i Markiem Woś – opowiedzą o Nowennie Pompejańskiej i łaskach, jakimi Matka Boża obdarza tych, którzy odmawiają tę nowennę.

AUDYCJA NR 23 –  NOWENNA POMPEJAŃSKA, CZ.2
Data emisji: 2017-03-09

II część materiału, poświęconego nowennie nie do odparcia, jak zwykło nazywać się Nowennę Pompejańską.

AUDYCJA NR 24 – CUDA ŚW. JÓZEFA
Data emisji: 2017-03-16

W dzisiejszym programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe głos zabiorą autorki książki „Cuda św, Józefa. Świadectwa i modlitwy.” Opowiedzą o tym, jak bardzo skutecznym orędownikiem w niebie jest ziemski ojciec Chrystusa.

AUDYCJA NR 25 – SPOWIEDŹ ŚWIĘTA
Data emisji: 2017-03-23

Dzisiejsze Modlitewne Koło Ratunkowe poświęcone będzie sakramentowi pokuty.

AUDYCJA NR 26 – PIESZA NOCNA PIELGRZYMKA Z MIEDNIEWIC DO NIEPOKALANOWA, CZ.1
Data emisji: 2017-03-30

Dzisiaj w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe Malwina Szymańska wspólnie ze swoimi gośćmi opowie Państwu o nocnej pielgrzymce z Miedniewic do Niepokalanowa, która odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca.

AUDYCJA NR 27 – PIESZA NOCNA PIELGRZYMKA Z MIEDNIEWIC DO NIEPOKALANOWA, CZ.2
Data emisji: 2017-04-06

Tym razem pielgrzymi podzielą się z nami świadectwami łask, jakie otrzymali, dzięki – jak wierzą – tej pielgrzymce i oddaniu swoich spraw Matce Najświętszej.

AUDYCJA NR 28 – PIESZA NOCNA PIELGRZYMKA Z MIEDNIEWIC DO NIEPOKALANOWA, CZ.3
Data emisji: 2017-04-13

W ostatnich dwóch programach MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe mowa była o nocnej pielgrzymce z Miedniewic do Niepokalanowa. Nie każdy wie, że pielgrzymka ta jest kontynuacją pielgrzymek, które wiele lat wcześniej organizowane były z Błonia do Niepokalanowa. Przed nami trzecia – ostatnia część materiału Malwiny Szymańskiej zachęcającego do pielgrzymowania w każdą drugą sobotę miesiąca…

AUDYCJA NR 29 – ŚWIADECTWO ANDRZEJA Z ZIELONEJ GÓRY, CZ.1
Data emisji: 2017-04-20

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o mocy modlitwy wstawienniczej i dobrej spowiedzi. Niezwykłego świadectwa Andrzeja z Zielonej Góry wysłuchała Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 30 – ŚWIADECTWO ANDRZEJA Z ZIELONEJ GÓRY, CZ.2
Data emisji: 2017-04-27

Tydzień temu gościem Malwiny Szymańskiej był Andrzej z Zielonej Góry, który opowiadał o swoim niezwykłym doświadczeniu życia w ciemności i nawróceniu. W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe ciąg dalszy tej rozmowy. Dziś nasz gość opowie
o TRAKTATCIE O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY. Dlaczego szerzy to nabożeństwo, zapoczątkowane przez świętego Ludwika Marię Grignon de Montforta i jak nabożeństwo to zmienia jego życie…

AUDYCJA NR 31 – MODLITWY ANIOŁA, PRZEKAZANE PASTUSZKOM Z FATIMY
Data emisji: 2017-05-04

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe mowa będzie o modlitwach, których Anioł nauczył dzieci w Fatimie. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie franciszkanin, ojciec Zbigniew Deryło.

AUDYCJA NR 32 – ANDRZEJ DUFFEK O POBYCIE „PO DRUGIEJ STRONIE” I NIEZWYKŁEJ SILE MODLITWY, CZ. 1
Data emisji: 2017-05-11

Andrzej Duffek to gdański przedsiębiorca, opozycjonista działający w latach osiemdziesiątych w Federacji Młodzieży Walczącej i oddany kibic Lechii Gdańsk. W 2003 roku uległ poważnemu wypadkowi. Mimo sprawnego działania ratowników i lekarzy na blisko dwa miesiące zapadł w śpiączkę, podczas której sztucznie podtrzymywano jego funkcje życiowe. Odbył wówczas podróż, która absolutnie zmieniła jego życie, spojrzenie na ludzi i ten świat…

Dzisiaj opowie nam o swoim pobycie „po drugiej stronie” i sile modlitwy tych, którzy wstawiali się za nim do Boga.
Rozmawia Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 33 – ANDRZEJ DUFFEK O POBYCIE „PO DRUGIEJ STRONIE” I NIEZWYKŁEJ SILE MODLITWY, CZ. 2
Data emisji: 2017-05-18

AUDYCJA NR 34 – PIOTR CHOMICKI I JEGO PIESZA PIELGRZYMKA Z GIETRZWAŁDU DO KIBEHO, CZ.1
Data emisji: 2017-05-25

Pielgrzymował samotnie prawie przez 11 miesięcy, przez trzy kontynenty, 14 krajów, w różnych warunkach atmosferycznych, przez kraje bezpieczne i mniej bezpieczne…

Wyruszył z Gietrzwałdu – jedynego miejsca objawień Maryjnych w Polsce, uznanych przez Kościół Katolicki – do Kibeho w Rwandzie
(czyt. Kibeho – tak samo, jak się pisze) – jedynego miejsca objawień Maryjnych, uznanych przez Kościół, w Afryce. Zrobił pieszo 6.200 km.

Jak zmieniła go ta droga? Czego dowiedział się o sobie, Bogu, Maryi i innych ludziach podczas tej wędrówki? O tym opowie Piotr Chomicki z Fundacji Holy Mary Team.

AUDYCJA NR 35 – PIOTR CHOMICKI I JEGO PIESZA PIELGRZYMKA Z GIETRZWAŁDU DO KIBEHO, CZ.2
Data emisji: 2017-06-01

AUDYCJA NR 36 – ŚWIADECTWO UZDROWIENIA NA REKOLEKCJACH PROWADZONYCH
PRZEZ OJCA JAMESA MANJACKALA

Data emisji: 2017-06-08

d 15 do 18 czerwca w Warszawie odbędą się rekolekcje prowadzone przez ojca Jamesa Manjackala. O tym konkretnym spotkaniu, ale także o cudownych uzdrowieniach, jakie dokonują się podczas, prowadzonych przez ojca Jamesa rekolekcjach opowiedzą goście Malwiny Szymańskiej.

AUDYCJA NR 37 – EUCHARYSTIA
Data emisji: 2017-06-15

Gościem Malwiny Szymańskiej będzie ojciec Mirosław Kopczewski, a rozmowa będzie poświęcona Eucharystii.

AUDYCJA NR 38 – NABOŻEŃSTWO DO NIEPOKALANEGO SERCA MARYI W PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA
Data emisji: 2017-06-22

13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża powiedziała: „Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”.

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O tym nabożeństwie właśnie dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe opowie franciszkanin, ojciec Zbigniew Deryło.

AUDYCJA NR 39 – O ZAUFANIU, MODLITWIE I „ZAMADLANIU” PANA BOGA
Data emisji: 2017-06-29

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe – o zaufaniu, modlitwie i „zamadlaniu” Pana Boga. Gościem Malwiny Szymańskiej będzie pijar, ojciec Piotr Różański.

AUDYCJA NR 40 – WIELKIE ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI W NIEPOKALANOWIE
Data emisji: 2017-07-27

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe gościem Malwiny Szymańskiej będzie ojciec Mirosław Kopczewski, który opowie o Wielkim Zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi, które w dniach 6-22 sierpnia odbędzie się w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 41 – ŚWIADECTWO ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, CZ. 1
Data emisji: 2017-08-03

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe swoim świadectwem na temat Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski podzieli się z nami Gabriela Federowicz. Rozmawiała z nią Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 42 – ŚWIADECTWO ZAWIERZENIA NIEPOKALANEMU SERCU MARYI, CZ. 2
Data emisji: 2017-08-10

Dziś w audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o najlepszym i najpotężniejszym kole ratunkowym.
Do tego pięknym i pokornym. O Matce Bożej! Przed nami świadectwo Marysi.

AUDYCJA NR 43 – WIELKIE ZAWIERZENIE NIEPOKALANEMU SERCU MARYI W NIEPOKALANOWIE
Data emisji: 2017-08-17

W Niepokalanowie trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny była centralnym punktem, trwającego jeszcze do 22 sierpnia, Wielkiego Zawierzenia. Ojciec Mirosław Kopczewski, pomysłodawca odbywającej się w Niepokalanowie „akcji modlitewnej” podsumuje dzisiaj to, co wydarzyło się do tej pory i zaprosi na dalsze wydarzenia, związane z Wielkim Zawierzeniem. Rozmawia z Nim – Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 44 – EGZORCYSTA – KS. JAN PĘZIOŁ O MATCE BOŻEJ, MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ
ORAZ NIEPOKALANOWIE I ŚW. MAKSYMILIANIE

Data emisji: 2017-08-31

Podczas trwającego w dniach 6-22 sierpnia Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Niepokalanów, a także Radio Niepokalanów odwiedził ks. Jan Pęzioł. Rozmawiała z nim Malwina Szymańska i to On będzie gościem dzisiejszego programu „MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe”.

AUDYCJA NR 45 – ROŻANIEC DO GRANIC, CZ.1
Data emisji: 2017-09-07

„Rosja organizuje manewry wojskowe pod hasłem Zapad 2017 (czyli Zachód 2017), a my zapraszamy na nasze manewry modlitewne, gdzie milion żołnierzy Matki Bożej, uda się nie tylko na zachód, ale także na wschód, północ i południe – i tam w ramach polskich manewrów będziemy modlić się na różańcu… ” Tak o akcji „Różaniec do granic” mówi Maciej Bodasiński. Rozmawiała z nim Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 46 – ROŻANIEC DO GRANIC, CZ.2
Data emisji: 2017-09-07

W programie MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe, Malwina Szymańska zaprasza na II część materiału, dotyczącego akcji „Różaniec do granic.” Dziś wysłuchamy materiału, zarejestrowanego podczas konferencji w Sekretariacie Episkopatu Polski. Wzięli w niej udział: Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski – Biskup Artur Miziński oraz organizatorzy z Fundacji Solo Dios Basta – Lech Dokowicz i Maciej Bodasiński.

AUDYCJA NR 47 – KORONA MARYI W NIEPOKALANOWIE
Data emisji: 2017-09-21

W dzisiejszej audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe o spotkaniu Różańcowym, które pod hasłem „Korona Maryi” odbędzie się w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 48 – WIELKIE ZAWIERZENIE NIEPOKALANMU SERCU MARYI W NIEPOKALANOWIE:
ŚWIADECTWO EWY ZIĘTEK

Data emisji: 2017-09-28

O dawaniu świadectwa w codziennym życiu, o znaczeniu modlitwy, o zawierzeniu Matce Bożej i ufności Bogu opowiedzą dziś aktorka, Ewa Ziętek i ojciec Mirosław Kopczewski. Wypowiedzi zostały zarejestrowane podczas Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które w sierpniu odbyło się w Niepokalanowie.

AUDYCJA NR 49 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.1
Data emisji: 2017-10-05

Przez cały październik w „Modlitewnym Kole Ratunkowym” mowa będzie o najskuteczniejszej broni, jaką daje nam Matka Boża w walce ze złem i pokusami tego świata. Jest nią RÓŻANIEC.

Gościem najbliższych kilku audycji będzie Wincenty Łaszewski – doktor teologii, pisarz, tłumacz, badacz w zakresie antropologii mariologicznej. Międzynarodowy autorytet w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy. Specjalista w zakresie analizy teologiczno-antrolologicznej proroctw, dotyczących Polski. Członek Światowego Apostolatu Fatimskiego. Współpracownik ośrodków fatimskich na całym świecie. Autor wielu książek, w tym książki pt. „Wszystko o Różańcu, który może wszystko.”

Dziś, w rozmowie z Malwiną Szymańską, opowie o metodach odmawiania różańca, czyli o tym, co robić i ja go odmawiać, by był skuteczny….

AUDYCJA NR 50 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.2
Data emisji: 2017-10-12

Przed nami drugie spotkanie z Wincentym Łaszewskim, który w dalszym ciągu opowiadał będzie o sposobach odmawiania różańca…

AUDYCJA NR 51 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.3
Data emisji: 2017-10-19

Dziś w ramach audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe trzecie już spotkanie z Wincentym Łaszewskim, który opowiadał nam będzie o mocy modlitwy różańcowej.

AUDYCJA NR 52 – WINCENTY ŁASZEWSKI O MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ, CZ.4
Data emisji: 2017-10-26

Dziś w ramach programu MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe czwarta, ostatnia już audycja z udziałem Wincentego Łaszewskiego
na temat modlitwy różańcowej.
Na program zaprasza Malwina Szymańska.

AUDYCJA NR 53 – ANDRZEJ WRONKA O MODLITWIE ZA DUSZE CZYŚĆCOWE
Data emisji: 2017-11-09

Andrzej Wronka, podejmujący temat sekt, błędnych duchowości, psychomanipulacji, współczesnych elementów wojny informacyjnej będzie gościem najbliższego programu MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe. W audycji mowa będzie o modlitwie za dusze czyśćcowe. Będzie to zapis konferencji wygłoszonej przez p. Andrzeja w minioną sobotę (04 listopada) w Klasztor OO. Franciszkanów, Niepokalanów podczas kolejnego spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi.” (UWAGA! O modlitwie za dusz czyśćcowe mówi także o. Mirosław Kopczewski, w audycji nr 3 – patrz wyżej).

AUDYCJA NR 54 – Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP wg św. siostry Faustyny w Niepokalanowie
Data emisji: 2017-11-16

Nowenna ta będzie odprawiana w tym roku w Niepokalanowie. Jak do niej dołączyć? O tym w najbliższej audycji. Gościem programu będzie o. Mirosław Kopczewski – inicjator tego wydarzenia, jak także odbywającego się w sierpniu w Niepokalanowie – Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

AUDYCJA NR 55 – Zostałam uzdrowiona ze złośliwego nowotworu – ŚWIADECTWO
Data emisji: 2017-11-23

Pani Zofia została uzdrowiona ze złośliwego nowotworu. Uzdrowienie nastąpiło podczas rekolekcji w Niepokalanowie – Lasku. W audycji MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe przedstawiamy Jej świadectwo, którym podzieliła się podczas spotkania z cyklu „Oddaj się Maryi” – 7 października 2017 r. Spotkania te organizowane są przez Klasztor OO. Franciszkanów, Niepokalanów w każdą pierwszą sobotę miesiąca.