Przychodzi parafianin do proboszcza

Prostym językiem o liturgii opowiadają o. Sebastian Bielski i Mikołaj Grudziński.

SŁUCHAJ:
poniedziałki – godz. 18:15 (premiera)
środy – godz. 20:30 (powtórka)


AUDYCJE ARCHIWALNE:

AUDYCJA NR 1 – SAKRAMENTY
Data emisji: 2023-01-02

W pierwszym odcinku nowego cyklu audycji, dotyczącego liturgii, jej autorzy, poruszą temat SAKRAMENTÓW. Co to są sakramenty? Po co się ich udziela? Dlaczego są tak ważne w Kościele? Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć o. Sebastian Bielski i Mikołaj Grudziński.

 

AUDYCJA NR 2 – CHRZEST cz. 1
Data emisji: 2023-01-09

Sakrament Chrztu Świętego to najważniejszy sakrament w życiu każdego chrześcijanina. Bez chrztu nie można przyjąć żadnego innego sakramentu, Co oznacza dla nas ten sakrament i dlaczego udziela się go nawet niemowlakiem?

 

AUDYCJA NR 3 – CHRZEST cz. 2
Data emisji: 2023-01-16

Sakrament Chrztu Świętego to najważniejszy sakrament w życiu każdego chrześcijanina. Bez chrztu nie można przyjąć żadnego innego sakramentu, Co oznacza dla nas ten sakrament i dlaczego udziela się go nawet niemowlakiem?

 

AUDYCJA NR 4 – BIERZMOWANIE
Data emisji: 2023-01-23

Bywa złośliwie nazywany sakramentem pożegnania z Kościołem przy udziale biskupa. Co zrobić by tak nie było? Jak zwiększyć świadomość młodych ludzi przystępujących do tego sakramentu? Czy jest jeszcze nadzieja na zatrzymanie młodych w Kościele? Kto ciekawy… ten słucha 🙂

 

AUDYCJA NR 5 – EUCHARYSTIA cz. 1
Data emisji: 2023-01-30

Sakrament Eucharystii, to zapewne najczęściej przyjmowany sakrament w życiu każdego praktykującego katolika. W jaki sposób się przejawia i czy tylko podczas Mszy Świętej? O to parafianin zapyta proboszcza.

 

AUDYCJA NR 6 – EUCHARYSTIA cz. 2
Data emisji: 2023-02-06

W najbliższej audycji Autorzy będą kontynuować temat Sakramentu Eucharystii. Jak zachować się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu? Nie wiesz? Posłuchaj.

 

AUDYCJA NR 7 – SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH
Data emisji: 2023-02-13

W najbliższej audycji Autorzy będą kontynuować temat Sakramentu Eucharystii. Jak zachować się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu? Nie wiesz? Posłuchaj. Są tacy, którzy tego sakramentu się boją, ale dlaczego? Są też tacy, którzy chcieliby traktować go jak magiczne zaklęcie, ale dlaczego? Już w najbliższy poniedziałek o godzinie 18.15 o. Sebastian Bielski i Mikołaj Grudziński rozprawią się z oparami absurdu, które czasem unoszą się nad Sakramentem Namaszczenia Chorych w audycji „Przychodzi parafianin do proboszcza”. Zapraszamy!

 

AUDYCJA NR 8 – SAKRAMENT POJEDNANIA cz. 1
Data emisji: 2023-02-20

W najbliższej audycji parafianin przyjdzie do proboszcza w sprawie spowiedzi, czyli sakramentu pojednania i pokuty. Czy lepsze są konfesjonały otwarte czy zamknięte? Jak to jest z tą tajemnicą spowiedzi? Te i inne wątpliwości postaramy się rozwiać już w najbliższej audycji.

 

AUDYCJA NR 9 – SAKRAMENT POJEDNANIA cz. 2
Data emisji: 2023-03-06

 

AUDYCJA NR 10 – KAPŁAŃSTWO
Data emisji: 2023-03-13

W najbliższej audycji „Przychodzi parafianin do proboszcza” zostanie poruszony temat kapłaństwa. Skąd się wziął? Jak to jest z tym celibatem? Co może diakon, a co biskup? O kapłaństwie proboszcz wie najlepiej, więc parafianin zapyta.

 

AUDYCJA NR 11 – MAŁŻEŃSTWO
Data emisji: 2023-03-20

Małżeństwo to jedyny sakrament, którego nie udziela osoba duchowna, zatem kto? Kiedy najbardziej uwidacznia się piękno tego sakramentu? Jak i kiedy się do niego przygotować?