Różańcowe Rozmyślania… (28)

Przez cały październik na antenie RN nowa audycja „Różańcowe Rozmyślania.” Autor: o. dr Mirosław M. Adaszkiewicz; czyta: Paulina Wysocka. Godzina emisji – 12:05, bezpośrednio po modlitwie Anioł Pański. Różańcowe rozmyślania będą regularnie publikowane także na naszej stronie:

RÓŻANIEC KWIATEM LUDZKIEJ POBOŻNOŚCI

Różaniec jest najpiękniejszym kwiatem ludzkiej pobożności i najbardziej owocnym źródłem łask – mówił pap. Benedykt XVI. Jakże moglibyśmy uczcić Jezusa, a nie pamiętać i nie pałać miłością do jego Matki? Błogosławieni, którzy oddają się w ręce Maryi; błogosławieni, którzy swe modlitwy, swe poświęcenia i trudy i łzy i krzyże składają Bogu na ręce Maryi. Św. Jan Bosko zalecał, aby przed spowiedzią odmówić jedno „Zdrowaś Maryjo” na uproszenie macierzyńskiej pomocy Najświętszej Maryi do dobrego odbycia spowiedzi oraz uzyskania z sakramentu dużo owoców dla życia duchowego.

Miejcie wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny i bądźcie zawsze radośni, bardzo radośni. Jakiż spokój daje to święte imię „Maryja” – mówił św. Maksymilian – Powtarzajmy je często w głębi duszy. Niech stanie się oddechem naszego serca. Przyczyno naszej radości, Kwiecie Galilejski o zapachu pełnym słodyczy, o Niepokalana, pociągnij nas wszystkich za sobą – wołała Marta Roben.

Natomiast św. Jan Damasceński tak zwracał się do Maryi: „Maryjo, niewyczerpane morze radości!. Zdrowaś, jedyne lekarstwo na smutek i ból każdego serca. Zdrowaś, przez Ciebie wygnana została śmierć, a przyszło życie”.

Natomiast św. Urszula Ledóchowska zachęcała siostry: „Odmawiaj Różaniec – to łańcuch, który cię przykuwa do Serca Maryi”. Wszyscy jesteśmy dziećmi Maryi i wszyscy jednym prawem możemy do Niej zawołać: Matko nasza. Nauczmy się kochać Maryję – a będziemy umieli kochać naszych bliźnich i najbliższych miłością dla nas i dla nich zbawienną. Tak kochając będziemy szczęśliwi w życiu i błogosławieni przy śmierci.

Wiele razy powierzałem Maryi niepokoje serca – mówił św. O. Pio – i wiele razy doświadczałem Jej pociechy. Uczyńmy Matkę Bożą gościem naszego codziennego życia, stałą obecnością w naszym domu, naszą bezpieczną przystanią. Pielęgnujcie zażyłą i przyjazną relację z Matką Bożą. Powierzajcie Jej swoje radości, niepokoje i obawy – zachęca nas papież Franciszek.

Czasami Twoje życie się wali i nie wiesz dokładnie, w jakim miejscu jest przyczyna. Matka Boża zawsze widzi więcej, niż Ty. Zwróć się do Niej, weź do ręki Różaniec i módl się! Ona dostrzegła problem w Kanie Galilejskiej – dostrzeże także gdzie on się znajduje w Twoim życiu. Kochać Matkę to oddawać Bogu największy honor, to napełniać czcią i chwałą Serce Jezusa. Ten, kto kocha Maryję – mówiła mistyczka Marta Robin – może uważać siebie za najbardziej szczęśliwego, ponieważ jest pewien, że jest kochany przez Zbawiciela. Maryja swoją postawą życia mówi ci dziś: Nie lękaj się! Bóg jest większy od wszystkich naszych problemów i trosk. Maryja nigdy cię nie zostawi samego. Ufaj tylko Jej.

Różańcowe Rozmyślania… (1)
Różańcowe Rozmyślania… (2)
Różańcowe Rozmyślania… (3)
Różańcowe Rozmyślania… (4)
Różańcowe Rozmyślania… (5)
Różańcowe Rozmyślania… (6)
Różańcowe Rozmyślania… (7)
Różańcowe Rozmyślania… (8)
Różańcowe Rozmyślania… (9)
Różańcowe Rozmyślania… (10)
Różańcowe Rozmyślania… (11)
Różańcowe Rozmyślania… (12)
Różańcowe Rozmyślania… (13)
Różańcowe Rozmyślania… (14)
Różańcowe Rozmyślania… (15)
Różańcowe Rozmyślania… (16)
Różańcowe Rozmyślania… (17)
Różańcowe Rozmyślania… (18)
Różańcowe Rozmyślania… (19)
Różańcowe Rozmyślania… (20)
Różańcowe Rozmyślania… (21)
Różańcowe Rozmyślania… (22)
Różańcowe Rozmyślania… (23)
Różańcowe Rozmyślania… (24)
Różańcowe Rozmyślania… (25)
Różańcowe Rozmyślania… (26)
Różańcowe Rozmyślania… (27)