Różańcowe Rozmyślania… (14)

Przez cały październik na antenie RN nowa audycja „Różańcowe Rozmyślania.” Autor: o. dr Mirosław M. Adaszkiewicz; czyta: Paulina Wysocka. Godzina emisji – 12:05, bezpośrednio po modlitwie Anioł Pański. Różańcowe rozmyślania będą regularnie publikowane także na naszej stronie:

RÓŻANIEC JAKO EGZORCYZM

Różaniec posiada moc zbawczą dla nas samych, którzy jesteśmy ludźmi grzesznymi i wciąż upadamy, dla grzeszników żyjących z dala od Boga i dla dusz cierpiących w czyśćcu. Jednym spośród różnych sposobów zniewolenia człowieka przez szatana jest noszenie talizmanów. Nie oczekuje błogosławieństwa od Boga, ale zawierza złym mocom. Żywi nadzieję, że magiczny przedmiot uchroni go od przeciwności, cierpień i zagwarantuje pomyślność. Ufa złym duchom, którym zależy na jego zniewoleniu, zamiast zaufać Bogu.

Życie człowieka na ziemi jest nieustanną walką. Najlepszą bronią są na pewno Sakramenty Święte i Najświętsza Ofiara. Różaniec jest też skuteczną tarczą obronną w walce, jaką ustawicznie toczymy z diabłem. Różaniec jest lekarstwem Maryi na wszystkie nasze dolegliwości duchowe i doczesne. Matka Najświętsza jest najpotężniejszą po Bogu pogromczynią szatanów. Kto się Jej trzyma, odprawia do Niej nabożeństwa, szczególnie różańcowe, może być pewien zwycięstwa. Sam widok Różańca, którego używamy, już jest postrachem dla szatana.

Święci wiele razy posługiwali się koronką różańca, aby wypędzić diabła z ciała opętanych. Jest rzeczą zbyt jasną, że zły duch nie może znieść tak straszliwego łańcucha! Bł. Alan twierdzi, że sam uwolnił wielką liczbę opętanych nie inaczej, jak kładąc im na szyję koronkę różańca. Widzimy stąd, że Różaniec ma moc egzorcyzmowania szatanów z opętanych. Noszenie talizmanów jest znakiem oddania się złym mocom, natomiast noszenie poświęconego Różańca jest znakiem zawierzenia Matce Najświętszej. Odmawiając Różaniec, mając go przy sobie, oddajemy się Bogu i Matce Najświętszej w Ich opiekę. Wpływ Różańca na nasze życie jest potężny. Odmawiać Różaniec to zaszczyt, to łaska, za którą powinniśmy być wdzięczni Matce Bożej. Dziękujemy Matce Najświętszej, że nauczyła nas tej cudownej modlitwy. Modlitwa różańcowa pomoże nam w drodze do zbawienia, które jest celem naszego życia. Maryja dając Różaniec dzieciom, chce chronić od wpływu tego świata, chce, aby zachowały niewinność i czystość serc, aby wyrobić w ich dziecięcych duszach zamiłowanie rzeczy Bożych. Matka Najświętsza nie pozwoli zginąć na wieki odmawiającym Różaniec. Niepokalana szczególnie w ostatnich godzinach życia nie opuszcza swego czciciela. Troszczy się o to, by nie odszedł z tego świata bez sakramentów świętych. Przez modlitwę różańcową – tak miłą Maryi możemy uprosić wiele łask. Szczególnie miła jest dla Maryi, gdy odmawiają ją dzieci, gdyż ich serca są szczere, proste i niewinne. Również miłe jest dla Matki Najświętszej, kiedy jest odmawiana wspólnie. Matka Boża jest po prostu Wielkim Cudem – cudem łaski Bożej.


Różańcowe Rozmyślania… (1)
Różańcowe Rozmyślania… (2)
Różańcowe Rozmyślania… (3)
Różańcowe Rozmyślania… (4)
Różańcowe Rozmyślania… (5)
Różańcowe Rozmyślania… (6)
Różańcowe Rozmyślania… (7)
Różańcowe Rozmyślania… (8)
Różańcowe Rozmyślania… (9)
Różańcowe Rozmyślania… (10)
Różańcowe Rozmyślania… (11)
Różańcowe Rozmyślania… (12)
Różańcowe Rozmyślania… (13)