Rok św. Józefa: 30-dniowe nabożeństwo do św. Józefa w sprawach trudnych

„Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz, której by mi nie wyświadczył” – św. Teresa

Tuż przed marcem – miesiącem poświęconym świętemu Józefowi w trwającym Roku św. Józefa, pragniemy przypomnieć Państwu Nabożeństwo do św. Józefa w sprawach trudnych i zachęcić do jego odmówienia. Autorem rozważań, składających się na treść tego nabożeństwa jest bł. Bartolo Longo, założyciel różańcowego sanktuarium w Pompejach, autor nowenny pompejańskiej i wielki czciciel św. Józefa.

Jak powstało miesięczne nabożeństwo do św. Józefa?
Najkrócej mówiąc przyczynił się do tego cud…

W marcu 1888 roku w rodzinie Bartola Longo i Marianny de Fusco, założycieli sanktuarium pompejańskiego miał miejsce niezwykły cud za wstawiennictwem św. Józefa. Córka Marianny, Giovannina, została natychmiastowo całkowicie uzdrowiona ze śmiertelnej choroby, mimo diagnoz lekarskich wskazujących na nieuleczalność i szybką śmierć. Jak wspominała matka: „szykowano już trumnę”, postanowiono jednak zawierzyć chorą św. Józefowi. Po cudzie jako wotum dziękczynne postanowiono poświęcić ołtarz ku czci św. Józefa w sanktuarium pompejańskim (przeczytaj o tym w „Królowej Różańca”).

7 maja 1890 roku kardynał Santfelice, arcybiskup Neapolu, uroczyście poświęcił ołtarz św. Józefa. Na tym nie koniec starań bł. Bartola. Aby rozwijać kult św. Józefa w sanktuarium, Longo napisał miesięczne nabożeństwo na jego cześć. Wybór myśli i opracowań o świętym wzbogacił własnymi rozważaniami i modlitwami. Tak powstała książka „Miesiąc ku czci św. Józefa”. Publikacja doczekała się wielu wznowień we Włoszech i stała się bardzo popularna. Nigdy nie straciła na aktualności.

W 2015 roku jej pierwsze pełne wydanie ukazało się Wydawnictwie Rosemaria we współpracy z Sanktuarium w Pompejach. Uzyskało aprobatę kościelną.

Jak odprawić 30-dniowe Nabożeństwo do św. Józefa w sprawach trudnych?
Można skorzystać ze wspomnianej książki (publikacja dostępna TUTAJ), a można dołączyć do rekolekcji ze świętym Józefem (w tym przypadku rekolekcje i nabożeństwo to nazwy stosowane zamiennie) za pośrednictwem strony https://jozef.krolowa.pl/, którą również przygotowało Wydawnictwo Rosemaria. Dzięki tej stronie, wypełniając formularz zapisu, można wybrać kilka dróg uczestnictwa w rekolekcjach – jedną z nich są BEZPŁATNE  treści nabożeństwa, które Wydawnictwo przez cały miesiąc będzie przesyłać na podany przez uczestnika adres mailowy.

Zapraszamy i polecamy!


Przeczytaj także:
Rok św. Józefa: Archidiecezja Warszawska – trzy kościoły świątyniami jubileuszowymi – można w nich uzyskać odpust zupełny
Rok św. Józefa: Co wiemy o św. Józefie?
Rok św. Józefa: Telegram do św. Józefa
Rok św. Józefa: Niezwykły cud, jaki dokonał św. Józef w sanktuarium pompejańskim
Rok św. Józefa: Cudowny obraz św. Rodziny, w którym szczególną cześć odbiera św. Józef
Niepokalanów pod opieką św. Józefa
Niepokalanów: Nabożeństwa do św. Józefa
Rok świętego Józefa i dar specjalnych Odpustów
Pełny tekst Listu Apostolskiego Patris Corde
„Trzeci. Jak. św Józef ratuje kościół”
Śladami św. Józefa: Jaki jest Boży plan na idealnego faceta?
Niepokalana zdradza dlaczego warto modlić się do św. Józefa
Telegram do św. Józefa – modlitwa w sprawach trudnych i nagłych

POSŁUCHAJ TAKŻE:
Audycja o. Tomasza Szymczaka „Świetny święty”, w której mowa o św. Józefie:

Audycja Między słowami – Cuda św. Józefa – rozmowa z autorkami książki „Cuda św. Józefa. Świadectwa i modlitwy”  (+ świadectwa skutecznego orędownictwa św. Józefa) – prowadzi Malwina Szymańska.