„Trzeci. Jak. św Józef ratuje kościół”

Cichy bohater Ewangelii. Zagadkowa postać. Milczący wojownik świętej rodziny.

Trzeci. Jak św. Józef ratuje kościół to książka obfitująca w osobiste świadectwa i doświadczenia związane z działaniem św. Józefa w życiu osób świeckich i konsekrowanych. Przepełniona żywymi przykładami relacji ze św. Józefem z życia codziennego oraz tym wielkimi porywami i zalążkami spotkań z tym niezwykłym, aczkolwiek milczącym świętym.

fot. Natalia Śmigielska

W książce znajdują się opisy prywatnych doświadczeń związanych ze świętym Józefem: ks. Grzegorza Bliźniaka, ks. Roberta Skrzypczaka, Wincentego Łaszewskiego, Pawła Zuchniewicza, Tomasza P. Terlikowskiego, ks. Dominika Chmielewskiego.

fot. Natalia Śmigielska

Święty czasów ostatecznych, opiekun Kościoła czy święty o Przeczystym Sercu – to kilka z wielu określeń i zadań, które można przypisać św. Józefowi.

fot. Natalia Śmigielska

„A św. Józef mówi nam: „Nie bójcie się. Ja jestem z wami i was ochronię, całe piekło drży na moje imię”. Musimy więc przyzwać św. Józefa, szczególnie gdy próbujemy robić coś dobrego dla Kościoła i innych ludzi, gdy podejmujemy walkę, chcemy pomagać, ewangelizować. Bez pomocy św. Józefa nie damy rady”.

fot. Natalia Śmigielska

Polecamy tę książkę wszystkim, którzy chcą zapoznać się bliżej z sylwetką tego świętego. Będzie także świetnym prezentem mikołajkowym lub świątecznym, nie tylko dla mężczyzn!