Niepokalanów pod opieką św. Józefa

Z racji trwającego Roku św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia, zapraszamy do lektury artykułu, który przybliża historię Niepokalanowa, dotyczącą oddania klasztoru pod opiekę św. Józefa. Artykuł, autorstwa s. Teresy Michałek, ukazał się na stronie: www.niepokalanow.pl

Oddanie Niepokalanowa w opiekę św. Józefa miało miejsce 19 marca 1949 roku. Nabożeństwo poprowadził ówczesny redaktor „Rycerza Niepokalanej” o. Jerzy Domański. Celebrans odmówił ze wszystkimi mieszkańcami Niepokalanowa „Litanię do św. Józefa” przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i wygłosił naukę, w której powiedział m.in., że mieszkańcy niepokalanowskiego Grodu zawsze powinni powierzać się opiece św. Józefa, bo jest to bardzo skuteczne dla Kościoła. „Wszak jesteśmy zagrodą Niepokalanej – mówił o. Jerzy. – Jeżeli tak troskliwie strzegł on nazaretańskiej zagrody swej Oblubienicy, i o nas nie zapomni (…)”.

Po nauce, w klasztornej kaplicy zabrzmiały słowa aktu oddania się Niepokalanowa św. Jozefowi w opiekę. Akt ten, został ułożony przez mieszkańców Niepokalanowa specjalnie na tę okazję. Na zakończenie nastąpiło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, po czym bracia odśpiewali Magnificat.

Cały artykuł oraz treść Aktu oddania Niepokalanowa św. Józefowi – Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny dostępny jest na: www.niepokalanow.pl


PRZECZYTAJ TAKŻE:
Niepokalanów: Nabożeństwa do św. Józefa
Rok świętego Józefa i dar specjalnych Odpustów
Pełny tekst Listu Apostolskiego Patris Corde
„Trzeci. Jak. św Józef ratuje kościół”
Śladami św. Józefa: Jaki jest Boży plan na idealnego faceta?
Niepokalana zdradza dlaczego warto modlić się do św. Józefa
Telegram do św. Józefa – modlitwa w sprawach trudnych i nagłych

POSŁUCHAJ TAKŻE:
Audycja o. Tomasza Szymczaka „Świetny święty”, w której mowa o św. Józefie:

Audycja Między słowami – Cuda św. Józefa – rozmowa z autorkami książki „Cuda św. Józefa. Świadectwa i modlitwy”  (+ świadectwa skutecznego orędownictwa św. Józefa) – prowadzi Malwina Szymańska.