Telegram do św. Józefa – modlitwa w sprawach trudnych i nagłych

Święty Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, uchodzi za niezwykle skutecznego orędownika. Sama Maryja w objawieniach, których doświadczała Służebnica Boża Maria z Agredy, zalecała, by w każdej sprawie zwracać się do niego. Święty ma bowiem w niebie szczególne miejsce i wyjątkową moc. Wszak to on opiekował się Synem Bożym na ziemi.

Zobacz: Niepokalana zdradza dlaczego warto modlić się do św. Józefa

Od najdawniejszych czasów wiele jest świadectw niezwykłej skuteczności tego Świętego. Jedno z nich pochodzi z roku 1872 roku z Santa Fe. Siostry loretanki były w wyjątkowo trudnej sytuacji. Tuż przed ukończeniem budowy ich kaplicy, w tragicznych okolicznościach zginął architekt. Pozostawił on maleńką kaplicę z chórem, na który jednak nie prowadziły żadne schody. Miejsca na nie było tak mało, że nikt nie chciał podjąć się ich budowy. Wydawała się ona niemożliwa i uważano, że architekt musiał popełnić jakiś błąd. Przygnębione siostry rozpoczęły modlitwę do św. Józefa. Po kilku dniach w ich progach zjawił się nieznajomy mężczyzna i zaofiarował, że wybuduje schody prowadzące na chór. Mężczyzna pracował w odosobnieniu i po ukończeniu pracy zniknął, nie pobierając nawet zapłaty. Po wejściu do kaplicy siostry ujrzały przepiękne kręte schody wykonane z drewna, bez użycia nawet jednego gwoździa. Nie podtrzymywał ich też żaden słup, ani ściana. Do dziś nie wiadomo, w jaki sposób schody się trzymają, ani jak zostały zbudowane. Cały czas służą siostrom i licznie przybywającym pielgrzymom.

Zachęcamy do ufnej modlitwy do św. Józefa, który jest szczególnym orędownikiem w sprawach trudnych i niecierpiących zwłoki. Pomaga rodzinom, małżeństwom chcącym mieć dzieci, robotnikom, ludziom poszukującym pracy, osobom szukającym miejsca do zamieszkania i wielu, wielu innym.

Przedstawiamy modlitwę nazywaną „Telegramem do św. Józefa”. Jest to Triduum odprawiane w jednym dniu dla wybłagania szybkiego ratunku. Podane modlitwy należy odmówić trzykrotnie w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem. Jeśli sytuacja jest bardzo nagląca, można to zrobić w trzech kolejnych godzinach.


TELEGRAM DO ŚW. JÓZEFA

Święty Józefie, ofiaruję Ci miłość Jezusa i Maryi, którą żywią ku Tobie. Oddaję Ci też hołdy czci, wdzięczności i ofiary składane przez wiernych od wieków aż do tej chwili. Siebie i wszystkich drogich memu sercu oddaję na zawsze Twej świętej opiece.

Błagam Cię dla miłości Boga i Najświętszej Maryi Panny, racz nam wyjednać łaskę ostateczną zbawienia i wszystkie łaski nam potrzebne, a szczególnie tę wielką łaskę… (wymienić intencję). Pospiesz mi na ratunek, święty patriarcho, i pociesz mnie w tym zmartwieniu. O święty Józefie, przyjacielu Serca Jezusowego, wysłuchaj mnie!

Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci przenajświętszą Krew, Serce, Oblicze Twego Jednorodzonego Syna, wszystkie cnoty i zasługi Matki Najświętszej i Jej przeczystego Oblubieńca, świętego Józefa, oraz wszystkie skarby Kościoła świętego na wyjednanie łaski ostatecznej zbawienia i łask nam potrzebnych, szczególnie tej… (wymienić intencję).

O Józefie, ratuj nas w życiu, w śmierci, w każdy czas.


PRZECZYTAJ TAKŻE:
Niepokalana zdradza dlaczego warto modlić się do św. Józefa
Nadzwyczajny Rok Św. Józefa, czyli ludzie listy piszą do…. św. Józefa i otrzymują odpowiedź


POSŁUCHAJ TAKŻE:

1) 20. odcinka audycji o. Tomasza Szymczaka „Świetny święty”, który dotyczył właśnie św. Józefa:

2) 24. odcinka audycji Malwiny Szymańskiej „MKR-Modlitewne Koło Ratunkowe”, w którym wraz z autorkami książki „Cuda św, Józefa. Świadectwa i modlitwy” opowiadały o tym, jak bardzo skutecznym orędownikiem w niebie jest ziemski ojciec Chrystusa: