Znamy najlepsze województwo… w piłce nożnej!
Po dwudniowych rozgrywkach meczów piłki nożnej między drużynami urzędów marszałkowskich najlepsi okazali się zawodnicy z województwa łódzkiego, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski Urzędów Marszałkowskich. Gospodarzem 11 edycji turnieju było Mazowsze. Zawody zorganizowano w Płocku.
Drużyna z Mazowsza
Jak się prezentowała? Departament rolnictwa w ataku, kultura na obronie, a bramki strzegł szef zakładowego archiwum. Mimo mocnego składu, przegraliśmy z zachodniopomorskim w walce o III miejsce na podium, II miejsce wywalczyło lubelskie.
– Przede wszystkim kibicowałem zdrowej, zgodnej z zasadami fair play sportowej rywalizacji. Ale oczywiście sercem byłem z naszymi. Panowie, dziękujemy za dobry turniej. Medale były w zasięgu ręki! Doceniam walkę i zaangażowanie. Gratuluję zwycięskiej drużynie z łódzkiego. A naszej drużynie pozostaje czekać na rewanż – powiedział marszałek Adam Struzik.
Mamy tytuł „najlepszego zawodnika”!
Zawodnicy zdobyli również indywidualne wyróżnienia, w tym najważniejsze – króla strzelców (które zdobył strzelec z łódzkiego) i najlepszego bramkarza turnieju (bramkarz z opolskiego). Nasza drużyna zaś może się poszczycić tytułem najlepszego zawodnika, który zdobył Kamil Nalewka z departamentu rolnictwa.
– Bycie dobrym sportowcem, który zna się na zasadach fair play uczy także zdrowej rywalizacji w życiu codziennym – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk. – Po ciężkiej walce z województwem zachodniopomorskim jesteśmy na 4 miejscu w XI Mistrzostwach Urzędów Marszałkowskich w piłce nożnej. To dobry wynik. Gratuluję wszystkim zawodnikom i dziękuję za wspaniałe widowisko.
W zawodach wzięło udział niemal 200 zawodników z 13 województw. W składach drużyn byli pracownicy urzędów marszałkowskich, radni i członkowie zarządów z poszczególnych województw.
Bo sport jednoczy
Co roku imprezie towarzyszy zdrowa sportowa rywalizacja i świetna atmosfera. Turniej to też znakomita okazja do międzyurzędowej integracji i wymiany doświadczeń na różnych polach pracy zawodowej. Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja na boiskach, ale też szansa poznania ciekawych miejsc z ich historią i kulturą, a dla organizatorów turnieju możliwość promocji własnego regionu.
Samorząd Województwa Mazowieckiego
fot. Katarzyna Szymaniak