Fundacja RN

1,5% dla Radia Niepokalanów – dlaczego warto?

Czy już wiecie, komu przekazać 1,5% Waszego podatku? Wśród wielu propozycji, ktore na pewno do Państwa dotarły, jesteśmy także my – RADIO NIEPOKALANÓW.

Dlaczego warto wesprzeć Radio, którego siedziba mieści się w Niepokalanowie?

  1. To dzieło Niepokalanej. Założone i omodlone przez ojca Maksymiliana Kolbego i poświęcone/oddane Maryi, o czym świadczy nazwa Rozgłośni i całego terenu, na którym znajduje się Radio. Pamiętajmy – „Przez Najświętszą Maryję Pannę przyszedł Jezus Chrystus na świat i przez Nią też chce w świecie panować” (św. Ludwik Maria Grignion de Montfort).
  2. Radio Niepokalanów to Rozgłośnia, która pielęguje wartości i tradycje katolickie. Dziś tak chętnie niszczone i niedoceniane.
  3. Radio Niepokalanów to dzieło unikatowe na skalę światową – jedyne radio założone przez świętego.
  4. C. S. Lewis powiedział: „kiedyś diabeł miał utrudnioną pracę, bo musiał każdego z osobna kusić. Dzisiaj ma do dyspozycji wielkich pomocników, ma do dyspozycji media, które jego diabelskie idee przekazują milionom ludzi, zwłaszcza ludziom młodym, zatruwając ich świadomość”. Słowa autora „Opowieści z Narnii” doskonale oddają to, o czym świetnie wiedział ojciec Maksymilian Kolbe (urodzony zresztą zaledwie cztery lata przed Lewisem), mówiąc: „Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste.“ Ważne jest zatem, by media katolickie istniały w naszym polskim krajobrazie medialnym i promowały wartości, o których nie usłyszycie w wielu komercyjnych stacjach radiowych.
  5. To radio inne niż wszystkie – daje spokój (ducha) i poczucie bliskiej obecności Matki Bożej i tym samym Boga w naszej – czasem szarej, codzienności.

Dziękujemy za każde wsparcie w postaci 1,5% Waszego podatku ❤

Fundacja Radia Niepokalanów
ul. O.M. Kolbego 5
96-515 Teresin
woj. mazowieckie

KRS: 0000332816

www.fundacjarn.pl

 


Co zasiejesz, to zbierzesz! DZIĘKUJEMY za 1,5% Waszego podatku!

CO ZASIEJESZ, TO ZBIERZESZ. To, w co zainwestujemy dziś, będzie owocowało w przyszłości. Doskonale wiemy, że nie chodzi tylko o dobra materialne. Trzeba inwestować także w dobro duchowe, bo są tacy, którzy próbują je zniszczyć! A Jezus nas pyta: „Cóż (…) za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł” (Mt, 16, 26)?

Kochani,

Dziękujemy Wszystkim, którzy zdecydowali się wspomóc naszą Fundację. Wiemy, że ilość Osób potrzebujących jest ogromna. I wiemy, że wybór Fundacji wcale nie jest taki prosty i oczywisty. Tym bardziej dziękujemy i wierzymy, że Niepokalana i św. Maksymilian Kolbe wynagrodzą Wam hojnie to wsparcie.

Co stanie się z 1,5% Waszego podatku? Nasza Fundacja włącza się w różne akcje charytatywne (o czym można przeczytać np. TUTAJ), a także wspiera Radio Niepokalanów.

Radio kontynuuje przesłanie św. Maksymiliana. A św. Maksymilian? Kochał bezgranicznie Niepokalaną. Każdą pracę i każde dzieło Jej zawierzał i Jej poświęcał. Na tej podstawie możemy śmiało stwerdzić, że każdego, Kto słucha Radia Niepokalanów i wspiera je, św. Maksymilian jeszcze za ziemskiego życia zawierzył Matce Bożej… Maryja wg św. Maksymiliana jest najleszą Drogą, doskonalym Narzędziem, Pośredniczką w osiągnięciu zbawienia, które daje Bóg.

Na falach Rozgłośni, założonej w 1938 roku przez ojca Kolbego usłyszycie zatem o tym, co dobre i piękne, o tym, co wartościowe i o tym, jak dostać się do nieba 🙂 Dzięki Wam popłyną przez eter piękne audycje! Takie, które wznoszą duszę do Nieba. Takie, które dają nadzieję. Takie, które mówią o polskiej tradycji i tożsamości. Takie, które zachęcają do modliwy i dostrzegania Boga w codziennym życiu! Usłyszycie także o tym, co wcale nie jest modne w „wielkim świecie”. Bo św. Maksymilian szedł pod prąd. I my też nie płyniemy z nurtem, idziemy pod prąd współczesnym modom i ideologiom.

Jak i gdzie słuchać Radia Niepokalanów?

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html

Od 6 kwietnia można nas słuchać także w eksperymentalnym multipleksie DAB+ spółki BCAST. Multipleks testowy dostępny jest w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.

DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) to technologia radiofonii cyfrowej. Aby użytkownicy mogli słuchać radia w tej technologii, muszą posiadać odpowiedni odbiornik. Jedną z przyczyn stworzenia i wdrażania DAB+ jest przepełnienie częstotliwości tradycyjnego radia analogowego. Dużą zaletą odbioru sygnału w ten sposób jest jego duża odporność na zakłócenia w ruchu, nawet w przypadku poruszania się z dużą prędkością.


„Gdyby wszyscy mieli po cztery jabłka, nikt nikomu NIE BYŁBY POTRZEBNY!” –  mawiał ks. Jan Twardowski. Jest w tym wiele prawdy. Ludzie potrzebują siebie nawzajem. Pan Bóg lubi, gdy sobie pomagamy, gdy troszczymy się o siebie wzajemnie. Gdy dzielimy się z innymi swoim dobrem – duchowym i materialnym.

Drodzy! Jak, co roku, zachęcamy do przekazania małej części swojego podatku na wybrane przez Was cele. W tym roku można odliczyć 1,5%. Jeżeli macie życzenie, będzie nam miło, jeśli wesprzecie naszą Fundację – Fundację Radia Niepokalanów.

Fundacja powstała, by dzieło ojca Maksymiliana Kolbego – RADIO NIEPOKALANÓW – mogło nieść przekaz – przez fale eteru, a dziś także przez internet, w tym media społecznościowe, że do Chrystusa najlepiej dotrzeć przez Maryję. Ona jest wszechpośredniczką wielkich/wszelkich łask! 

Za każdą pomoc – DZIĘKUJEMY z całego serca! Przesyłamy WIELKI UŚMIECH św. Maksymiliana i jego piękne słowa: „MAŁE RZECZY Z WIELKĄ CZYŃ MIŁOŚCIĄ”.

Fundacja Radia Niepokalanów
ul. O.M. Kolbego 5
96-515 Teresin
woj. mazowieckie

KRS: 0000332816

www.fundacjarn.pl


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” – św. Jan Paweł II

Pokój i Dobro!

Z serca DZIĘKUJEMY za Wasz 1% za 2021 rok. Każde takie wsparcie to możliwość działania i rozwoju Radia Niepokalanów – radia, założonego przez św. Maksymiliana, by szerzyć kult Niepokalanej. Dziś i nam przyświeca ten sam cel! Niech Maryja Niepokalana wyprasza potrzebne Wam łaski, umacnia i prowadzi każdego dnia.

A oto nasza muzyczna dedykacja dla Wszystkich Tych, którzy nas wparli i nadal wspierają:


FUNDACJĘ RADIA NIEPOKALANÓW MOŻNA WSPIERAĆ PRZEZ CAŁY ROK!

Celem Fundacji Radia Niepokalanów jest m.in. promocja wartości chrześcijańskich w środkach społecznego przekazu oraz inspirowanie działalności, służącej ulepszaniu świata komunikacji społecznej w oparciu o wartości humanistyczne i polską tradycję.

Swoje cele Fundacja Radia Niepokalanów realizuje m.in przez finansowanie audycji radiowych, emitowanych w Radiu Niepokalanów.

Ewangelizacja poprzez media wymaga odpowiednich środków finansowych. Dlatego wszystkich, którzy mogą, zachęcamy do wsparcia naszej Fundacji DOBROWOLNĄ OFIARĄ, która przeznaczona zostanie na ewangelizację przez media, czy inne działania statutowe Fundacji.

Wpłaty można dokonać na konto Bank PKO S.A. 47 1240 1822 1111 0010 2800 3921

Fundacja Radia Niepokalanów
ul. O.M. Kolbego 5
96-515 Teresin
woj. mazowieckie
www.fundacjarn.pl
fundacja@radioniepokalanow.pl
kontakt@radioniepokalanow.pl

KRS: 0000332816, NIP: 8371779826, REGON: 141929904

DZIĘKUJEMY!