Piosenka Tygodnia: Mariusz Ostański i Natalia Zawadzka – To Bieszczady

Wykonawca: Mariusz Ostański i Natalia Zawadzka
Tytuł: To Bieszczady

Kto z nas chociaż przez chwilę nie zastanawiał się, czy „nie rzucić tego wszystkiego i nie wyjechać w Bieszczady…”? A nawet jeśli się nie zastanawiał, to po usłyszeniu tego utworu i obejrzeniu klipu do niego, z pewnością tak pomyśli!

„To Bieszczady” jest autorskim utworem w klimacie neo-folkowym. Skomponowany dokładnie tak, jak komponuje się pejzaż Bieszczad: z jednej strony widzisz wzniosłe, dumne szczyty, aby za chwilę patrzeć na zapomniane przez ludzi i świat doliny. Ta mieszanka nastrojów, to również mieszanka kultur, które zderzały się na karpackim pograniczu. Bojkowskie nuty pomieszane z łemkowskimi rytmami, doprawione polską duszą, stworzyły charakter tego utworu.

Mariusz Ostański o piosence „To Bieszczady”:
Inspiracją do skomponowania piosenki był tekst o pięknej, bieszczadzkiej krainie, która zachęca do wędrówki, wyciszenia, odnalezienia siebie. Do zaśpiewania jej zaprosiłem młodą, zdolną wokalistkę – Natalię Zawadzką, której barwa głosu idealnie pasuje do tego utworu. Uzupełnienie muzyki stanowi oczywiście teledysk.

Korzystając z jesiennej aury zabrałem kamerę, aby wraz z synem w roli bieszczadzkiego wędrowca, udać się w miejsca, o których opowiada utwór i oprowadzić po nich słuchacza.

****
Mariusz Ostański to kompozytor-multiinstrumentalista, aranżer i producent muzyczny – urodzony i pracujący w Lublinie. Laureat Polskiej Nagrody Filmowej Orły 2013. Od lat tworzy muzykę filmową, reklamową i rozrywkową. Prowadzi Mariusz Ostański Studio Produkcyjne zajmujące się produkcją muzyczną i wideo. Prywatnie uwielbia teatr, muzykę filmową i uprawianie sportu.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪