Piosenka Tygodnia: T. Love – Lucy Phere

Wykonawca: T. Love
Tytuł: Lucy Phere

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu słyszmy o tym jak Pan Jezus wyszedł na pustynię gdzie przez czterdzieści dni kusił go szatana. I my również doświadczamy kuszenia, a im jesteśmy starsi tym więcej wiemy jak to się odbywa. Swoje doświadczenia, swoją walkę duchową przelał na papier Muniek Staszczyk u progu pięćdziesięciu lat swojego życia.

To już nie ten sam młody muzyk rockowy, śpiewający „Tak bardzo chciałbym zostać kumplem twym” w piosence „Bóg”, ale człowiek świadomy swojej grzeszności i słabości. Prowadzi on dialog z szatanem, który kusi go do zła pod postacią dobra. To jest mocna opowieść o wpadnięciu w sidła złego.

Muniek wspomina także wydarzenie ze swojego życia: „Proszono mnie, żebym powiedział coś o Bogu, to mówiłem, tymczasem diabeł prowadził mnie pod rękę. Zły wykorzystuje przecież próżność i pychę, którą grzeszą wszyscy, a szczególnie artyści. I będzie nas kusił do końca. Trzeba uważać.”

Ten utwór został napisany w bardzo trudnym momencie życia muzyka, jednak podkreśla, że to najlepszy tekst jaki napisał.

„Wszystko to przeżyłem na własnej skórze: czułem zło w czystej postaci. Słyszałem podszepty. Tylko rogów nie widziałem. Diabeł to koleżka, który mówi „Chodź, chodź, będzie fajnie, daj spokój, czym się przejmujesz?”. Niezły cwaniak. Wielokrotnie dał mi w kość (dupę). Potem klęczałem na kolanach.”

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪