Płyta Tygodnia: Casting Crowns – Healer (Deluxe)

Wykonawca: Casting Crowns
Tytuł: Healer (Deluxe)

Sprowadzanie najtrudniejszych momentów życia do życiowej proklamacji wiary jest kamieniem węgielnym zespołu Casting Crowns. Śpiewane prawdy, które wskazują na Jezusa, są tym, czym zawsze były i zawsze będą.

Ale kiedy zaczęli pisać piosenki na swój najnowszy album „Healer”, główny wokalista i autor tekstów Mark Hall stanął przed zupełnie nowym wyzwaniem. Podobnie jak reszta świata, utknął w domu w środku pandemii. Mark wiedział, że biorąc pod uwagę okoliczności, musi pisać piosenki na tę chwilę. Ale ta chwila była tak wielka, tak globalna, że wydawało się to niemożliwym zadaniem. Mark postanowił trzymać się swojej charakterystycznej, prostej prawdy i zrobił jedyną rzecz, jaką mógł zrobić – pisał prosto z serca. Gdy zaczął tworzyć piosenki mówiące o jego własnych zmaganiach, własnych lękach i niepewności, pojawił się niezaprzeczalny motyw.

Jak wspomina: „Szedłem przez świat zamknięty, tak jak wszyscy inni. Byłem pastorem młodzieży przez ponad dwadzieścia lat i tutaj doradzałem nastolatkom, którzy właśnie stracili rok maturalny, stracili swoje grupy przyjaciół, czuli się beznadziejnie na przyszłość. Kiedy zacząłem pracować nad tą płytą, zdałem sobie sprawę, że wszystkie piosenki, które pisałem, dotyczyły w jakiś sposób uzdrowienia, czegoś, czego wszyscy potrzebujemy. Co więcej, potrzebujemy uzdrowiciela. Cały ten album jest o uzdrowieniu, o tym, jak bóg spotyka nas tam, gdzie jesteśmy i jak wygląda jego uzdrowienie”.

Healer, choć dźwiękowo zróżnicowany, prowadzi do domu jedną główną ideą – jest to potrzeba, aby Jezus uzdrowiciel był w centrum naszego życia.

Utwór tytułowy, rozległy, z wielkim głosem, błagalny, mówi o rzeczach, których często próbujemy, zamiast zwracać się do uzdrowiciela.
„W tej piosence chodzi o to, że uzdrowienie nie przyjdzie od ludzi, na których głosujemy lub których śledzimy na ekranach” – mówi Mark. „Ono przyjdzie tylko od Jezusa. On jest uzdrowicielem”.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪