Płyta Tygodnia: Mylon LeFevre & Broken Heart – Crack the sky

Wykonawca: Mylon LeFevre & Broken Heart
Tytuł: Crack the sky

Płyta której słuchamy to chrześcijański rok z lat 80 ze Stanów Zjednoczonych. Mylon LeFevre z zespołem „Broken Heart” przez 10 lat przejechał ponad milion mil koncertując oraz wydał 9 albumów.

Artysta urodził się w stanie Mississippi w rodzinie chrześcijańskiej. Od najmłodszych lat grał na gitarze, a w wieku 17 lat napisał swoją pierwszą piosenkę „Without Him”, która stała się popularna kilka lat później.

Gdy odbywał służbę wojskową w Forcie Jackson w Karolinie Południowej, pojechał 600 mil autostopem do Tennessee na coroczne spotkanie muzyków Gospel. Tam wykonał swój pierwszy napisany przez siebie utwór.

Nie wiedział jeszcze, że na tym spotkaniu znajduje się Elvis Presley, który po występie poprosił go by mógł umieścić ten utwór na swoim albumie „How Great Thou Art”. W ciągu kolejnego roku ponad stu artystów nagrało „Without Him”. To otworzyło mu drogę do wielkiej sceny. Grał między innymi z Ericiem Claptonem czy Billim Joelem czy The Who. Był to też czas gdy omal nie przedawkował narkotyków. Zrozumiał swój błąd, przyznał się do winy i poszedł na terapię. Wtedy zaczął się proces nawrócenia.

Zostawił świecki rock choć na bez trudności. Kontrakt muzyczny który podpisał, mógł zostać zerwany jedynie przez „boski przypadek”. Jego adwokat, argumentował, że ponowne narodzenie jest dziełem Boga i wygrał sprawę. W zamian za zwolnienie z kontraktu LeFevre zgodził się zrzec wszelkich przyszłych tantiem za swoje piosenki publikacje i nagrania.

Później przyszedł czas chrześcijańskiego rocka zespołem „Broken Hearth”, który był bardzo pracowitym okresem w jego życiu.
1989 doznał zawału serca podczas trasy koncertowej, wbrew zaleceniom lekarzy dokończył zaplanowane koncerty.
Później w życiu skupił się na głoszeniu i nauczaniu jako na swoim powołaniu.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪