Piosenka Tygodnia: Bonoboco – Deszcz

Wykonawca: Bonoboco
Tytuł: Deszcz

Bonoboco to projekt 3 młodych muzyków, założony w 2021 roku. Powstały z pragnienia, aby dzielić się swoimi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi wiary oraz relacji z Panem Bogiem. Zespół wykonuje muzykę elektroniczną, gdzie warstwę słowną tworzą autorskie teksty również inspirowane Pismem Świętym (głównie Psalmami) bądź hymnami brewiarzowymi. Skład zespołu tworzy małżeństwo Jakuba (produkcja muzyczna, gitara) oraz Natalii Piechnik (wokal) oraz Jan Piwowarczyk (wokal).

– Utwór „Deszcz” to tęsknota za Bogiem oraz spotkaniem z Nim. W dzisiejszym świecie, tak chaotycznym, pędzącym wciąż naprzód, gdzie
każdego dnia otacza nas mnóstwo bodźców, miliony informacji, często gubimy rachubę, zatracamy sens tego dokąd tak naprawdę zmierzamy, czym jest nasze życie. Pojawia się wtedy wszechobecna pustka, tęsknota. Jako chrześcijanie, katolicy wiemy, że jest to tęsknota za Bogiem, dlatego z pomocą przychodzi do nas Brewiarz, którego dwoma hymnami (pochodzącymi z modlitwy popołudniowej w okresie wielkanocnym) inspirowany jest tekst DESZCZU. Wierzymy, że modlitwa, która płynie z naszej piosenki ukoi ten stan i przybliży nas do Pana – wskazują twórcy.