Salezjanie: Światowa Nowenna do Maryi Wspomożycielki 2021

Są już gotowe i wkrótce będą udostępnione filmiki wideo związane ze światową Nowenną do Maryi Wspomożycielki (15-23 maja), jaka została zaproponowana przez Siedzibę Generalną Salezjanów. Propozycja duchowa dotycząca tegorocznej nowenny, będącej owocem współpracy Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki (ADMA), ekipy “IME Comunicazione” i Salezjańskiej Agencji Informacyjnej (ANS), skupia naszą uwagę na Maryi jako “Pannie możnej”, do której powinniśmy się zwrócić z dziecięcym oddaniem w tym czasie pandemii.

Na każdy z tych filmików złożą się różne momenty: odniesienie biblijne, które będzie stanowić iskrę mającą nas pobudzić do refleksji, aktualizacja fragmentu Ewangelii, wydarzenie wzięte z życia Księdza Bosko, wypowiedzi influencerów i świadków z całego świata oraz modlitwa końcowa.

Bardzo różnorodne i bogate będą treści, którymi będą się dzielić poszczególne osoby: kard. Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga, salezjanin, arcybiskup Tegucigalpy; Costanza Miriano, dziennikarka i katolicka blogerka; rysownik i katecheta “Fano”, autor plakatu Wiązanki 2018 i plakatu “katechetycznego” Wiązanki 2021 oraz artysta rzeźbiarz Martín Lagares… Nie możemy też zapominać o wielu małych ukrytych historiach związanych z licznymi członkami Rodziny Salezjańskiej, którzy jednak, w zwyczajności swojej wiary, nadziei i codziennej miłości, wspaniale rozświetlają szlak duchowy całej Nowenny.

Filmiki wideo będą dostępne w językach włoskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i portugalskim – a także z napisami w języku polskim – na kanałach językowych ANSChannel. Każdy z filmików będzie dostępny dzień wcześniej, stąd też pierwszy z nich pojawi się 14 maja.

Gdy chodzi o półkulę południową i obszar azjatycki, filmiki w języku angielskim będą umieszczane z dwudniowym wyprzedzeniem, tak więc pierwsze z nich będą udostępnione w dniu 13 maja.

Na stronie sdb.org będą dostępne w sześciu językach wszystkie teksty Nowenny; te zostaną udostępnione w ten sam sposób, jak to będzie mieć miejsce w przypadku filmików wideo.

Za: www.infoans.org/zyciezakonne.pl