Znów wybierzemy najpiękniejszy wieniec dożynkowy województwa łódzkiego

Kultywujemy regionalne tradycje i promujemy dorobek kulturowy polskiej wsi, dlatego jak co roku ogłaszamy konkurs „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Czekamy na zgłoszenia! Rozstrzygnięcie podczas Dożynek Wojewódzkich 21 sierpnia w Radomsku. Dla zwycięzców mamy atrakcyjne nagrody finansowe.

Samorządy mogą wystawić po dwie delegacje z wieńcami dożynkowymi, reprezentującymi powiat w uroczystości i konkursie. Udział polega na przygotowaniu i zaprezentowaniu wieńca dożynkowego, który formą i materiałem nawiązuje do tradycji wieńców dożynkowych województwa łódzkiego. Zgłoszone wieńce będą uczestniczyć w korowodzie dożynkowym i podczas obrzędowej części Dożynek.

Zgłoszenia dokonuje Starostwo Powiatowe do 12 sierpnia 2022 r. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Departament Promocji, Al. Piłsudskiego 8

90-051 Łódź

 

W konkursie uczestniczą co najwyżej dwie delegacje z danego powiatu, decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla zwycięzców przygotowano nagrody: I miejsce – 2000 zł brutto, II miejsce – 1500 zł, III miejsce – 1000 zł, wyróżnienia – po 500 zł.

Konkurs zostanie przeprowadzony 21 sierpnia w trakcie Dożynek Wojewódzkich w Radomsku, a rozstrzygnięcie nastąpi po ceremoniale obrzędowym.

Laureat konkursu, czyli pierwszy zwycięski wieniec, będzie reprezentował nasze województwo na Dożynkach Prezydenckich i w ogólnopolskim konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Pytania dotyczące konkursu można zgłaszać na adres mailowy:

katarzyna.kilian@lodzkie.pl lub telefonicznie w godz. 8.00 – 16.00, tel. 42 663 35 86.

Regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa dostępne tutaj („pobierz uchwałę”): https://bit.ly/3Ry7s4A

fot. lodzkie.pl/archiwum

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego