Łódzkie: Wojewódzki konkurs „Weekend na wsi”. W puli nagród 40 tys. zł!

Chcemy promować wypoczynek na wsi i gospodarstwa z wyjątkowym klimatem, kultywować lokalne tradycje i smaczną regionalną kuchnię, pokazywać Wam interesujące miejsca, obiekty i oferty turystyczne naszego województwa, dlatego zorganizowaliśmy kolejną edycję konkursu „Weekend na wsi – pełen smaku i atrakcji”. Pula nagród to aż 40 tys. zł! Do udziału w konkursie zaprasza Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

W tegorocznej edycji udział mogą wziąć: właściciele gospodarstw agroturystycznych i właściciele obiektów świadczących usługi turystyczne na obszarach wiejskich województwa łódzkiego, a także wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje i stowarzyszenia oraz inne podmioty działające w sektorze turystycznym (w zależności od kategorii).

Konkurs „Weekend na Wsi – pełen smaku i atrakcji” został podzielony na 3 kategorie tematyczne:

Kategoria I  – „Weekend pełen atrakcji i smaku” – zgłoszenie powinno zawierać minimum 5 zdjęć prezentujących obiekt: wygląd zewnętrzny, przestrzeń użytkową dla gości, estetykę otoczenia, propozycje spędzenia wolnego czasu i dodatkowych atutów w formie atrakcji rekreacyjnych, kulinarnych.

Kategoria II  – „Aktywny weekend na wsi” – zgłoszony film powinien prezentować ofertę aktywnego spędzania wolnego czasu na obszarach wiejskich województwa łódzkiego w oparciu o zasoby infrastruktury turystycznej, edukacyjnej i kulturalnej polskiej wsi. Film powinien mieć formę relacji z pobytu.

Kategoria III  – „Smaczny weekend na wsi” – film powinien prezentować obiekty opierające swoją działalność na tradycji kulinarnej polskiej wsi albo funkcjonujące na terenie województwa łódzkiego szlaki kulinarne.

Dla zwycięzców mamy atrakcyjne nagrody finansowe!

  • W kategorii I 3 nagrody finansowe: I miejsce – 10 tys. zł brutto, II – 8 tys. zł, III – 6 tys. zł oraz 2 wyróżnienia po 2 tys. zł każde.
  • W kategorii II 3 nagrody finansowe w wysokości: I miejsce – 3 tys. zł brutto, II – 2 tys. zł, III – 1 tys. zł.
  • W kategorii III trzy nagrody finansowe w wysokości: I miejsce – 3 tys. zł brutto, II – 2 tys. zł, III – 1 tys. zł.

Termin nadsyłania prac mija 5 września 2022 r.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępne są pod adresem: https://lodzkie.ksow.pl/aktualnosc/konkurs-weekend-na-wsi-pelen-smaku-i-atrakcji-2022

(na zdjęciu głównym gospodarstwo Tatanka z powiatu zgierskiego, jeden z ubiegłorocznych laureatów konkursu w kategorii „Aktywny weekend na wsi”)

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego