Rusza VII edycja Budżetu Obywatelskiego ,,Łódzkie na Plus”

Uwaga mieszkańcy Województwa Łódzkiego! Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Nabór projektów rozpoczyna się dziś i potrwa przez 3 najbliższe tygodnie (do 3 marca). Czekamy na Wasze projekty!

Samorząd Województwa Łódzkiego na realizację zadań budżetowych przeznaczył już 43 mln złotych. W przyszłym roku ta kwota zostanie zwiększona o kolejne 8 mln złotych.

Inicjatywa od samego początku cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Zgłoszonych zostało ponad półtora tysiąca projektów, a mieszkańcy naszego regionu oddali łącznie prawie pół miliona głosów.

Zadania wyłonione w VII edycji budżetu zostaną zrealizowane w 2024 roku. Co ważne – pomysłodawca nie musi się martwić o ich realizację, zwycięskie zadanie staje się bowiem zadaniem samorządu i to on jest za nie odpowiedzialny.

Podobnie, jak podczas ostatnich edycji budżetu, będzie można składać propozycje w ramach puli wojewódzkiej, w której realizowane są projekty o charakterze inwestycyjnym i remontowym oraz 24 pulach powiatowych.

Ostateczną listę wybranych do głosowania projektów poznamy do 2 czerwca. Głosowanie planowane jest od 12 do 30 czerwca, a jego wyniki poznamy do 15 września.

-Wszelkie niezbędne informacje o realizacji budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” 2024 są dostępne na stronie www.bo.lodzkie.pl oraz Facebooku Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego