Rowerowa droga krzyżowa wzdłuż granic Warszawy. Do pokonania 150 km

Z powodu pandemii rozpoczęcie Drogi Krzyżowej zostanie rozłożone w czasie, a na trasę będzie można wyjechać między godziną 19:00 a 20:00 spod parafii NMP Matki Zbawiciela przy ul. Olimpijskiej 82/84 na Mokotowie – w tym czasie w kościele zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy po przyjeździe na miejsce otrzymają rozważania i opis trasy i po indywidualnej modlitwie mogą wyruszać w drogę.

Trasa Nocnej Rowerowej Drogi Krzyżowej będzie przebiegała wzdłuż granic stolicy, które mają pewne metaforyczne znaczenie. Chcemy pokonywać własne granice – swoich możliwości, sił fizycznych, psychicznych i przede wszystkim granice duchowe – mówi ks. Kamil Leszczyński, opiekun duszpasterstwa akademickiego i postakademickiego STUDENT+.

Stacje przy kapliczkach i kościołach

Wszystkie stacje drogi krzyżowej znajdują się przy kościołach i kapliczkach, a dystans do pokonania to 150 km. W pierwszej chwili może się on wydawać poza zasięgiem – nie do pokonania. Jednak to szansa, aby w zmęczeniu, bólu czy braku sił zjednoczyć się z Jezusem niosącym krzyż – dodaje ks. Leszczyński.

Jak podkreślają organizatorzy, na Nocną Rowerową Drogę Krzyżową każdy wybiera się na na własną odpowiedzialność, a trasę pokonuje we własnym zakresie. Uczestnicy muszą zadbać o przygotowanie fizyczne, techniczne roweru (oświetlenie, elementy odblaskowe itp.) oraz przestrzegać przepisów drogowych. Weź udział w nowej formie pogłębiania wiary: nocą, w milczeniu i na rowerze – zachęcają.

Zgłoszenia do 22 marca

Inicjatorami tego wydarzenia są: Warszawska Pielgrzymka Rowerowa gr. żółto-niebieska WAPM oraz STUDENT+ Duszpasterstwo Akademickie i Postakademickie.

Zgłoszenie udziału w Nocnej Rowerowej Drodze Krzyżowej można przesyłać przez >>>formularz<<< do 22 marca.

Informacje można znaleźć również na >>>Facebooku<<<.

Fot., tekst za: https://archwwa.pl/