WIELKI TYDZIEŃ w Radiu Niepokalanów

Rozpoczyna się najważniejszy tydzień w Roku Liturgicznym Kościoła – WIELKI TYDZIEŃ. Rozpoczyna go Niedziela Palmowa, a kończą nieszpory Wielkiej Niedzieli, zamykające Triduum Paschalne. To uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta dla naszej wiary – Zmartwychwstania Pańskiego. W tym czasie zachęcamy do jeszcze większego skupienia modlitewnego, skierowania swych myśli ku Bogu, rozważania wydarzeń z życia Jezusa. Zrozumienie wydarzeń Wielkiego Tygodnia pozwoli nam na głębsze doświadczenie tego czasu. Zapraszamy do przeżywania go wspólnie z Radiem Niepokalanów. Oto nasze propozycje:


WIELKI TYDZIEŃ. KAŻDY DZIEŃ MA ZNACZENIE

Termin: 1 kwietnia (sobota) – 9 kwietnia (niedziela) 2023, codziennie – po godz. 7.00, 12.00 i 20.00

Cykl audycji Grzegorza Misiewicza i ks. prof. Janusza Lemańskiego, biblisty. Program poświęcony jest omówieniu poszczególnych wydarzeń Wielkiego Tygodnia, od soboty wieczorem przed Niedzielą Palmową, do poranka Niedzieli Zmartwychwstania. Program ma dostarczać rzetelnej wiedzy na temat wydarzeń jakie miały miejsce w każdym dniu Wielkiego Tygodnia. Grzegorz Misiewicz i ks. prof. Janusz Lemański omawiają i wyjaśniają to, co zapisali Ewangeliści o wydarzeniach w Jerozolimie i jej okolicach. Krok po kroku idziemy z Jezusem przez poszczególne wydarzenia Jego ostatnich dni. Oczyma wiary zobaczymy spotkanie w Betanii, wjazd Jezusa do Jerozolimy, Oczyszczenie Świątyni, wydanie wyroku na Jezusa, nauczanie na Górze Oliwnej, zdradę Judasza, ostatnią wieczerzę i kolejne wydarzenia, aż do Męki, Śmierci i Zmartwychwstania.


Rekolekcje dla dzieci JEZU, DLACZEGO?!

Termin: 2 kwietnia (niedziela) – 7 kwietnia (piątek) 2023, codziennie – godz. 14:15

PrzygotujMY się z dziećmi do Wielkanocy. Aby w pełni mogły przeżyć i zrozumieć tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego, sięgnijMY po przygotowane przez nas rekolekcje dla dzieci. Znany i lubiany twórca książek dla dzieci, brat Tadeusz Ruciński FSC w wyjątkowy sposób przybliży Mękę Pańską. Dzięki niej dzieci mają szansę zrozumieć i wyobrazić sobie ostatnie chwile z życia Pana Jezusa.

Rekolekcje dostępne również na YouTube oraz Facebook Edycji Świętego Pawła, zostały nagrane w ramach akcji wielkopostnej #walczyMYdlaPana


Triduum Paschalne. TRANSMISJE z Bazyliki w Niepokalanowie:

Wielki Czwartek: Msza święta Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00
Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00
Wielka Sobota: Wigilia Paschalna – godz. 20.00
Niedziela Zmartwychwstania: Rezurekcja – godz. 6.00

Na modlitwę różańcową na antenie Radia Niepokalanów zapraszamy w tych dniach o godz. 11.00