Poniedziałek Wielkanocny: 10 kwietnia 2023 – co dziś na antenie?

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (poniedziałek, 10 kwietnia) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 15.30 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia. Czyta i komentuje ks. Piotr Kaczmarek

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

6.50 – Modlitwa poranna

7.15 – TEMPUS PASCHALE Życie po zmartwychwstaniu. Rozmawiają Grzegorz Misiewicz i ks. Prof. Janusz Lemański. W drodze do źródeł. Skąd wiadomo, że Jezus powstał z martwych? Jak doświadczenie tych, którzy twierdzili, że widzieli go żywego po jego śmierci zostało przekazane dalej, następnemu pokoleniu? Czy wiadomo, gdzie znajduje się wieś Emmaus, w której objawił się zmartwychwstały Jezus?

8.30 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

9.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice

10.15 – BARDZO SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY. Audycja o tematyce regionalnej Marka Orzechowskiego. Region to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim ludzie z nim związani. Są wśród nich tacy, którzy zmarli kilkadziesiąt lat temu temu, są też tacy, którzy odeszli niedawno, ale pamięć o ich dobroci i uczynności pozostaje wciąż żywa (powt. w czwartek o 17.15)

10.45 (pow. dziś 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.15 – TEMPUS PASCHALE. Życie po zmartwychwstaniu. Rozmawiają Grzegorz Misiewicz i ks. Prof. Janusz Lemański. Ciało i Duch. Kiedy Apostołowie zobaczyli Jezusa po zmartwychwstaniu zapewne byli zdezorientowani, nie wiedząc czy ukazał się im duch, czy człowiek w ciele. Suma ich różnych doświadczeń ukształtowała w końcu zapis w Ewangeliach o Jezusie, którego spotkali żywego po jego śmierci. To zmieniało wszystko, choć nie od razu. W czym jednak zmartwychwstanie Jezusa różniło się od dotychczasowych wierzeń w życie pozagrobowe?

12.00 – Modlitwa południowa: Regina Coeli

MODLITWA O POKÓJ

Słówko o Maryi – krótkie rozważania o. Mirosława Adaszkiewicza

13.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie

po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice

14.50 – Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja NA ŻYWO z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia. Czyta i komentuje ks. Piotr Kaczmarek

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.15 – Aktualności Radia Watykańskiego

16.45 – Radiowa Lektura

17.15 – TEMPUS PASCHALE. Życie po zmartwychwstaniu. Rozmawiają Grzegorz Misiewicz i ks. Prof. Janusz Lemański. Spotkanie w Galilei. Powracamy do miejsca gdzie się wszystko zaczęło, do Galilei. Ukazanie się zmartwychwstałego Jezusa jak brzegiem jeziora Galilejskiego jest opowieścią pełną symboli i znaczeń. Czy zdarzyło się to naprawdę?

18.15 – PRZYCHODZI PARAFIANIN DO PROBOSZCZA… Z o. Sebastianem Bielskim rozmawia Mikołaj Grudziński.

Po 19.00 – Ewangelia Dnia. Czyta i komentuje ks. Piotr Kaczmarek

Intencje 

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20. 00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.15 – TEMPUS PASCHALE. Życie po zmartwychwstaniu. Rozmawiają Grzegorz Misiewicz i ks. Prof. Janusz Lemański. Oczekiwanie i przemiana życia. Pierwsi chrześcijanie oczekiwali szybkiego powrotu Chrystusa i nastania Królestwa Bożego. On jednak nie powrócił w taki sposób jak to wyobrażano. W jaki zatem sposób mamy oczekiwać powrotu Chrystusa dzisiaj? A jak będzie wyglądać życie po zmartwychwstaniu? Czy już teraz mamy jakiś wgląd w tę przekraczającą nasz wymiar rzeczywistość?

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html