Nowa Ramówka Radia Niepokalanów – Przyjemna dla ucha i cenna dla ducha

Każdy nowy rok jest szansą, by zacząć coś nowego…  Radio Niepokalanów także otwiera nowy rozdział w swoim programie. Wsłuchując się w opinie naszych Słuchaczy, wprowadzamy kilka zmian do naszej ramówki:

  • Każdy dzień rozpoczniemy modlitwą poranną o 6.50, a zakończymy wieczorną o 21.25.
  • Bez zmian pozostaną dotychczasowe transmisje Mszy świętych i nabożeństw.
  • dodatkowo od 12 stycznia w każdy wtorek o godz. 7.30 będziemy transmitować poranną Mszę św. z kaplicy domowej księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia – metropolity łódzkiego.
  • 1 stycznia można usłyszeć komentarze do Ewangelii wybitnego franciszkańskiego kaznodziei o. Sebastiana Bielskiego.
  • Naszą lekturę radiową będziemy emitować trzykrotnie: o 10.45, 16.45 i 22.45.
  • Planujemy mniej powtórek. Audycje tematyczne będą powtarzane tylko 1 raz i znajdą swoje miejsca o stałych porach od poniedziałku do piątku: przed południem o 9.15 i 10.15 (publicystyka), po południu o 17.15 i 18.15, a wieczorem o 20.30 i 21.30. Niektóre będą kontynuowane: audycja Rycerstwa Niepokalanej, wspólnoty Dom Magnifikat „Jest nadzieja”, zespołu Mocni w Duchu „W Dialogu o Bogu”, ks. Grzegorza Kopytowskiego „Spotkania z muzyką sakralną”, o. Macieja Barona i o. Michała Nowaka „Między nami homiletami”, reportaże fundacji Głos Ewangelii „Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie”, chrześcijańska lista przebojów „Muzyczne dary” (i suplement do listy) oraz cieszące się dużą popularnością wśród radiosłuchaczy programy z Ich udziałem: „Koncert Życzeń” i „Plebiscyt na Gwiazdę Radia Niepokalanów”.
  • Wkrótce usłyszymy nowe audycje o ks. Jerzym Popiełuszce, zdrowotne, historyczne i motoryzacyjne. Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowe słuchowisko które zabierze Was w niesamowitą podróż do biblijnego świata. Jest to tekst Starego i Nowego Testamentu czytany przez wybitnych polskich aktorów, takich jak Artur Żmijewski, Danuta Stenka, Jan Englert, Małgorzata Kożuchowska czy Janusz Gajos. Dzięki znakomitej obsadzie i specjalnie skomponowanej ścieżce dźwiękowej będziemy mogli przeżyć na nowo wyjątkowe historie zapisane na kartach Pisma Świętego.
  • Nasi słuchacze usłyszą więcej starannie dobranej do okresu liturgicznego muzyki, dzięki czemu nasz program nabierze lekkości i będzie (mamy nadzieję) jeszcze bardziej przyjemny dla ucha i cenny dla ducha…
  • Rok 2021 to rok obfitujący w nadzieję na lepsze jutro. Życzymy Państwu, by nadzieja wypływająca z naszej wiary i miłości przyniosła dobre owoce.

Redakcja Radia Niepokalanów
Fot. Krzysztof Sagan/radiopolska.pl