PŁYTA TYGODNIA: Antek Sojka – Po niebie

Wykonawca: Antek Sojka
Tytuł: Po niebie

Wydaje się, że Antek na muzykę był po prostu skazany. Jako dziecko znanego artysty z muzyką obcował od maleńkości i dość szybko zajął się profesjonalną realizacją dźwięku i produkcją. Później przyszedł czas na tworzenie muzyki elektronicznej i występy z różnymi zespołami.

W końcu Antek Sojka wziął do ręki mikrofon, zaczął pisać własne teksty i wykonał kolejny duży krok w swojej karierze – nagrał solowy album „Po niebie”.

Płyta powstała w ciszy, w otoczeniu czterech ścian mojej pracowni, gdzieś pomiędzy moją pracą a innymi obowiązkami, w wolnej chwili, w chwili nieuwagi – tłumaczy Wokalista.

Następnie z pomocą przyszła rodzina i najbliżsi. Bracia Sojkowie, Marcin i Kuba, stanęli za instrumentami perkusyjnymi, na jednym z utworów zaśpiewała Martyna Sojka, a Jan Malecha wziął na siebie obowiązki gitarzysty i klawiszowca.

Na płycie pokazana jest jakaś część mnie. W utworach jest mnóstwo odniesień do natury, moich tęsknot, pragnień i radości. Jest tam też dużo o miłości. Nie jestem w stanie zaśpiewać niczego, z czym się nie zgadzam – podkreśla Antek Sojka.

TRACKLISTA:

 1. Zawieja i zamieć
 2. Utul mnie do snu
 3. Takie miejsce
 4. Po niebie
 5. O tym, że nie umiemy latać
 6. Ufam Ci
 7. Zatrzymać czas
 8. Mese & Antek Skit
 9. Ulotne
 10. I Prison
 11. Rozłączenie