Piosenka tygodnia: Magda Welc – Przyjacielu

Wykonawca: Magda Welc
Tytuł: Przyjacielu

Piosenka „Przyjacielu” jest bardzo emocjonalnym utworem, który zapoczątkował powrót do współpracy Magdy Welc i Mariusza Ostańskiego, i pomógł skrystalizować plany wydania wspólnej płyty. To utwór o przemijaniu i bólu, jaki zostaje w sercu po odejściu bliskiej osoby.

Tak o utworze mówią sami artyści:
Mariusz Ostański: To nie przypadek, że właśnie teraz utwór ujrzał światło dzienne, ponieważ zawsze w tym jesiennym okresie wraca do nas ze szczególną mocą. Przywołuje wspomnienia, działa na wyobraźnię i powoduje, że chcemy zatrzymać się na chwilę w naszym codziennym biegu.

Magda Welc: „Przyjacielu” to utwór, który porusza każdą, nawet najmniejszą cząstkę, jaka się we mnie znajduje. Dociera do najbardziej zakopanych wspomnień, wywołuje emocje, których sama się nie spodziewałam, a potem otula mnie swoim spokojem i pociesza jak najlepszy „przyjaciel”, który zawsze jest obok, i na którego w każdym momencie mogę liczyć. Prawie dziesięć lat czekał na swoją premierę, a ja razem z nim. Teraz w końcu ujrzy światło dzienne i będzie mógł dotrzeć również do Waszych serc.