Piosenka Tygodnia: Krzysztof Krawczyk i Jarek Weber – Cierpliwie żyj, aby żyć

Wykonawca: Krzysztof Krawczyk i Jarek Weber
Tytuł: Cierpliwie żyj, aby żyć

Utwór „Cierpliwie żyj, aby żyć” z gościnnym udziałem Jarka Webera zwiastuje album „Po prostu Krawczyk.

Długo na muzycznym rynku wydawniczym nie było takiego albumu Krzysztofa Krawczyka. Kwintesencja Krawczyka! Po prostu Krawczyk! Najlepsze z najlepszych z całej kariery artysty, ukochane przez Polaków nagrania oraz po raz pierwszy od śmierci muzyka trzy premierowe piosenki!

Na wydawnictwie po raz pierwszy zaprezentowano piosenki „Zapomniałem” i dwie zaśpiewane w duecie z Jarkiem Weberem „Pokochać świat” oraz „Cierpliwie żyj, aby żyć”.

„Krzysztof Krawczyk w latach osiemdziesiątych, będąc w jednym z bydgoskich szpitali poznał Macieja Świtońskiego, który polecił mu wielu młodych wykonawców, między innymi Jarka Webera. Razem nagrali 17 utworów, z których dwa prezentujemy na antologii” wspomina Andrzej Kosmala.

„Z Krzysztofem Krawczykiem współpracowałem i przyjaźniłem się 47 lat. Tytuł „Po prostu Krawczyk” to najlepszy opis jego drogi artystycznej i życiowej. A także najlepsze streszczenie opinii – tych pozytywnych i tych negatywnych – które wygłaszano po każdej jego nowej piosence” napisał Andrzej Kosmala z K&K Studio.

Zawartość antologii to m.in. kultowe „Trudno tak (razem być nam ze sobą)”, „Parostatek”, „Chciałem być”, wyjątkowy duet z Rodem Stewartem „Don’t Get Around Much Anymore”.

Album „Po prostu Krawczyk. Antologia przebojów” ukazał się 3 listopada na 1 CD w digipacku oraz na 180-gramowym, marmurkowym winylu w kolorze granatowym.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪