Płyta Tygodnia: Katie Melua – Call Off The Search – 20th Anniversary – Expanded & Remastered

Wykonawca: Katie Melua
Tytuł: Call Off The Search – 20th Anniversary – Expanded & Remastered

Katie Melua, wydała reedycję swojego przełomowego debiutanckiego albumu z okazji 20-lecia debiutu. „Call Off The Search – 20th Anniversary – Expanded & Remastered”

„Call Off The Search” błyskawicznie uczynił z 19-letniej wówczas Katie światową gwiazdę, zdobywając komercyjny sukces i uznanie krytyków. Album został doceniony za szczere teksty o miłości i o odkrywaniu samej siebie oraz unikalny styl wokalny Katie, łączący wpływy jazzu, bluesa i folku ze współczesnym popem. Stał się jednym z najlepiej sprzedających się albumów 2003 roku, spędzając 6 tygodni na 1. Miejscu, ze sprzedażą sięgającą ponad 2 miliony egzemplarzy. Wiodący singiel „Closest Thing To Crazy” swoim emocjonalnym przekazem i urzekającą melodią natychmiast podbił serca publiczności na całym świecie.

„W głowie mi się nie mieści, że 20 lat i 8 albumów później wciąż robię to, co kocham, a wszystko zaczęło się od mojego albumu „Call Off The Search”. Dotarł do pierwszego miejsca i pozostał tam przez 6 tygodni, i od tego momentu zaczęło się moje uzależnienie od nagrywania płyt. To niesamowite, że ludzie wciąż do mnie podchodzą i wspominają „The Closest Thing to Crazy”, „Tiger In The Night” i „Call Off The Search”. To wspaniałe uczucie dorastać z tą muzyką z całym pokoleniem ludzi”- komentuje reedycję Katie.

Pochodząca z Gruzji z Tbilisi, Katie Melua przebyła długą drogę pod każdym względem. Jej przeboje, takie jak „The Closest Thing To Crazy” i „Nine Million Bicycles,” stały się współczesnymi standardami. Album „No.8” z 2020 roku był jej najbardziej cenionym przez krytyków dziełem do tej pory, ukazując, jak artystka dojrzewa jako autorka tekstów, delikatnie buntując się przeciwko romantycznym ideałom, które często przewijają się w piosenkach popowych, i poszukując czegoś, co bardziej oddaje jej własne doświadczenia. Zdobywając 56 platynowych wyróżnień w trakcie 20-letniej kariery, Katie stała się jedną z najlepiej sprzedających się brytyjskich artystek. Po przełomowym „Call Off The Search,” wydała 8 kolejnych albumów, które osiągnęły czołowe pozycje na brytyjskich listach przebojów. Jej dziewiąty album studyjny, „Love & Money,” to znakomita i osobista kolekcja 10 utworów, która została wydana w marcu tego roku.

Płyta Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 8 i 17 ♪♪♪