Piosenka Tygodnia: Sezon na czereśnie – Siedem dusz

Wykonawca: Sezon na czereśnie
Tytuł: Siedem dusz

Zespół Sezon na czereśnie powstał w 2018 roku. Początkowo połączyła ich chęć wspólnego pomuzykowania przy okazji prymicji zaprzyjaźnionego księdza – Krzysztofa Fejkiela, pochodzącego z parafii Porąbka Uszewska.

Jak wspominają, występ spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, a muzycy od tamtego czasu regularnie spotykają się na próbach.
– Tak rośniemy już od 4 lat, mając nadzieję, że wydamy obfity owoc. Każdy nasz występ jest nie tyle formą prezentacji artystycznej co „ubraną w dźwięki” modlitwą – wskazują twórcy.

Początkowo muzycy wykonywali utwory innych artystów. Z czasem jednak zaczęły powstawać ich własne kompozycje. Część z nich można usłyszeć i obejrzeć na ich kanale na YouTube.
– Naszym największym marzeniem jest wydanie płyty i koncertowanie – przyznaje Karolina Kotra, jedna z liderek grupy.

Pytani o sens i powody wspólnych występów na scenie, zawsze zgodnie odpowiadają, że chcieliby, aby każdy występ zespołu był eksplozją życia i radości otrzymanej od Boga i kosztowaniem słodkich, świeżych muzycznych czereśni!

Ubiegłoroczni zwycięzcy Festiwalu Hosanna w Siedlcach. A już 23 października zespół będzie walczył o pierwsze miejsce podczas Festiwalu Chrześcijańskie Granie – Debiuty 2022.