Otwarcie Oddziału Dziecięcego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach

Oddział Dziecięcy skierniewickiego szpitala zmienił swoje oblicze

Piękne, odnowione, kolorowe sale – tak obecnie wygląda Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach, który został zmodernizowany dzięki Fundacji Polsat, wsparciu Województwa Łódzkiego i miasta Skierniewice. W niedzielę, 29 maja nastąpiło oficjalne otwarcie.

– Fundacja jest przeszczęśliwa i ja również – mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat. – Pamiętam, jak wyglądały te pomieszczenia przed rozpoczęciem prac, różnica jest diametralna. Jak patrzę na te motyle, to na mojej twarzy maluje się uśmiech, bo są one symbolem zakończenia pracy i miejmy nadzieję, że te motyle wywołają uśmiech na twarzach dzieci.

Na oddziale znajduje się 20 łóżek dla dzieci, jest również m.in. świetlica i sala dla mam. Ściany zdobią kolorowe motyle.

– To dla nas radosna chwila – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Sam wygląd tego miejsca wcale nie przypomina szpitala, atmosfera jest raczej domowa i o to przecież chodziło. W tych pomieszczeniach młodzi pacjenci spędzają trudne chwile. Najważniejszy jest uśmiech dzieci, który dzięki tego typu scenografii, będzie się pojawiał na ich ustach i będzie nam towarzyszył.

Inwestycja kosztowała około 2,3 mln zł, z czego ponad 2 mln zł wyłożyła Fundacja Polsat. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Województwa Łódzkiego i miasta Skierniewice. Jak zapowiedział marszałek Schreiber, modernizacja szpitala będzie kontynuowana. Kolejną inwestycją będzie kapitalny remont bloku porodowego. Na ten cel zostanie przeznaczone ok. 3 mln zł.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego