Niepokalanów: Finał 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W Niepokalanowie rozpoczyna się finał 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Weźmie w nim udział ponad stu uczniów z całej Polski.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijne organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” nieprzerwanie od ponad dwudziestu pięciu lat. Zakres merytoryczny każdej edycji jest inny, ale dzięki temu skłania młodych ludzi do zgłębiania treści Pisma Świętego. Tegoroczna edycja oparta została na treści Księgi Jeremiasza oraz Pierwszym i Drugim Liście św. Piotra. Etap diecezjalny wyłonił trzyosobowe reprezentacje uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy będą przystępowali do etapu pisemnego, a także etapu ustnego podczas finału OKWB w Niepokalanowie.

W dniu dzisiejszym (30.05) uczniowie i towarzyszący im opiekunowie wezmą udział w nabożeństwie Słowa. Po jego zakończeniu uczniowie udadzą się na aulę św. Bonawentury, gdzie przystąpią do etapu pisemnego finału. Podczas zmagań konkursowych swoich podopiecznych katecheci wezmą udział w spotkaniu z siostrą Michaelą Rak z Fundacji „Aniołów Miłosierdzia”. Około godziny 19:00 odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Powołany, a po nim koncert zespołu „Jak najbardziej”. O 21:00 zebrani wezmą udział w apelu jasnogórskim, by przygotować się do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wiecznej Adoracji.

Jutro (31.05), organizatorzy zapraszają na zwiedzanie Niepokalanowa, a po nim na wspólną eucharystię, której będzie przewodniczył ks. abp Józef Górzyński. O godzinie 12:30 rozpocznie się gala finałowa, w trakcie której ogłoszone zostaną wyniki części pisemnej oraz etap ustny dla siedmiu uczniów, którzy uzyskali najwyższą ilość punktów. Po zakończeniu części ustnej zostaną wręczone nagrody rzeczowe, po którym nastąpi uroczyste zakończenie wydarzenia.

em / e-civitas.pl