OTO MATKA TWOJA: Objawienia Matki Bożej Szkaplerznej

W trakcie następnych kilkunastu audycji „Oto Matka Twoja” zapraszamy Państwa do bliższego zapoznania się z tematem objawień Maryjnych. Prześledzimy więc najważniejsze dla Kościoła i uznane przez Niego zjawienia Matki Bożej.

W piątki 20 i 27 kwietnia oraz 04 maja wysłuchamy wykładu o. prof. Mariana Zawady na temat objawień Matki Bożej Szkaplerznej. W 1251 r. ukazała się Ona przełożonemu karmelitów św. Szymonowi Sztokowi, obiecując, że ten kto będzie nosił Jej szkaplerz nie pójdzie do piekła. W 1332 r. objawienie Matki Bożej Szkaplerznej miał również papież Jan XXII. Maryja zapewniła, że czcicieli swojego szkaplerza wyprowadzi z czyśćca w pierwszą sobotę po śmierci. Jakie inne obietnice wiążą się ze szkaplerzem karmelitańskim? Jak i gdzie można go przyjąć? Na czym polega nabożeństwo do niego?

Słuchaj: piątek godz. 20.25 (premiera), niedziela po godz. 11.00 i poniedziałek po godz. 10.00.

W audycji „OTO MATKA TWOJA” poznajemy Maryję, którą Pan Jezus umierając na krzyżu powierzył nam za Matkę. W tym celu zapraszamy do słuchania wykładów, które odbywają się w ramach cyklu „Oto Matka twoja”, w klasztorze ojców dominikanów na warszawskim Służewiu. Zapraszani goście to specjaliści z dzieciny teologii i mariologii z całego kraju.


POSŁUCHAJ: MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe