PIOSENKA TYGODNIA: Tulia – Jeszcze Cię nie ma

Piosenka Tygodnia 17/2018 (23 – 29 kwietnia):

Wykonawca: Tulia
Tytuł: Jeszcze Cię nie ma

“Jeszcze Cię nie ma” – to autorski utwór, który niesie w sobie pewną tajemnicę. Opowiada między innymi o naszych podświadomych pragnieniach, o zamiarach. O tęsknocie do kogoś lub czegoś nieuchwytnego. Słychać w nim wiarę w to, że ta nieuchwytna rzecz da wszystko, czego potrzebujemy, da spełnienie. Czy to miłość? Czy to marzenie? Czy to pierwiastek duchowy? Może zwykła, codzienna rzecz czy gest? Ta jedna mała rzecz dla słuchacza może być tym, czego akurat potrzebuje. Ten utwór jest dla nas szczególny. Jest pierwszy i wyjątkowy, nieoczywisty. Towarzyszy mu teledysk, który powstał w przepięknym miejscu, gdzie wszystkie czułyśmy niesamowity klimat naszej kultury. Pokazane w nim obrazy mogą pomóc w rozbudzeniu wyobraźni na temat dźwięków, które staramy się oddać w naszych utworach i interpretacjach” – przekonują dziewczyny z zespołu Tulia.

Zespół TULIA to cztery dziewczyny ze Szczecina: Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepa, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak, której zespół zawdzięcza swoją nazwę. Mimo swojego młodego wieku, są bardzo doświadczonymi piosenkarkami, które swój talent szlifowały w szkołach muzycznych. Wokalistki kultywują tradycję polskiej muzyki ludowej. Robią to jednak w niecodzienny sposób! Ich repertuar składa się bowiem w dużej mierze ze światowych hitów.

Niedawno zachwyciły internautów ludowym coverem hitu Dawida Podsiadły „Nieznajomy”. Pochlebne opinie otrzymały od samego artysty.