Łódzkie: Dzień Matki – konkurs fotograficzny dla mam rozstrzygnięty!

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego w towarzystwie dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu Agnieszki Jóźwik oraz dyrektor Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego Iwony Wieczorek wręczyli nagrody mamom, które wzięły udział w konkursie z okazji ich święta.

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. I właśnie z tej okazji Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu zorganizował w mediach społecznościowych konkurs dla wszystkich mam. Na Facebooku na profilu szpitala w komentarzach pod postem, mamy musiały zamieścić zdjęcie ze swoim dzieckiem. Zwyciężyły te, które najbardziej podobały się internautom.

Nagrody 12 mamom-laureatkom wręczył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. W czasie spotkania Grzegorz Schreiber pokazał też swoje zdjęcie z dzieciństwa, na którym jest z mamą.

– Mama trzyma mnie za rękę, to jest ta głębia, to jest to uczucie – powiedział marszałek. – Słowo mama jest fantastyczne i ma wielką moc. Wy jesteście tymi, które wprowadzają w życie. Nadajecie życiu dziecka niesamowitą wartość. Dzisiaj jest to święto, które chciałbym, aby trwało cały rok. To jest święto mamy, to jest święto waszej relacji z dzieckiem.

Na dzisiejsze spotkanie nagrodzone mamy przyszły ze swoimi pociechami. Starsze dzieci zaśpiewały mamom sto lat.

fot. Adam Staśkiewicz

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego