Łódź: X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

W dniach 13-19 listopada odbędzie się wyjątkowa X edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
To międzynarodowy projekt, którego celem jest wspieranie przyszłych i obecnych przedsiębiorców, wspieranie edukacji w zakresie przedsiębiorczości i budowanie mostów między sektorem prywatnym, publicznym i pozarządowym tak, by podejmowały wspólne działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to inicjatywa odbywająca się od 2008 roku i jej kolejna edycja będzie jubileuszową, dziesiątą. Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań aby zadbać o jakość i profesjonalizm wydarzeń programu X edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Warto nadmienić że w 2016 roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w skali Polski przyciągnął 4100 partnerów, zaś w jego ramach zostało zrealizowanych 4000 wydarzeń, w których wzięło udział 1,2 miliona uczestników.

Wyjątkowość Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości opiera się na dobrowolnym zaangażowaniu ogromnej ilości firm, szkół, uniwersytetów, instytucji państwowych i osób prywatnych. Włączyć się w projekt można bardzo łatwo:

Jako partner – rejestrując się na stronie projektu i zgłaszając chęć organizacji wydarzenia, które będzie powiązane tematycznie z przedsiębiorczością. Może to być szkolny konkurs na najlepszy biznesplan, bezpłatne porady prawne dla przedsiębiorców organizowane przez kancelarię prawną, szkolenie dla początkujących start-upowców z budowania sieci sprzedaży czy wchodzenia na zagraniczne rynki. Każdego, kto chce włączyć się w projekt w ten sposób, wesprze regionalny Koordynator projektu. Koordynatorem Regionalnym w woj. łódzkim jest Fundacja Międzynarodowy Instytut Rozwoju.

Jako uczestnik – wyszukując interesujące nas wydarzenia i rejestrując się na nie przez stronę internetową projektu. Większość wydarzeń jest bezpłatna i można się na nie zapisać bez względu na wiek.

PROGRAM

Projekt odbywa się w naszym kraju już od dekady. W tym czasie Polska wyrosła na jednego z liderów międzynarodowego ruchu na rzecz przedsiębiorczości, a w wydarzeniach odbywających się w ramach ŚTP każdego roku bierze udział ponad 100 000 osób. Z tej okazji organizatorzy podsumują co zmieniło się na polskiej scenie biznesowej i start-upowej przez ostatnie 10 lat.

W tym roku chcemy pokazać nie tylko Polakom, ale i naszym koleżankom i kolegom zza granicy, że
polska gospodarka to nie tylko węgiel czy jabłka. Podczas tegorocznej edycji ŚTP pokażemy zaskakujące przykłady polskiej przedsiębiorczości z wszystkich zakątków naszego kraju. Przez ostatnie 10 lat polska przedsiębiorczość rozwinęła się w różnych kierunkach. Powstało środowisko start-upowe, rozpoczęły działalność instytucje wspierające rozwój szczególnie małych firm – inkubatory przedsiębiorczości, parki technologiczne, biura coworkingowe. Chcemy, żeby Polacy dowiedzieli się o najlepszych z nich i korzystali z ich oferty – mówią Justyna Politańska-Pyszko i Maria Drwięga z zarządu Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dziesiąta edycja ŚTP odbędzie się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i m.st Warszawa,
Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia oraz
Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenia: tydzienprzedsiebiorczosci.pl