Konkurs na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego” prezentujący bogactwo plonów, dziedzictwo kulturowe polskiej wsi oraz tradycje regionalne. Konkurs odbędzie się 20 sierpnia, podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich w Paradyżu, na które zaprasza Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

– Każdego roku wieńce dożynkowe to prawdziwe dzieła sztuki. Powstają z najważniejszych upraw na wsi. Konkurs kierujemy do Kół Gospodyń Wiejskich, stowarzyszeń i organizacji z całego województwa łódzkiego, które będą miały okazję przygotować i zaprezentować swoje piękne wieńce podczas dożynek w Paradyżu – podkreśla marszałek Grzegorz Schreiber.

Liczba uczestników jest ograniczona, a kolejność zgłoszeń decyduje o udziale w konkursie. Mamy miejsce dla 48 delegacji z regionu.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres wieniec@lodzkie.pl do 4 sierpnia 2023 roku.

Dla uczestników konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Laureat pierwszego miejsca otrzyma 2000 zł, drugie miejsce zostanie nagrodzone kwotą 1500 zł, trzecie miejsce – 1000 zł oraz wyróżnienia o wartości 500 zł.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa są dostępne do pobrania na stronie: https://bit.ly/3JX0aVK. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby i organizacje do zapoznania się z regulaminem i dołączenia do rywalizacji o tytuł „Najpiękniejszego Wieńca Dożynkowego Województwa Łódzkiego”. Niezwykła okazja do zaprezentowania swojej twórczości i umiejętności artystycznych już niedługo w Paradyżu!

fot. archiwum UMWŁ

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego