Warszawa: Msza św. w intencji Ojczyzny oraz pochówek trzech Prezydentów RP na uchodźstwie

Kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył w Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej. Dzień później, 12 listopada, w tym miejscu odbędą się uroczystości złożenia doczesnych szczątków trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie.

Msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem władz państwowych rozpocznie się o godz. 10:00. Homilię wygłosi biskup polowy Wiesław Lechowicz. Metropolita warszawski wraz z prezydentem RP zapalą Świecę Niepodległości, ofiarowaną Warszawie przez papieża Piusa IX w 1867 roku.

O godz. 17:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się koncert “Requiem dla świata”.

Pochówek prezydentów na uchodźstwie

Następnego dnia, w sobotę 12 listopada, o godz. 14:45 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpoczną się uroczystości złożenia doczesnych szczątków trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego.

Mszy świętej będzie przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, a homilię wygłosi metropolita warszawski.

Doczesne szczątki trzech prezydentów spoczną w Mauzoleum, które powstaje w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej. W tym miejscu zostanie również pochowany Ryszard Kaczorowski z małżonką, którzy obecnie spoczywają w Panteonie Wielkich Polaków.

W hołdzie dla Prezydentów RP o godz. 16:30 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej.

Uroczystości pogrzebowe trzech pierwszych Prezydentów RP na uchodźstwie zwieńczą obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Za: https://archwwa.pl/