9 listopada 2022 – co dziś na antenie? QUIZ MON „Nowoczesne wojsko = bezpieczna Ojczyzna”, dzień 1 – ZAPRASZAMY!

SŁUCHAJCIE NAS UWAŻNIE – DZIŚ ROZPOCZYNAMY QUIZ MON „Nowoczesne wojsko = bezpieczna Ojczyzna”. Do wygrania ciekawe nagrody!

Oto wybrane punkty programu, emitowane dziś (środa, 9 listopada) na antenie Radia Niepokalanów.

6.10 (pow. dziś o 14.40 oraz ok. 19.20) – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

6.15 – GODZINKI o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny

8.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

8.45 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

9.15 – SPOTKANIA Z MUZYKĄ SAKRALNĄ – zaprasza ks. Grzegorz Kopytowski (powt. z niedzieli z 10.15 )

10.10 – CO SŁYCHAĆ NA MAZOWSZU? Audycję przygotowuje Michał Śmigielski

10.30 – ŁÓDZKIE NA PLUS – audycja Samorządu Województwa Łódzkiego

10.45 (pow. 16.45, 22.45) – Radiowa Lektura

11.00 – Transmisja Mszy św. z bazyliki w Niepokalanowie.

12.00 – Modlitwa południowa: Anioł Pański+ krótkie rozważania o. Paulina Sotowskiego „O Najświętszej Maryi Pannie”

Po 12.30 – BŁOGOSŁAWIONY JERZY POPIEŁUSZKO. PATRIOTA. KAPAN. MĘCZENNIK. Od kwietnia 1982 r. msze za Ojczyznę odprawiane były regularnie w ostatnie niedziele miesiąca gromadząc rosnącą liczbę wiernych oraz skupiając rozbite w stanie wojennym środowisko Solidarności. Liturgie stały się symbolem i manifestacją wolności. Wygłaszane w czasie eucharystii homilie były kolportowane na terenie całej Polski. Trafiały one m.in. do więzień, gdzie czytali je internowani. Władze komunistyczne wielokrotnie interweniowały w sprawie liturgii i ks. Popiełuszki w archidiecezji warszawskiej, a następnie w sekretariacie Prymasa Polski. Kapłan został poddany inwigilacji, a do jego otoczenia wprowadzano tajnych współpracowników. Grożono mu śmiercią. Mimo rosnących represji ze strony Służby Bezpieczeństwa, ks. Jerzy Popiełuszko nigdy nie odstąpił od sprawowania mszy św. za Ojczyznę. Jak wyglądały? Dlaczego przyciągały tłumy? O czym mówił w homiliach ks. Jerzy? Opowiada GRZEGORZ SZCZECINA, doktor historii Kościoła, współpracowniki Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Powtórka – dzisiaj o 20.30

13.10 – Godzina Samorządowa. Program przygotowuje Michał Śmigielski

Po 14.00 – ŚWIĘCI Z NIEBA ŚCIĄGNIĘCI. Zapraszamy na wyjątkowe spotkania ze świętymi, nie tylko tymi najbardziej znanymi. Wspólnie odkryjemy niezwykłe postacie, pełne pasji życiorysy i wspaniałe historie z życia tych, których Kościół wyniósł już na ołtarze. Audycja została zrealizowana w radiu eM Katowice.

14.50 – Z DZIENNICZKA ŚW. FAUSTYNY. Od października, miesiąca w którym wspominamy Apostołkę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na codzienne spotkanie z „Dzienniczkiem”. Audycji słuchamy dzięki życzliwości Radia Warszawa.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia – transmisja z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z Krakowa – Łagiewnik

15.30 – Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

15.40 – ŹRÓDŁA WIARY. Z naukowego punktu widzenia ta audycja to krótkie, codzienne refleksje z teologii dogmatycznej. Z życiowego – próba odpowiedzi na pytanie: W co wierzę? W poszukiwaniach pomagają nam ksiądz profesor Zygfryd Glaeser, ksiądz profesor Tadeusz Dola i ojciec profesor Bonawentura Smolka OFM. Program prowadzi Aleksandra Kus z Radia Doxa.

16.45 (pow. o 22.45) – Radiowa Lektura

17.15 – Rycerz Niepokalanej – AUDIO (powt. z soboty, z godz. 8.15)

17.30 – Serwis Informacyjny „Wiadomości z Życia Kościoła”

18.15 – W audycji „W Drodze Do Zdrowia” lekarze specjaliści i zaproszeni goście odpowiadają na pytania: Do kogo i gdzie zgłosić się z określonymi objawami? Kiedy szukać porady lekarza? oraz obalają mity dotyczące niektórych schorzeń oraz ich leczenia. Audycja ma charakter informacyjny oraz poradnikowy, zatem poruszane będą również tematy związane ze zdrowym trybem życia, profilaktyką zdrowotną oraz nowymi wynalazkami i odkryciami w dziedzinie medycyny. Autorem audycji jest Jacek Kloc z Radia Via.

Po 19.00 Ewangelia Dnia, czyta i komentuje o. Robert Serafinowski

Intencje (WYPOMINKI)

19.30 – Modlitwa różańcowa NA ŻYWO ze studia w Niepokalanowie

20.00 – Aktualności Radia Watykańskiego

20.30 – BŁOGOSŁAWIONY JERZY POPIEŁUSZKO. PATRIOTA. KAPAN. MĘCZENNIK. Od kwietnia 1982 r. msze za Ojczyznę odprawiane były regularnie w ostatnie niedziele miesiąca gromadząc rosnącą liczbę wiernych oraz skupiając rozbite w stanie wojennym środowisko Solidarności. Liturgie stały się symbolem i manifestacją wolności. Wygłaszane w czasie eucharystii homilie były kolportowane na terenie całej Polski. Trafiały one m.in. do więzień, gdzie czytali je internowani. Władze komunistyczne wielokrotnie interweniowały w sprawie liturgii i ks. Popiełuszki w archidiecezji warszawskiej, a następnie w sekretariacie Prymasa Polski. Kapłan został poddany inwigilacji, a do jego otoczenia wprowadzano tajnych współpracowników. Grożono mu śmiercią. Mimo rosnących represji ze strony Służby Bezpieczeństwa, ks. Jerzy Popiełuszko nigdy nie odstąpił od sprawowania mszy św. za Ojczyznę. Jak wyglądały? Dlaczego przyciągały tłumy? O czym mówił w homiliach ks. Jerzy? Opowiada GRZEGORZ SZCZECINA, doktor historii Kościoła, współpracowniki Ośrodka Dokumentacji Życia i Kultu Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Powtórka – dzisiaj o 20.30

21.00 – Transmisja Apelu Jasnogórskiego NA ŻYWO z Jasnej Góry (via Radio Jasna Góra)

ok. 21.20 – SŁOWO POD PODUCHĘ. Piękne i mądre myśli na dobranoc. SŁOWO POD PODUCHĘ zostało przygotowane przez Katolickie Radio DOXA. SŁOWO POD PODUCHĘ codziennie ok. godz. 21.20.

21.30 – „MUZYCZNE DARY” – Chrześcijańska Lista Przebojów

22.45 – Radiowa Lektura

Radia Niepokalanów MOŻNA SŁUCHAĆ na terenie woj. łódzkiego – 98,6 FM oraz mazowieckiego – 102,7 FM, a także ONLINE: http://radioniepokalanow.pl/posluchaj-online/index.html