Wakacje z Radiem Niepokalanów

W wakacje, jak co roku, nasza antena zmienia się nieco. Niektóre programy zostały zdjęte, by ich Autorzy z nową siłą powrócili do nas po letnich wakacjach. Co w zamian? Oto niektóre nasze propozycje.

  • W poniedziałki zamiast audycji Przychodzi parafianin, o godz. 18:15 – audycja „Zapytaj księdza”. Są to pytania między innymi od słuchaczy dotyczące różnych aspektów związanych z wiarą: np Czy Papież może się mylić? Dlaczego spowiadamy się księdzu a nie bezpośrednio Bogu? Czy dziecko autystyczne może przystąpić do I Komunii Św.? itp Prowadzący to Michał Jóźwiak.
  • „Toskania jakiej nie znacie. Przewodnik wakacyjny”. Ta audycja zastąpi nam w lipcu i sierpniu MUZYKĘ SAKRALNĄ ks. Kopytowskiego; emisja w niedzielę o 10:15 i , w środę o 9:15. Toskania to wyjątkowe miejsce na ziemi dzięki niezwykłej przyrodzie, kuchni, sztuce i duchowości. Absolutny światowy top turystyczny i miejsce zamieszkania ciekawych ludzi. Odkrywać będziemy miejsca, smaki, zapachy, ludzi, dzieła sztuki. Opowieści o Toskanii niegdysiejszej i obecnej prowadząc słuchaczy do zachwytu nad przyrodą, pięknem tworzonym przez człowieka, zadumą nad ludzkim geniuszem prowadzącym też często do wiary. Zaprasza ks. prof. Witold Kawecki.
  • ,,Nasze letnie festiwale” – popularne piosenki letnich festiwali – Opole, Kołobrzeg, Świnoujście i Sopot oraz historie z nimi związane. Audycja z komentarzem Krzysztofa Borowca. Ta audycja zastąpi TERAZ POLSKIE w piątki o 18:15. 
  • WAKACJE DLA, WAKACJE OD – rozmowy z ks. Wojciechem Szychowskim (psychoterapeuta, rekolekcjonista). Tematy jak w tytule audycji – będą nawiązywać do problemów czy pytań związanych z wakacjami, z odpoczynkiem – w połączeniu z wiarą. Np. czy rekolekcje to odpoczynek? Czy w czasie urlopu muszę (!) iść na Mszę św. Odpoczywać z rodziną czy osobno? Jak odpoczywać? Urlop od Boga, czy z Bogiem? Itd., itp. Ta audycja zastąpi JEST NADZIEJA we czwartki o 9:15. (bez powtórki)
  • W wakacje „zostaje z nami” także audycja „Po górach, dolinach – czyli górskimi ścieżkami ku niebu”. Przez najbliższe tygodnie Mikołaj Grudziński zaprasza na cykl, w którym opowiada, gdzie wybrać się w góry z dziećmi. Mowa była już o Tatrach, będzie jeszcze o Bieszczadach i Karkonoszach. Na tę audycję zapraszamy we wtorki o 9.15.

Ponadto przypominamy: W lipcu i sierpniu nie emitujemy fragmentów z Dzienniczka św. Faustyny przed koronką do Bożego Miłosierdza. Od poniedziałku do piątku o 15:40 zapraszamy zaś przez całe wakacje na audycje o Rodzinie Ulmów – MIŁOŚĆ SILNIEJSZA NIŻ STRACH. W oczekiwaniu na beatyfikację Rodziny Ulmów