W Wąwolnicy spoczął ks. Jan Pęzioł, wielki czciciel Niepokalanej

Wczoraj, 27 grudnia na cmentarzu w Wąwolnicy spoczął ks. infułat Jan Pęzioł, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, który kilkakrotnie gościł na antenie Radia Niepokalanów. W 2017 roku był gościem Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w Niepokalanowie. 

Jak czytamy na stronie Sanktuarium w Wąwolnicy: „Wiele osób przybywało do Sanktuarium w Wąwolnicy i prosiło ks. Jana o wysłuchanie, poradę duchową, modlitwę i spowiedź. On zaś dla każdego znajdował czas i modlił się prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą Kębelską. Wielokrotnie dzięki tej modlitwie działy się cuda.”

Wszyscy, którzy korzystali z pomocy ks. Jana, proszeni są o składanie świadectw o jego posłudze. Można je przesyłać listownie lub pocztą elektroniczną: wawolnica@diecezja.lublin.pl

Ks. Jan Pęzioł urodził się 24 grudnia 1931 r. w Zdziechowicach. W tym roku, w Wigilię skończyłby 90 lat. Zmarł dwa dni wcześniej, 22 grudnia. Od 2001 roku był egzorcystą.


Zapraszamy do wysłuchania archiwalnych materiałów Radia Niepokalanów, w których wypowiada się ks. Jan Pęzioł:

AUDYCJA MKR NR 20 – MATKA BOŻA KĘBELSKA W WĄWOLNICY – „W ŻADNYM MIEJSCU W POLSCE NIE MA TYLU CUDÓW MATKI BOŻEJ, CO TUTAJ”

Swego czasu, podczas jednej z wizyt w Wąwolnicy, ówczesny kustosz i przeor Jasnej Góry, o. Teofil Krauze stwierdził w rozmowie z ks. Janem Pęziołem, że według niego „w żadnym miejscu w Polsce nie ma tylu cudów Matki Bożej, co tutaj”. Takie słowa wypowiedziane przez kustosza Jasnej Góry, mają swoją wymowę i rangę ważnego świadectwa, potwierdzającego wyjątkowość tego miejsca. Wielka liczba łask, jakie otrzymują czciciele Matki Bożej w tym miejscu, świadczy o tym, że sanktuarium w Wąwolnicy jest miejscem, które Matka Boża wybrała i w cudownej figurze Matki Bożej Kębelskiej przebywa tu już 738 lat.

Wąwolnicę koło Lublina odwiedziła Malwina Szymańska. O łaskach i cudach, które wyprosili Ci, którzy modlili się przed obrazem Matki Bożej Kębelskiej opowiedział jej ks. Jan Pęzioł, który od 1979 r. prowadzi księgę łask, uzyskanych za przyczyną Matki Bożej Kębelskiej.

Zobacz też: Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy

Homilie ks. Jana Pęzioła, diecezjalnego egzorcysty, wygłaszane podczas Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w Wąwolnicy (4. sobota miesiąca): TUTAJ

AUDYCJA NR 44 – EGZORCYSTA – KS. JAN PĘZIOŁ O MATCE BOŻEJ, MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ ORAZ NIEPOKALANOWIE I ŚW. MAKSYMILIANIE

Podczas trwającego w dniach 6-22 sierpnia Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Niepokalanów, a także Radio Niepokalanów odwiedził ks. Jan Pęzioł. Rozmawiała z nim Malwina Szymańska i to On będzie gościem dzisiejszego programu „MKR- Modlitewne Koło Ratunkowe”.

Trzy minuty o wartości cierpienia. Wyjaśnia egzorcysta – ks. Jan Pęzioł

Fot. 1 Piotr Szymański/Radio Niepokalanów
Fot. 2,3 http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/