POSŁUCHAJ: O co prosiła nas Matka Boża w Gietrzwałdzie?

Ponad 100 tys. osób weźmie udział w uroczystościach z okazji jubileuszu 140-lecia objawień i 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 10 września.  27 czerwca 1877 r. rozpoczęły się objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które trwały do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafryńska i 12-letnia Barbara Samulowska. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślał ks. Franciszek Hipler, „w języku takim, jakim mówią w Polsce”. Maryja objawiła się wizjonerkom 160 razy i przemawiała w języku polskim, a był to czas zaborów naszego kraju. (Za: BP KEP)

Poniżej audycje emitowane w Radiu Niepokalanów, a dotyczące objawień w Gietrzwałdzie:

1. O aktualności przesłania Matki Bożej w 140. lecie jej objawienia w Gietrzwałdzie mówił dr Alicja Święcicka. Konferencja została zarejestrowana podczas Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, które w dniach”: 6-22 sierpnia odbyło się w Niepokalanowie.

 

2. O objawieniach w Gietrzwałdzie opowiada Grzegorz Kasjaniuk,  autor książki „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”. Z autorem rozmawiał Piotr Zworski.

CZĘŚĆ PIERWSZA

CZĘŚĆ DRUGA

CZĘŚĆ TRZECIA

Fot. na górze za: Archidiecezja Warmińska