Niepokalanów-Lasek: Rycerskie Dni Rodzin, 4-6 czerwca

Czarne marsze, czarne protesty, strajki „kobiet”, pioruny przypominające faszystowskie symbole – nieprzebierająca w środkach propaganda wymierzona przeciwko życiu najbardziej bezbronnych ludzi, jeszcze nienarodzonych, rodzi pytania: Kto za tym stoi? W czyim interesie te prowokacje, kłamstwa, fałszywe oskarżenia? Skąd ta eksplozja nienawiści do Kościoła, Chrystusa, Matki Bożej, do chrześcijan?

Odpowiedź znajdziemy w Biblii, a szczególnie w Nowym Testamencie. Sam Pan Jezus zapowiadał prześladowania; to, że z powodu Jego imienia wyznawcy będą „w nienawiści u wszystkich” (por. Mt 10,22; Łk 21,17). A kiedy jeszcze nikt nie wiedział „kimże będzie to dziecię”, starzec Symeon tak prorokował: Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu (Łk 2.34-35)

Tak, to Dziecię odkąd pojawiło się na świecie jako Słowo Wcielone, jest znakiem sprzeciwu, a w ostatnich czasach niebywałej agresji, wręcz wściekłości, która jest echem apokaliptycznej przepowiedni: «Biada ziemi i biada morzu – bo zstąpił do was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu» (Ap 12,12). Jednakże „Niewiasta obleczona w słońce” (por. Ap 12,1) zostaje ochroniona, choć wściekły Smok odszedł toczyć walkę z resztą potomstwa Niewiasty, „z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwo Jezusa” (por. Ap 12,17).

Żyjąc w „czasach ostatecznych”, będąc „potomstwem Niewiasty”, która „depcze głowę węża” (por. Rdz 3,15), bierzemy udział w tej strasznej walce o ludzkie dusze, o zwycięstwo Prawdy nad fałszem, złem i nienawiścią. Jak to może robić współczesna rodzina? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać uczestnicy rodzinnych spotkań, organizowanych przez Fundację Niepokalanej w 2021 r. w Niepokalanowie Lasku.

Przewidywany program:

4 czerwca
17:00 Kolacja
18:30 Spotkanie zapoznawcze
20:00 Msza święta z błogosławieństwem rodzin

5 czerwca
od 7:00 Śniadanie
9:00 Pielgrzymka do Niepokalanowa
11:00 Msza święta z zawierzeniem rodzin (bazylika)
16:00 Konferencja
17:00 Obiadokolacja
18:30 Ognisko i Apel

6 czerwca
7:30 Śniadanie
9:00 Zakończenie + świadectwa
11:30 Msza święta i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
13:00 Obiad

Więcej informacji oraz zapisy: TUTAJ