POSŁUCHAJ: Moc Cudownego Medalika

27 listopada przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny od Cudownego Medalika. O łaskach, jakie obiecała Matka Boża tym, którzy będą go nosili zwłaszcza na szyi w programie MKR – Modlitewne Koło Ratunkowe rozmawiali o. Mirosław Kopczewski i Malwina Szymańska.

 

O symbolice Cudownego Medalika w programie „Między słowami” opowiadał na naszej antenie także ks. Waldeamr Rakocy, autor książki „Święta Katarzyna Laboure i Cudowny Medalik.”

Do noszenia Cudownego Medalika zachęcał św. Maksymilian Kolbe, który mówił: „Jej medalik rozdawać, gdzie się tylko da: i dzieciom, by zawsze go na szyi nosiły i starszym, i młodzieży zwłaszcza, by pod jej opieką miała dosyć sił do odparcia tylu pokus i zasadzek czyhających na nią w naszych czasach. A już tym, co do kościoła nie zaglądają, do spowiedzi boją się przyjść, z praktyk religijnych szydzą, z prawd wiary się śmieją, zagrzęźli w błoto moralne albo poza Kościołem w herezji przebywają – o, tym, to już koniecznie medalik Niepokalanej ofiarować i prosić, by zechcieli go nosić, a tym czasem gorąco Niepokalaną błagać o ich nawrócenie. Wielu nawet wtedy radę znajduje, gdy kto nie chce w żaden sposób przyjąć medalika. Ot wszywają go po kryjomu do ubrania i modlą się, a Niepokalana prędzej czy później okazuje, co potrafi… Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana potężniejsza i Ona zetrze głowę węża piekielnego”.

fot. na górze za: www.apostolat.pl