Płyta Tygodnia: Weronika Korthals – Więcej wierzyć

Wykonawca: Weronika Korthals

Tytuł: Więcej wierzyć

Pięć lat po premierze płyty „On” z poezją ks. Jana Twardowskiego, Weronika Korthals wraca z piątym studyjnym albumem zatytułowanym „Więcej wierzyć”. Tym razem z wierszami Karola Wojtyły.
W Jego poezji znajduję wszystko, wszystko co zaspokaja potrzeby serca, umysłu i duszy. Dojrzałam artystycznie do tego, aby stworzyć płytę dla ludzi, którzy chcą czegoś więcej, poszukują odpowiedzi, próbują nazwać to, co nienazwane, w muzyce szukają ukojenia ale też czystej radości. Taka jest ta płyta. Jestem z niej bardzo dumna. Chciałabym, żeby działała przeciwbólowo, przeciwlękowo i anytydepresyjnie – wskazuje Weronika Korthals.
Artystka skomponowała muzykę do wszystkich 13 wierszy wspólnie z Mirosławem Hałendą, który odpowiedzialny jest za aranżacje utworów.

Gościnnie na płycie zaśpiewali: córka Weroniki – Zosia, mąż – Łukasz Tartas („Uwielbiam cię, siano wonne”) oraz Natalia Szroeder („Nie taki jest żywioł światła”).
W utworze „O, Panie przebacz mej myśli” zaśpiewali finaliści konkursu „Młodzi śpiewają Wojtyłę”: Maja Czerwińska, Zuzanna Gulczyńska, Małgorzata Mocarska, Natalia Modzelewska, Magdalena Mikulska, Wiktoria Rozenko, Agnieszka Tusk, Przemek Bruhn, Szymon Reszka.

Weronika Korthals – urodzona w Pucku, wychowana w rodzinie o muzycznych tradycjach. Piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka.
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku (specjalność – dyrygentura chóralna). Występowała m.in. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w musicalu „Metro” oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. Dyrygentka chóru Bogu-Chwała! 

Tracklista:

1. Często myślę o tym dniu widzenia
2. Ktoś się długo pochylał nade mną
3. O Panie, przebacz mej myśli
4. Póki morze
5. Nie taki jest żywioł światła (feat. Natalia Szroeder)
6. Uwielbiam cię, siano wonne (feat. Zosia Tartas, Łukasz Tartas)
7. Dzieci
8. Człowiek intelektu
9. Pan, gdy się w sercu przyjmie (Płoń)
10. Jest taka Noc
11. Nurtów mijania nie zatrzymasz
12. Stać tak przed Tobą
13. Miłość mi wszystko wyjaśniła