Płyta tygodnia: Krzysztof Antkowiak – Zostanie mi muzyka

Wykonawca: Krzysztof Antkowiak
Tytuł: Zostanie mi muzyka…

Płyta “Zostanie mi muzyka…” to hołd złożony zmarłemu w marcu 2020 r. legendarnemu rekolekcjoniście i kaznodzei ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Do większości utworów na płycie teksty napisał ks. Pawlukiewicz.

Tytuł płyty nawiązuje do wypowiedzi Ks. Piotra, pochodzącej z książki pt. ”Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk. Jedyna autobiografia ks. Piotra Pawlukiewicza”, która została wydana (wraz z płytą) przez wydawnictwo RTCK.

Ks. Piotr ukochał muzykę, o czym opowiada w książce. Jego wielkim marzeniem było wydanie płyty swojego zespołu (niewiele osób o tym wiedziało, że taki zespół miał i że pisał teksty utworów). Marzenie to zaczęło się realizować, gdy poznał Krzysztofa Antkowiaka. Dał mu wtedy swoje błogosławieństwo i pozwolił mu użyczyć głosu swojemu zespołowi. W autobiografii opowiada o tym marzeniu zupełnie wprost: „Taka płyta byłaby fantastycznym zakończeniem mojej kariery muzycznej”.
– Najpierw powstała „Litania”. Potem zrobiłem „Apokalipsę” i „Piosenkę o młodych powstańcach warszawskich”. Piotr bardzo się tym cieszył i komentował klimat tych piosenek. Wiedziałem już, że będzie z tego płyta… dla Piotrka. Kiedy zacząłem pracę nad kolejnymi utworami, Piotr odszedł… – wspomina wokalista.

Krzysztof Antkowiak – wokalista, pianista i kompozytor. Popularność zdobył jako nastolatek. Jego pierwsza płyta otrzymała miano „Złotej Płyty”. Zagrał setki koncertów w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Komponuje muzykę do filmów, reklam a także dla innych wokalistów. Bierze udział w licznych projektach muzycznych.

Tracklista:
1. Apokalipsa
2. Gdy księżyc w stawie pląsa
3. Modlitwa wędrownego grajka
4. Na Nowolipkach
5. Piosenka o młodych powstańcach warszawskich
6. Obecność
7. Litania
8. Modlitwa
9. Pytania do świętych