Piosenka tygoddnia – FRS (Franciszkański Rap Session): Ziarno życia

Wykonawca: FRS (Franciszkański Rap Session)
Tytuł: Ziarno życia

FRS, czyli Franciszkański Rap Session to inicjatywa młodych franciszkanów, którzy poprzez rap chcą dzielić się swoją wiarą i w taki sposób głosić Ewangelię – Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie.

– Pomysł na ten projekt powstał dość spontanicznie w następstwie izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Uniemożliwiła ona cotygodniowe wizyty w łódzkich Domach Dziecka, gdzie posługujemy. Postanowiliśmy więc w inny sposób dotrzeć z katechezą do naszych podopiecznych – tłumaczą twórcy.

Udostępniane w serwisie YouTube utwory dotarły jednak do większej ilości osób, co jeszcze bardziej zmotywowało kleryków do cyklicznego publikowania nowych utworów i kontynuacji projektu.

– Wielokrotnie zachęcani przez naszych widzów postanowiliśmy stworzony materiał nagrać w wersji studyjnej oraz wydać płytę – wskazują.
Na stałe w FRS są zaangażowani: fr. Michał WIĘCH, fr. Wiktor MIELESZKO i fr. Grzegorz ŚWIERKOSZ z WSD w Łodzi Łagiewnikach. Do współpracy zaangażowali także dwóch braci z zespołu „Pokój i Dobro”: fr. Pawła ZIEŃKOWA i fr. Kamila PLUSZCZEWICZA oraz Annę SZAJĘ i Annę FISIAK – które wsparły kleryków wokalnie.