Piosenka Tygodnia: Retrospekcja – Pozostać sobą

Wykonawca: Retrospekcja
Tytuł: Pozostać sobą

Klasycznie wyprodukowany, wpadający w ucho melodyjny utwór w klimatach retro pop-rock. Przyjemny i optymistyczny singiel inspirowany brzmieniami lat 90-tych i 20-tych.
-To nasz pierwszy singiel, który wyprodukowaliśmy we współpracy z Jarkiem Toiflem. W “Pozostać sobą” słychać zdecydowanie inspirację stylistyką reggae, gdyż chcieliśmy żeby utwór niespiesznie “płynął”. Tekst i muzyka są dziełem Ewy Nycz. Przez jakiś czas ta piosenka dojrzewała w nas i cieszymy się, że ostatecznie nabrała właśnie takiego kształtu – dodaje zespół.

Retrospekcja to grupa przyjaciół tworzących autorską muzykę, a także nieszablonowe, czasami wręcz szalone aranżacje znanych utworów. Wybuchowa mieszanka charakterów i inspiracji pozwoliła zespołowi na wypracowanie charakterystycznego stylu, łączącego w sobie elementy popu, rocka, funku, latino czy soulu – wszystko to zagrane w nowoczesnej formie, z odniesieniami do klimatu retro.

Muzyka jest dla Retrospekcji pasją, sposobem wyrażania siebie i odskocznią od codzienności. Poprzez swoją twórczość chcą nieść pozytywne przesłanie, pisząc piosenki energiczne, które motywują do działania. Muzyka tworzona przez grupę jest bardzo różnorodna, inspirowana odmiennymi źródłami inspiracji artystów.

Piosenka Tygodnia w Radiu Niepokalanów codziennie o godz. 7 i 16 ♪♪♪