Piosenka Tygodnia: Justyna Jędrusik – Dance & Pray

Wykonawca: Justyna Jędrusik

Tytuł: Dance & Pray

„Przy Tobie wrzucam na luz, marzenia składam w ręce Twe…” Debiutancki singiel Justyny Jędrusik zachęca do spojrzenia z dystansem na życiowe trudności i pokazuje, gdzie szukać motywacji do spełniania marzeń. 

Czasem im bardziej emocjonalnie się w nie zagłębiamy, tym trudniej nam jest podjąć decyzję. Na co dzień staram się zadawać sobie pytanie nie tylko o cel, ale też o to jak chcę, żeby wyglądała droga do niego. Czasami im bardziej czegoś pragniemy, tym bardziej nas to ogranicza w dążeniu do celu. Marzenie zaczyna być naszym problemem, a nie radością życia. Plątamy się w ambicjach, które nas powstrzymują. Przejmujemy się każdym przedsięwzięciem, a przecież już sama droga do celu może być przyjemna i lekka – podkreśla wokalistka. 

Utwór jest autorską kompozycją artystki, utrzymaną w stylistyce gospel/funky/pop. Do jego nagrania Justyna zaprosiła uznanych polskich muzyków i przyjaciół z Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Obecnie wokalistka pracuje nad autorską płytą. 

Justyna Jędrusik – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wokalu Beaty Bednarz i Iwony Kmiecik. Pochodzi z Nowego Sącza. W tym mieście stawiała swoje pierwsze muzyczne kroki w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina, gdzie uczęszczała na zajęcia z wokalistyki klasycznej. Jednak miłość do jazzu i muzyka rozrywkowa pokierowały jej dalszym rozwojem.

Laureatka pierwszego miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Glory”. Wyróżniona na RMS Festiwal. Występowała wraz z Ramapo Gospel Choir pod kierownictwem Macka Brandona w koncercie Gospel Explosion w New Jersey. Solistka chóru Under Grace oraz Sądeckiego Chóru Gospel.

Od 2017 roku jest nauczycielem emisji głosu w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Pomysłodawczyni i reżyser musicalu Skazani na Show, który powstał z myślą o przedstawieniu umiejętności i pasji swoich podopiecznych. 

W czerwcu 2019 zorganizowała warsztaty Gospel oraz Koncert Chwały w Piotrkowskim Amfiteatrze.