O. Melchior Fordon – spowiednik św. Maksymiliana. Dziś 97. rocznica jego śmierci

97 lat temu, 27 lutego 1927 r. w Grodnie zmarł w opinii świętości ojciec duchowny, spowiednik i doradca św. Maksymiliana – o. Melchior Fordon (ur. 5.08.1862 – zm. 27.02.1927).

Ojciec Melchior – dziś mało znany, a może nawet i zapomniany – był franciszkaninem i duchowym mistrzem świętego Maksymiliana. Starszy od ojca Kolbego o ponad 30 lat był jego spowiednikiem i duchowym opiekunem, pokornym i zarazem odważnym człowiekiem oraz bardzo dobrym kapłanem. Nie przypadkowo zatem, świętej pamięci o. Paulin Sotowski OFMConv., przygotowując audycję o spowiedniku św. Maksymiliana dał jej tytuł: „Był przede wszystkim księdzem. Sługa Boży o. Melchior Fordon, franciszkanin”.

Wiele interesujących i ciekawych anegdot z życia o. Melchiora, świadczących o jego odwadze, a także dobrym sercu, przywołała s. Teresa Michałek w artykule: ŚWIĄTOBLIWY SPOWIEDNIK OJCA MAKSYMILIANA Z GRODNA. Zapraszamy do jego lektury.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego o. Melchiora Józefa Fordona

Wszechmogący, wieczny Boże, który jesteś źródłem wszelkiej świętości i Ojcem nieskończonej dobroci, wysłuchaj naszą pokorną modlitwę i spraw, aby Twój sługa o. Melchior Fordon, przykład Twojej niewysłowionej dobroci i łagodności, wierny uczeń Twojego Syna Jezusa Chrystusa, naśladowca św. Franciszka, Biedaczyny z Asyżu, dostąpił chwały Twoich ołtarzy i stał się dla nas pośrednikiem Twego wielkiego miłosierdzia. Który żyjesz i królujesz przez wszystkie wieki wieków. Amen.